Yeni Süper Güç: Morpheus8

Karşınızda Morhpheus8!  Morpheus 8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut gençleştirmede çıtayı yükseltme zamanının geldiğini düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Morpheus8 radyo frekans enerjisi ile etki eden yeni nesil bir mikro-iğne teknolojisidir. Bu fraksiyonel tedavi cildin hemen altındaki yağ tabakasına kadar ulaşarak dokuyu yeniden yapılandırma gücüne sahiptir. Hem mikro-iğne hem de radyo frekans tedavileri belli bir süredir ciltteki kolajen üretimini tetiklemek için kullanılan etkili teknolojilerdir. Morpheus8 ise ikisini ilk defa bir arada kullanan ve her anlamda çıtayı yükselten bir sistem. Mikro-iğnelerle radyo frekans enerjisini yüz bölgesinde 4 mm, vücut bölgelerinde ise 7 mm derinliğe kadar ileten Morhpheus 8, kolajen sentezini optimum seviyeye taşımakla kalmıyor aynı zamanda dokuları yeniden yapılandırarak yaşla beraber ince cildi güçlendiriyor, cildi sıkılaştırıyor ve yüzde belirgin bir lift etkisi yaratıyor.

Derin Doku Etkisi

Dr. Mustafa Karataş, “Morpheus 8’i diğer teknolojilerden ayıran en önemli özellik cildin hemen altındaki dokuya bile ulaşmamızı sağlaması. Ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin görümünde önemli bir fark yaratabiliyoruz. Ama yaşlanma süreci sadece ciltle sınırlı değil. Cilt altı dokusunda da yıllarla birlikte bazı değişiklikler meydana geliyor. Bunlara müdahale edemediğimiz için alınan sonuçlar da sınırlı oluyor. Morpheus8 sayesinde artık eskiden ulaşamadığımız bir katmanı yeniden biçimlendirebiliyor, yeniden yapılandırabiliyoruz. Böylece sadece daha genç görünümlü bir cilt yaratmakla kalmıyor aynı zamanda yüz hatlarını toparlamada da çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz. Morpheus8 cilt altı dokusunu şekillendirmede FDA onayına sahip bir sistem.”

Daha Genç Bir Vücut

Morpheus 8 tedavisi hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanıyor.  Karataş “Eğer amaç cilt yenileme, lekelere müdahale etmekse sistemi daha düşük seviyede kullanıyoruz ama hedef cilt altı dokusunu da biçimlendirmekse optimum güce çıkıyoruz” diyor.

“Morpheus 8 tüm vücut gençleştirmede de etkili bir teknoloji.  Vücutta yaşlanma belirtilerinin görüldüğü, cilt elastikiyetinin azaldığı, ince çizgilerin, kırışıklıkların ortaya çıktığı her bölgeye uygulanabiliyor. Bacaklar, karın, dekolte, kollar, sırt… Vücudun bölgesinde, her yerinde etkili anti-aging isteyen herkes bu sistemden faydalanabilir. Teknolojinin tedavi süresini kısaltan özelliği özellikle vücut tedavileri için son derece önemli bir avantaj sağlıyor.”

Morpheus 8 hakkında merak ettikleriniz, aklınızı kurcalayanlar…

Morpheus 8 nedir? Sistemi diğer anti-aging teknolojilerden üstün kılan özellikler neler?

Morpheus 8 radyo frekans ile mikro-iğne teknolojisini bir arada kullanan ilk teknolojidir. Hem vücut hem de yüzde etkili anti-aging sonuçlar sağlayan sistemin en önemli özelliği cilt altı dokusunu da biçimlendirmesi, yeniden yapılandırmasıdır. Bu etki ciltteki kolajen üretimindeki artışla bir araya geldiğinde ortaya son derece etkili sonuçlar çıkıyor.

Morpheus 8’in etki mekanizması nedir? Sistem nasıl çalışır?

Morpheus8’in yüz bölgesinde kullanılan aplikatöründe 24 mikro-iğne, vücut bölgesinde kullanılan aplikatöründe ise 40 mikro-iğne bulunur.  Bu iğneler cilt altı dokusuna kadar nüfuz etmeleri için tasarlanmıştır. Mikro- iğneler cilt katmanlarına ve cilt altına radyo frekans enerjisi iletir. Radyo frekans enerjisinin bu derece derin tabakaya iletilmesi cilt altı dokularında da bir yeniden yapılanma süreci başlatır. 

Morpheus8 tedavisi hangi cilt sorunlarında etkilidir?

