Selülit Kontrolü

Doğru teknolojilerle hemen her kadının ortak derdi olan portakal kabuğu görünümünü kontrol altında tutmak mümkün.

Eğer bacaklarınız, kalçalarınız, hatta üst kollarınızdaki portakal kabuğu görünümünden şikâyetçiyseniz, yalnız olmadığınızı hatırlatmak istiyorum. Bu sorun kadınların %90’ını etkiliyor.
Selülitin sadece kadınları tehdit etmesi tamamen hormonlarla ilgilidir. Kadınlık hormonu östrojenin fazla salgılanması ve doğum kontrol hapları selülit oluşumunu tetikler.
Cilt altındaki yağ dokusu, mikro odacıkların içinde yer alır. Hormonal faktörlerin etkisiyle buradaki yağ hücrelerinin içerdiği su ve yağ miktarı artar. Artık selülit sorununun temeli atılmıştır. Selülit dolaşımı kötü etkiler. Dolaşım bozuldukça da selülit problemi artar. Bu kusursuz fırtına hücrelerin giderek şişmesine neden olur ve hücrelerin içinde bulunduğu odacıklar cildin bağ dokusuna baskı yapmaya başlar.
Hemen her kadının ortak kâbusu olan bu problemi hafifletmek, hatta tamamen yok etmek için yardım alabileceğiniz etkili sistemler mevcut. Ancak önceliğiniz doğru yaşam seçimleri yapmak olmalı, bu seçimleri doğru teknolojilerle desteklediğinizde ise selülit savaşının galibi siz olacaksınız. Ancak şunu da unutmamak lazım: “Bir tedavi yaptırırım ömür boyu selülitten kurtulurum” şeklinde bir bakış açısı sizi yolda bırakır. Çünkü bu tetikte bekleyen ve her an yeniden ortaya çıkmaya hazır bir problemdir. Yani iki-üç senede bir ya da ne zaman gerekirse bu tedavilerden destek almanız gerekiyor.

Doğru Yaşam Seçimleri
Kilo aldıkça portakal kabuğu görünümünün arttığı bir gerçek. Yani önceliğiniz kilo kontrolüne dikkat etmek olmalı. Ama maalesef zayıflık selülit probleminden muaf olmak anlamına gelmiyor.
Peki, gündelik yaşamınızda selülit problemini kontrol altında tutmak için başka neler yapabilirsiniz.
Selülitsiz bir silüetin sırrı hareketli bir hayat sürmekten ve egzersizden geçiyor. Ama ağır sporlar yerine yürüyüş, yüzme gibi hafif sporları tercih etmelisiniz. Bacak kaslarını aşırı çalıştıran egzersizler selülitlerin daha da belirgin bir hale gelmesine neden olabilir.
Kesinlikle sigara içmeyin, sigara içmek kan dolaşımını olumsuz etkileyerek cildin elastikiyetini kaybetmesine ve selülit probleminin daha da belirgin bir hal almasına neden olur.
Şimdi de portakal kabuğu görünümünü hafifletmede en etkili teknolojileri inceleyeceğiz.

Thermage Body
Thermage’ı yüzünüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan tedavilerden biri olarak tanıyor olabilirsiniz, ama bu etkili radyo frekans teknolojisi vücudunuz için de pek çok şey yapabilir. Thermage Body, vücut için tasarlanmış aplikatörü ile karın, kalça, üst bacak ve kolları sıkılaştırmada başvurabileceğiniz etkili tedavilerden biri.
Sıkı bir cilt ise daha az portakal kabuğu görünümü anlamına geliyor. Cilt ne kadar sıkıysa altındaki kusurları selülit söz konusu olduğunda ise içi yağ hücreleriyle dolu odacıkları çok daha iyi kamufle eder.
Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden kolajen ve elastin üretimini artıran sistemin en önemli özelliklerinden biri de tek seanslık bir tedavi olması.

VelaShape
VelaShape uzun zamandır başarıyla uyguladığımız bir sistem. Portakal kabuğu görünümünü hafifletmede etkili olan VelaShape aynı zamanda bir vücut sıkılaştırma tedavisidir de.
Radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiren sistem, daha pürüzsüz bir siluet isteyenler için ideal bir tedavi.
Rahatlatıcı bir derin doku masajını andıran işlem yaklaşık 40 dakika sürüyor ve haftada bir defa olmak üzere toplam 4-6 seans uygulanıyor.

VShape Body
Radyofrekans dalgaları ile yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren sistem, enerjiyi direkt olarak cilt altı dokusuna aktarıyor. Cilt altında güçlü ve etkili bir ısının oluşması ile kolajen üretimi tetikleniyor, bu da cilt sıkılığının ve elastikiyetinin artması anlamına geliyor.
Yağ hücrelerini parçalamakta da etkili olan VShape, daha ince ve daha pürüzsüz bir siluet yaratmakta iddialı tedaviler arasında. Optimum sonuçlar için 1 hafta arayla uygulanan 6-8 seans yeterli oluyor ve tedavi sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.

Inmode BodyFx
Odaklı radyo frekans enerjisi ile yağ dokularını hedef alan Inmode BodyFx, bunu yaparken elastin ve kolajen liflerini de stimule ederek cildin elastikiyetini artırıyor; vakum ve kontrollü enerji darbeleri ile sinerjik olarak çalışarak portakal kabuğu görünümünün hafiflemesini sağlıyor. Vücut çok daha pürüzsüz, taze ve sıkı bir görünüme kavuşuyor.
Sistemin en önemli özelliklerinden biri de, radyo frekans enerjisi dizisinin saniye başına arka arkaya bir milyon atış darbe döngüsü yapabilmesidir. Inmode BodyFx’in etkinliğini ve tedaviden optimum sonuçlar alınmasını sistemi sağlayan işte bu özellik. Seans sayısı hastanın durumuna göre değişse de genelde 4-6 seans öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…