BBL Hero Nedir?

Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı son nokta.

Cildinizin güzelliğine gölge düşüren kahverengi lekeleri, kılcal damarların yarattığı kötü görünümü yok etmekte çıtayı çok daha yukarılara taşıyan BBL Hero teknolojisinin önemli bir özelliği daha var: Yüzünüzde yarattığı kusursuz görünümü vücudunuza da taşıyor.

BBL (Broad Band Light) yani geniş bant ışık teknolojisi, cilde son derece parlak bir ışığın iletilmesi prensibi üzerine kurulu bir anti-aging sistemi. Cihazdaki filtreler sayesinde ışığın ne kadar derine iletileceğini kontrol etmek mümkün oluyor. Ayrıca sistem kahverengi lekelerin ve kılcal damarlardaki hasar ya da bir cilt sorunu olan rosacea lekelerini ısıtarak yok etmek için gerekli olan dalga boyunu da seçebiliyor. Kahverengi ve kırmızı hedefler parçalanarak vücudun kendini iyileştirme süreci tarafından yok ediliyor. Bu da cilt tonunu düzenleyerek, pürüzsüz ve duru bir görünüm yaratıyor.

Ama sistemin tek mahareti lekeleri yok etmek değil, bunun çok daha ötesinde becerileri var! Bilimsel araştırmalar BBL teknolojisinin cildin kendini yenileme sürecini tetiklediğini de gösteriyor.

İpeksi Bir Dokunuş

Gençlik yıllarında cildin çok daha pürüzsüz, ipeksi bir dokuya sahip olmasının başlıca nedenlerinden biri cildin düzenli olarak kendini yenilemesidir. Bu, cilt yüzeyinde ölü derilerin birikmesini önleyen, yeni cilt hücrelerinin yüzeye çıkmasını sağlayan mükemmel bir mekanizmadır. Eskiden cildinize dokunduğunuzda nasıl kadifemsi olduğunu hatırlıyor musunuz? Cildin kendini yenileme sürecinin kusursuz bir şekilde işlediğinin en güzel kanıtı bu pürüzsüzlük hissidir. Gençlikte yaklaşık ayda bir cilt kendini tamamen yeniler. Zaman geçip de bu mekanizma yavaşlamaya başladığında cilt yüzeyinde ölü deri hücreleri birikmeye başlar. Cildinize dokunduğunuzda artık pürüzsüz olmadığını fark edersiniz, pütürlü bir dokuya sahiptir. BBL Hero cildinize ipeksi, pürüzsüz dokusunu yeniden kazandırmakta son derece etkili bir teknolojidir. 

“Cildim Çok Donuk”

Cildinizin eskisi gibi parlak, canlı görünmemesi de yine bu mekanizmanın eskisi gibi tam randımanlı çalışmamasından kaynaklanır. Cildin kendini yenileme süreci yine eski hızıyla çalışmaya başladığında cilt parlak ve genç bir görünüm almaya başlar, ince kırışıklıklar hafifler.

Cildin kendini yenileme sürecini iyileştirerek hem cilt yaşınızı geri çevirir hem de ileride oluşacak yaşlanma belirtilerinin önünü kesmiş olursunuz.  BBL Hero bunu hem yüzünüz hem de tüm vücudunuz için, yani tepeden tırnağa gerçekleştiren, son derece etkili bir teknolojidir.

Merak Ettikleriniz…

BBL nasıl çalışır?

BBL geniş bant ışık teknolojisi ile çalışır. Cihazdaki filtrelerle ışığın inmesi gereken derinlik kontrol edilir. Sistem ciltteki lekeleri ısıtarak yok etmek üzere tasarlanmıştır. Sistemin diğer önemli bir özelliği ise cildin kendini yenileme sürecini hızlandırması, bu sürecin gençlik yıllarındaki gibi etkili çalışmasını sağlamasıdır. Bu da cildin parlak ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar.

BBL Hero’nun farkı nedir?

BBL Hero, BBL teknolojisinin mükemmelleştirilmiş halidir. BBL Hero ile ışık atımları hızlandırılmış, cihazın soğutma sistemi çok daha etkili bir hale getirilerek tedavinin daha da konforlu geçmesi sağlanmıştır. Ayrıca cihazın el aparatı yeniden tasarlanmış, eklenen kayma hareketi sayesinde büyük alanların çok daha kısa sürede tedavi edilmesi mümkün olmuştur.

Kimler BBL Hero teknolojisinden fayda sağlayabilir?

 • Cilt tonunu kusursuzlaştırır: Cildindeki kahverengi yaşlılık lekelerinden, güneş hasarına bağlı pigmentasyon lekelerinden ve kılcal damar hasarına bağlı kırmızı lekelerden kurtulmak isteyen herkes BBL Hero teknolojisinden faydalanabilir. BBL Hero yüz, dekolte, el, sırt ve omuz gibi leke probleminin görüldüğü her yere uygulanabilir.
 • Daha parlak ve canlı bir cilt yaratır: Cildinin donukluğundan, cansız görünümünden şikâyetçi olan herkes bu teknolojiden faydalanabilir. BBL Hero yüz ve vücutta daha genç görünümlü, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt yaratmakta anti-aging teknolojisinin vardığı son noktadır.
 • Yaşlanma belirtilerini geri çevirir: Yüzünü ve vücudunu yaşlanma belirtilerinden korumak isteyen herkes BBL Hero teknolojsinden faydalanabilir. Sistemin büyük alanları kısa sürede tarayan teknolojisi sayesinde bacaklar, kollar, sırt gibi bölgelerin tedavisi sadece birkaç dakikada tamamlanır. 
 • Akne ve sivilce tedavisinde etkilidir: Yüzünde ve vücudunda akne ve sivilce problemi olan herkes BBL teknolojisinden faydalanabilir. Cilt yüzeyinde biriken ölü deriler akne ve sivilce problemini tetikleyen başlıca faktörlerdendir.

BBL Hero tedavisinden sonra dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey var mı?

İşlem yapılan bölgeyi güneşten korumaya dikkat etmeniz gerekiyor.  Titanyum dioksit ya da çinko dioksit içeren güneş koruyucular tercih edilmeli, hatta mümkünse tedaviden sonraki birkaç gün güneşe hiç çıkılmaması önerilir. Eğer kılcal damar tedavisi yapıldıysa iki gün ağır egzersizden kaçınmaya özen gösterin. Tedaviden sonra cildinizdeki kahverengi pigment lekeleri koyulaşacak, lekelerde meydana gelen kabuklanma bir-iki hafta içinde geçecektir.

Kaç BBL Hero seansı yaptırmam gerekiyor?

Kaç seansa ihtiyaç duyacağınız cildinizin durumuna göre belirlenir. Ancak ilk defa BBL Hero tedavisi yaptıracaksanız ve cildinizdeki yaşlanma belirtileri, ton farklılıkları ve lekeler fazlaysa genelde 3 ya da 4 seans önerilir. Seans aralıkları bir aydır. Alınan olumlu sonuçların korunması için birkaç ayda bir tek bir seans yapılması önerilir. Koruyucu tedaviye kaç ayda bir ihtiyaç duyacağınız yine cildinizin durumuna göre belirlense de bu sürenin en az 3 en fazla 6 ay olması önerilir

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…