Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın

BBL Forever Young teknolojisi cildin genetik yaşını geri çevirerek zamanı durduruyor. 

Yaşlanmayı önleyen, zamanı geri çeviren ‘iksirlerin’ hemen hepsi pek çok vaatle piyasaya çıkar. Ama maalesef düşünülenin aksine cilt yüzeyine sürülen kremler, serumlar cildin alt katmanlarına ulaşamaz ve beklenen etkiyi yaratamazlar.  

Yaşlanmayla ilgili en çok göz ardı edilen faktör genetik kodumuzdur. Bu sürecin önemli bir parçası yani nasıl yaşlanacağımızı asıl belirleyen- genetik kodun aktarılmasıdır. Zamanla yaşlılık kodlarını taşıyan hücrelerin artmasıyla, cildin yapısı ve görünümü de değişmeye başlar.

Gen İfadenizin Anlattıkları 

Genetik yaşlanmadan bahsederken gen ifadesinden bahsetmeden olmaz. Peki, nedir bu gen ifadesi? Bir gende kodlanan bilginin bir protein molekülünün oluşumunu yönlendirmesine gen ifadesi denir. Bu, aynı zamanda yeni hücre oluşumunun da bir parçasıdır. Cilt hücrelerimizdeki genler, yaşlandıkça değişmeye ve farklılaşmaya programlanmışlardır. Bu süreci geri döndürmek ise yaşlanmayı durdurmak, gençliği uzatmak, hatta ömür boyu korumak anlamına geliyor. Kulağa güzel bir hayal gibi gelse de hayal artık gerçek oldu!

İleri teknoloji bir ışık terapisi olan BBL Forever Young ile ışık enerjisi cildin tüm katmanlarına gönderiliyor ve cildiniz sadece genç görünmekle kalmıyor aynı zamanda genç davranması için yeniden programlanıyor.

Devrimsel Anti-Aging 

Dilerseniz BBL Forever Young teknolojisinin etki mekanizmasına bir bakalım. Sistem tarafından iletilen farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi hücrenin derinlerine ulaşarak yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen genleri devre dışı bırakıyor ve gençlikle ilgili genleri harekete geçiriyor. Sonuç olarak, daha gençken sahip olduğunuz proteinler ve diğer yapı taşları oluşmaya başlıyor ve genleriniz daha güzel ve genç bir cilt için programlanmış oluyor bu değişim klinik olarak da kanıtlanmış. Stanford Üniversitesi'nde yapılan araştırma, BBL Forever Young ile yapılan tedavilerin gen haritasını etkilediğini, cildin moleküler seviyede değiştiğini ve genç ciltle ilişkili olduğu bilinen yüzlerce genin aktif hale geldiğini gösteriyor. 

Bir başka klinik çalışmanın sonuçları da son derece heyecan verici: On yıl boyunca düzenli olarak BBL tedavisi yaptıran hastaların ciltlerinin gerçek yaşlarından en az 10 yaş daha genç göründükleri gözlendi. On yılın sonunda tedaviye başladıkları zaman olduğu kadar, hatta daha bile genç görünüyorlardı.

İşlem Hakkında…

 • BBL Forever Young teknolojisi yüzünüz ve vücudunuzda yaşlanma belirtilerinin gözlendiği her bölgeye uygulanabilir boyun, dekolte, el ve omuzlar gibi… Güneş ışığının zararlı etkilerine en çok maruz kalan yerlerde güneşin ve zamanın izlerini silmek isteyen herkes tedavi için uygun bir adaydır.
 • Gerekli olan seans sayısı hastadan hastaya değişiklik gösterse de genelde 3-5 seans yeterli olur. Hastanın ihtiyaçlarına göre BBL Forever Young teknolojisi diğer anti-aging tedaviler ve medikal estetik uygulamaları ile kombine edilebilir.
 • Nispeten konforlu bir işlemdir. Ancak eğer gerek duyulursa tedavi öncesinde cilde anestezik bir krem uygulanabilir. İşlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.
 • BBL Forever Younginvaziv olmayan ve sonrasında iyileşme süresine gerek duyulmayan bir tedavidir. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık görülmesi normaldir, birkaç saat içinde tamamen kaybolur.
 • İnce çizgilerden ciltteki elastikiyet kaybına ve lekelere kadar tüm sorunlarda etkili olan BBL tedavisi sonrasında işlem yapılan bölgedeki pigmentasyonların renginde koyulaşma, deride hafif bir pullanma ve ardından soyulma görülebilir.
 • Tüm bunlar kısa sürede geçer ve altından pürüzsüz, parlak ve duru bir cilt çıkar. Lekeler, çizgiler hafifler, gözeneklerin küçülür.
 • İşlem sonrasında cilt UV ışınlarına karşı hassaslaştığı için BBL Forever Young tedavisinin sonbahar ve kış aylarında uygulanması ve cilt tamamen iyileşinceye kadar güneş koruyucu kullanılması önerilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • 21 Soruda BBL Hero Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  21 Soruda BBL Hero Hakkında Bilmeniz Gerekenler BBL teknolojisinin mükemmelleştirilmiş hali olan BBL Hero ile tepeden tırnağa tazelenmenin, gençleşmenin sırrını keşfetmeye hazır mısınız?  Karşınızda 21 soruda BBL Hero…

 • Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero

  Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero Anti-aging dünyasının başarısını kanıtlamış teknolojilerinden BBL Forever Young en yeni haliyle karşımızda: BBL Hero. BBL Hero sayesinde gençliğin dokunuşu artık sadece y...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • BBL Lazer Leke Tedavisi

  BBL Lazer Leke Tedavisi Leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız sistemlerin başında Forever Young BBL teknolojisi geliyor. Bu yeni nesil lazerin en önemli özelliği hücresel anlamda cilt yaş...

 • Sonsuza Kadar Genç

  Sonsuza Kadar Genç İnsanoğlunun "yaşlanma" endişesi başladığından bu yana daha genç bir cilt için çok sözler verildi. Popüler inancın aksine topikal ürünler (kremler), yaşlanmanın...

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…