 • Cildi sıkılaştırır, cilt altı dokusuna etki ederek yüz ovalinin toparlanmasını sağlar, yüzde lift etkisi yaratır.
 • Gıdı bölgesindeki sarkıklığı ve yağ dokusunu giderir, belirgin, net bir çene hattı yaratır.
 • Boyun gençleştirmede etkili bir teknolojidir. Boyun bölgesindeki elastikiyet kaybını giderir, cildi gençleştirir ve çizgilerin görünümünün hafiflemesini sağlar.
 • Yüzdeki güneş lekelerini gidermede etkili bir tedavidir.
 • Donuk, canlılığını kaybetmiş ciltlerde rejuvenasyon sağlar. Cilt çok daha parlak, canlı bir görünüme kavuşur.
 • Genişlemiş gözeneklerin görümünü küçültür, pürüzsüz bir cilt yaratır.
 • Akne problemini kontrol altına almada etkili bir tedavi sağlar.
 • Sivilce ve akne izlerini hafifletir, skarların belirginliğini azaltır.
 • Tüm vücutta etkili bir anti-aging tedavidir. Dekolte, dizler, bacaklar, kollar, karın bölgesi, basenler ve kalçadaki yaşlanma belirtilerini giderir, ince çizgilerin, kırışıklıkların hafiflemesini, cilt elastikiyetinin artmasını sağlar.
 • Sırt, dekolte ve kollardaki güneş lekelerinin hafiflemesini sağlar.

Nazolabial hattım çok belirgin. Morpheus 8 bu hattı yumuşatabilir mi?

Burun kenarlarından ağız kenarlarına doğru inen bu hat ciltteki elastikiyet kaybına bağlı olarak yüzün aşağı sarkmasından kaynaklanır. Cilt yanak bölgesini eskisi gibi yerinde tutamaz olur ve yanaklar bu hattın üzerine inerek bir kat, bir kıvrım yaratır. Morpheus8 hem cildi hem de cilt altı dokusunu sıkılaştırarak yüzde lift etkisi yaratır ve bu hattın görünümünü hafifletmede son derece etkilidir. 

Bacak derim gevşemiş ve yaşlı görünüyor. Aynı şekilde dizlerimde de boşalma, yaşlanma izleri görüyorum. Morpheus8 benim için uygun bir tedavi mi?

Morpheus8 daha genç görünümlü, daha sıkı ve pürüzsüz bacaklar yaratmada son derece başarılı bir tedavidir. İstenilen etki için optimum seans sayısı belirlenir. Nihai etki son seanstan bir ay sonra gözlemlenir.

Kollarımda elastikiyet kaybı var ve ince çizgiler var. Bu tedaviden fayda sağlar mıyım?

Evet Morpheus8 tedavisi için uygun bir adaysınız. Kollardaki cildi sıkılaştırmak, çizgilerin görünümünü hafifletmek için bu tedaviden faydalanabilirsiniz. Kol kaslarınızda da gevşeme varsa optimum sonuçlar için Morpheus8 sistemi Emsculpt Neo tedavisiyle kombine olarak uygulanabilir.

Hamilelikten sonra karın bölgem çok kötüleşti. Çok sarkık, kırışık. Morpheus 8 için uygun bir aday mıyım? 

Morpheus8 genç görünümlü bir karın bölgesi yaratmakta başarılı bir sistemdir. Soruna karın kaslarındaki gevşeme de eşik ediyorsa EmSculpt Neo ile birlikte kombine bir tedavi protokolü oluşturulabilir.

Tedavi protokolü kaç seanstan oluşuyor?

Cildinizin durumuna göre 2-4 seans uygulanır.  Eğer bir seanstan daha fazla seans uygulanacaksa tedavi aralıkları 4 hafta olarak belirlenir.

Morpheus8 tedavisinden ne beklemeliyim? Acı eşiği düşük olanlar da bu işlemden faydalanabilir mi?

İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür, bu da tedaviyi acı eşiği düşük olanlar için bile rahatça tolere edilebilir bir hale getirir. Morpheus 8 teknolojisinin bir avantajı da işlem süresinin önemli ölçüde kısalmasıdır. Bacak, karın gibi bölgelerin tedavisi bile sadece 30 dakikada tamamlanır.

İşlemin etkilerini ne zaman görmeye başlarım?

Tedaviden birkaç gün sonra bile cildinizdeki farkı gözlemleyebilirsiniz. Cildinizin daha sıkı, daha sağlıklı ve parlak göründüğünü fark edeceksiniz. Ama ciltteki yeni kolajen üretimi, cilt altı dokusundaki sıkılaşma için belli bir süre geçmesi gerekir. Tedavinin nihai sonuçları işlemden 3 ay sonra ortaya çıkacaktır.

Tedavi sonrasında iyileşme sürecine gerek var mı? Sosyal hayatıma ne zaman geri dönebilirim?

Morpheus 8 iyileşme süreci gerektirmeyen bir tedavidir. İşlem sonrasında tedavi edilen bölgede hafif bir şişlik, kızarıklık görülmesi normaldir. Şişlik bir-iki gün içinde tamamen iner, bazı hastalarda giderek hafifleyerek de olsa kızarıklığın tam olarak geçmesi bir haftayı bulabilir. Ama bunların hiçbiri sizi sosyal yaşamdan koparacak derecede olmaz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...