Yaz Güzellik Rehberi

Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

Cildin güneş ışınlarının gazabına uğradığı yaz aylarında anti-aging uygulamalar daha önem kazanıyor. Cilt yüzeyinde tahrişe, soyulmaya neden olarak etki eden bazı sistem ve tedaviler yazın uygulanamasa da, maharetini cildin derin katmanlarında gösteren teknolojilerden her mevsim faydalanabilirsiniz. Güneş hasarını geri döndürmek, güneş ışınlarının cilde verdiği zararı minimuma indirmek için bu tedavilerden yararlanmak iyi bir fikir. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak son derece önemli, ama siz ne kadar özen gösterirseniz gösterin güneş ışınlarının kolajen liflerine zarar vermesi kaçınılmaz hele bir de güneş koruyucu kullanmıyorsunuz!

Derin Anti-aging
Öğle tatiline sıkıştırabileceğiniz, sosyal yaşamınızdan uzaklaştırmayan, iyileşme süreci gerektirmeyen yeni nesil teknolojilerin en yeni örneklerinden biri Inmode Forma lazerdir. Forma, cildin derin katmanlarına kadar inerek optimum anti-aging etki sağlayan bir radyo frekans teknolojisidir. Radyo frekans enerjisi kolajen ve elastin liflerini uyararak, yeni ve sağlıklı kolajen üretimini tetikler, bu da cildin genel görümünü iyileştiren, sıkılığını artıran güçlü ve uzun vadeli bir etki yaratır.

Forma sisteminin önemli bir avantajı da hem yüz hem de vücutta uygulanabilen bir teknoloji olması. Yüzde en çok alın, kazayağı, üst gözkapakları, burun kenarlarından ağzın iki yanına inen nasolabial kıvrımlar, gülme çizgileri ve boyun bölgesinde uygulanan bir tedavidir. Vücuttaki popüler tedavi alanları üst kollardaki sarkmalar ve karın bölgesindeki elastikiyet kaybı olsa da vücudun sıkılaştırmaya ihtiyaç duyulan her bölgesine uygulanabilir.

Türünün ilk örneği olan ve senelerdir cildi sıkılaştırmak, daha kaliteli ve genç görünümlü bir cilt yaratmakta kullanılan Thermage CPT de bir radyo frekans teknolojisi. Sistem cildin derin katmanlarında bulunan kolajen ve elastin lifleri uyararak etki ediyor. Uyarılan kolajen zaman içerisinde yenilenerek cildin görünümünü iyileştirir, cildin sıkılaşmasını, ciltte sarkmaların azalmasını ve cildin gençleşmesini sağlar. Thermage CPT vücut gençleştirmede de önemli bir silah. Sistemin en önemli avantajlarından birinin tek seanslık bir tedavi olması. Yani sadece bir seansta cildin derin katmanlarında bir gençleşme etkisi yaratmış oluyorsunuz –bu da güneş ışınlarına karşı çok daha dirençli bir cilt anlamına geliyor.

Hyalüronik Asit Etkisi
Yaz aylarında yararlanabileceğiniz bir diğer tedavi ise dolgu enjeksiyonlarıdır. Güneş ve zamanın etkisiyle cildin elastikiyeti azalır. Bunun üstüne yüzdeki hacim kaybı da eklenince yüz formunu kaybetmeye başlar. Yüze yeniden şekil vermek, hatta belli bölgeleri doldurarak yüzde lift etkisi yaratmak etkili uygulamalardan biride hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir.
Dolgu maddelerinde kullanılan hyalüronik asidin özelliği su moleküllerini kendine bağlamasıdır. Dudakları dolgunlaştırmak için kullanılan dolgu maddeleri özelikle yaz aylarında kuruyan, çatlayan dudaklara yoğun nem vermek için birebirdir.

Peki ya hyalüronik asidi bir dolgu maddesi olarak değil de bir nemlendirici olarak kullanırsanız?
Yaz aylarında en sık karşılaştığımız problem ciltteki kuruluk, nemsizliktir. Sabah-akşam nemlendirici krem kullanan hastalarımda bile nemsizlik problemine rastlıyorum. Maalesef nemlendirici ürünler cildin yüzeyinde kalarak alt tabakalara nüfuz etmezler. Eğer cildiniz nemsizse daha kolay kırışır ve güneş, soğuk gibi çevresel faktörlere karşı daha dirençsizdir. Cilde yoğun nem vermekte son derece etkili olan bir tedavi var: Volite. Volite’ın aktif maddesi hyalüronik asittir. Dolgularda da kullanılan bu madde Volite tedavisinde hacim vermek yerine bir nemlendirme ajanı olarak karşımıza çıkıyor. Formülün sırrı hyalüronik asidin farklı bir formunun kullanılması. Uygulama, özellikle kuru ve cansız ciltlere anında parlaklık, tazelik veriyor.

Her Mevsim Botoks
Yaz aylarında botoks enjeksiyonlarının ihmal edilmemesi çok önemli. Güneş ışınlarının en güçlü olduğu bu mevsimde gözlerinizi güneşten korumak için ister istemez onları daha çok kısarsınız. Üstelik bu sadece gözlerinizle sınırlı kalmaz. Gözlerinizle birlikte alnınızı da kırıştırır, farkında olmadan kaşlarınızı çatarsınız. Tüm bu mimikler gözlerinizi güneş ışınlarından korumak için istem dışı bir şekilde gerçekleşir. Yani güneş yaşlanma sürecine iki farklı yoldan katkıda bulunuyor: Kolajen lifleri zarar görürken alın ve göz çevresindeki mimiklere bağlı çizgi ve kırışıklar da artıyor.
Çizgi ve kırışıklıkları önlemede etkisi bilinen botoks enjeksiyonlarına başlamak ya da zaten düzenli olarak yaptırıyorsanız randevunuzu kaçırmamak için önemli bir neden!

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…