BBL Hero Nedir?

Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı son nokta.

Cildinizin güzelliğine gölge düşüren kahverengi lekeleri, kılcal damarların yarattığı kötü görünümü yok etmekte çıtayı çok daha yukarılara taşıyan BBL Hero teknolojisinin önemli bir özelliği daha var: Yüzünüzde yarattığı kusursuz görünümü vücudunuza da taşıyor.

BBL (Broad Band Light) yani geniş bant ışık teknolojisi, cilde son derece parlak bir ışığın iletilmesi prensibi üzerine kurulu bir anti-aging sistemi. Cihazdaki filtreler sayesinde ışığın ne kadar derine iletileceğini kontrol etmek mümkün oluyor. Ayrıca sistem kahverengi lekelerin ve kılcal damarlardaki hasar ya da bir cilt sorunu olan rosacea lekelerini ısıtarak yok etmek için gerekli olan dalga boyunu da seçebiliyor. Kahverengi ve kırmızı hedefler parçalanarak vücudun kendini iyileştirme süreci tarafından yok ediliyor. Bu da cilt tonunu düzenleyerek, pürüzsüz ve duru bir görünüm yaratıyor.

Ama sistemin tek mahareti lekeleri yok etmek değil, bunun çok daha ötesinde becerileri var! Bilimsel araştırmalar BBL teknolojisinin cildin kendini yenileme sürecini tetiklediğini de gösteriyor.

İpeksi Bir Dokunuş

Gençlik yıllarında cildin çok daha pürüzsüz, ipeksi bir dokuya sahip olmasının başlıca nedenlerinden biri cildin düzenli olarak kendini yenilemesidir. Bu, cilt yüzeyinde ölü derilerin birikmesini önleyen, yeni cilt hücrelerinin yüzeye çıkmasını sağlayan mükemmel bir mekanizmadır. Eskiden cildinize dokunduğunuzda nasıl kadifemsi olduğunu hatırlıyor musunuz? Cildin kendini yenileme sürecinin kusursuz bir şekilde işlediğinin en güzel kanıtı bu pürüzsüzlük hissidir. Gençlikte yaklaşık ayda bir cilt kendini tamamen yeniler. Zaman geçip de bu mekanizma yavaşlamaya başladığında cilt yüzeyinde ölü deri hücreleri birikmeye başlar. Cildinize dokunduğunuzda artık pürüzsüz olmadığını fark edersiniz, pütürlü bir dokuya sahiptir. BBL Hero cildinize ipeksi, pürüzsüz dokusunu yeniden kazandırmakta son derece etkili bir teknolojidir. 

“Cildim Çok Donuk”

Cildinizin eskisi gibi parlak, canlı görünmemesi de yine bu mekanizmanın eskisi gibi tam randımanlı çalışmamasından kaynaklanır. Cildin kendini yenileme süreci yine eski hızıyla çalışmaya başladığında cilt parlak ve genç bir görünüm almaya başlar, ince kırışıklıklar hafifler.

Cildin kendini yenileme sürecini iyileştirerek hem cilt yaşınızı geri çevirir hem de ileride oluşacak yaşlanma belirtilerinin önünü kesmiş olursunuz. BBL Hero bunu hem yüzünüz hem de tüm vücudunuz için, yani tepeden tırnağa gerçekleştiren, son derece etkili bir teknolojidir.

Merak Ettikleriniz…

BBL nasıl çalışır?

BBL geniş bant ışık teknolojisi ile çalışır. Cihazdaki filtrelerle ışığın inmesi gereken derinlik kontrol edilir. Sistem ciltteki lekeleri ısıtarak yok etmek üzere tasarlanmıştır. Sistemin diğer önemli bir özelliği ise cildin kendini yenileme sürecini hızlandırması, bu sürecin gençlik yıllarındaki gibi etkili çalışmasını sağlamasıdır. Bu da cildin parlak ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar.

BBL Hero’nun farkı nedir?

BBL Hero, BBL teknolojisinin mükemmelleştirilmiş halidir. BBL Hero ile ışık atımları hızlandırılmış, cihazın soğutma sistemi çok daha etkili bir hale getirilerek tedavinin daha da konforlu geçmesi sağlanmıştır. Ayrıca cihazın el aparatı yeniden tasarlanmış, eklenen kayma hareketi sayesinde büyük alanların çok daha kısa sürede tedavi edilmesi mümkün olmuştur.

Kimler BBL Hero teknolojisinden fayda sağlayabilir?

 • Cilt tonunu kusursuzlaştırır: Cildindeki kahverengi yaşlılık lekelerinden, güneş hasarına bağlı pigmentasyon lekelerinden ve kılcal damar hasarına bağlı kırmızı lekelerden kurtulmak isteyen herkes BBL Hero teknolojisinden faydalanabilir. BBL Hero yüz, dekolte, el, sırt ve omuz gibi leke probleminin görüldüğü her yere uygulanabilir.
 • Daha parlak ve canlı bir cilt yaratır: Cildinin donukluğundan, cansız görünümünden şikâyetçi olan herkes bu teknolojiden faydalanabilir. BBL Hero yüz ve vücutta daha genç görünümlü, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt yaratmakta anti-aging teknolojisinin vardığı son noktadır.
 • Yaşlanma belirtilerini geri çevirir: Yüzünü ve vücudunu yaşlanma belirtilerinden korumak isteyen herkes BBL Hero teknolojsinden faydalanabilir. Sistemin büyük alanları kısa sürede tarayan teknolojisi sayesinde bacaklar, kollar, sırt gibi bölgelerin tedavisi sadece birkaç dakikada tamamlanır. 
 • Akne ve sivilce tedavisinde etkilidir: Yüzünde ve vücudunda akne ve sivilce problemi olan herkes BBL teknolojisinden faydalanabilir. Cilt yüzeyinde biriken ölü deriler akne ve sivilce problemini tetikleyen başlıca faktörlerdendir.

BBL Hero tedavisinden sonra dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey var mı?

İşlem yapılan bölgeyi güneşten korumaya dikkat etmeniz gerekiyor.  Titanyum dioksit ya da çinko dioksit içeren güneş koruyucular tercih edilmeli, hatta mümkünse tedaviden sonraki birkaç gün güneşe hiç çıkılmaması önerilir. Eğer kılcal damar tedavisi yapıldıysa iki gün ağır egzersizden kaçınmaya özen gösterin. Tedaviden sonra cildinizdeki kahverengi pigment lekeleri koyulaşacak, lekelerde meydana gelen kabuklanma bir-iki hafta içinde geçecektir.

Kaç BBL Hero seansı yaptırmam gerekiyor?

Kaç seansa ihtiyaç duyacağınız cildinizin durumuna göre belirlenir. Ancak ilk defa BBL Hero tedavisi yaptıracaksanız ve cildinizdeki yaşlanma belirtileri, ton farklılıkları ve lekeler fazlaysa genelde 2 ya da 3 seans önerilir. Seans aralıkları bir aydır. Alınan olumlu sonuçların korunması için birkaç ayda bir tek bir seans yapılması önerilir. Koruyucu tedaviye kaç ayda bir ihtiyaç duyacağınız yine cildinizin durumuna göre belirlense de bu sürenin en az 3 en fazla 6 ay olması önerilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...

 • 23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz

  23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz Ultherapy diğer cilt sıkılaştırıcı tedavilere benzemez. Ultherapy Personal Hyper Lift, SPT protokolü sayesinde ihtiyaçlarınıza ve cilt yapınıza uygun, size yönelik özel b...