Gençlik Enjeksiyonları

Sadece tek bir seansta ve bir saatten daha az bir sürede yüzünüzdeki çizgileri, kırışıklıkları silmek mümkün.

Güzellik sektöründe kendine sağlam bir yer edinen ve artık neredeyse bir anti-aging krem kadar sık rastlanan dolgu ve botoks enjeksiyonlarının, günümüzde yaşlanmayı geciktirme yaklaşımını kökten değiştirdiği bir gerçek. Yaşla ilgili değişikliklerden en belirgini, tedavi edilmediği takdirde zamanla daha da belirginleşen ince çizgiler ve kırışıklıklardır.

Botoks Etkisi
Yaşla ilgili en belirgin değişimlerden biri yıllar geçtikçe derinleşen, yüze adeta yerleşen çizgilerdir. Cildi çizgi ve kırışıklıklardan korumanın en etkili yolu önlem almaktır. Dr. Mustafa Karataş problem henüz oluşmadan önlem almanın problem ortaya çıktıktan sonra tedavi etmeye çalışmaktan çok daha kolay ve etkili olduğunu söylüyor. “İyi bir cilt bakımı, güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve uzman ellerde uygulanan botoks enjeksiyonları etkili bir korunma planının en önemli koşullarıdır. Doğal ve daha genç bir görünüm için kaşların arasındaki, alındaki, gözlerin dış kısmındaki ve ağzın üst kısmındaki çizgilere karşı geç kalmadan önlem almak gerekir. Yüze botoks yaptığınızda sadece var olan kırışıklıkları yok etmekle kalmaz, ileride oluşacak olanları da önlemiş olursunuz.”
Dr. Mustafa Karataş, botoks enjeksiyonlarının kırışıklık oluşumunu önlemek amacıyla kas hareketlerini azaltmak üzere formüle edildiğini söylüyor ve ekliyor: “Botoks yüze ifade veren kasları gevşettiği için bu kasların üzerindeki derinin düzgün kalmasını sağlıyor, dolayısıyla da hem ileride oluşacak kırışıklıklar engellenmiş oluyor hem de cildin yüzeyini pürüzsüzleşiyor.”

Destek güç: Dolgu maddeleri
Peki, ya yüzünüzde mimik yokken de çizgiler, kırışıklıklar varsa. Dr. Mustafa Karataş “Botoks, çizgileri henüz oluşmadan önlemekte en etkili tedavidir. Ama bu çizgiler zaten oluştuysa, yani yüzde hareket yokken de kırışıklık izi görülüyorsa yine botoks öneriyorum. Böylece çizgilerin daha da derinleşmesi önlenebilir” diyor ve ekliyor: “Ancak şu kuralı unutmayın, yüzünüzü serbest bıraktığınızda görünen kırışıklıklar, güldüğünüz zaman yüzünüzde oluşanlardan daha önemlidir. Çünkü bu, artık yerleşmiş çizgileriniz olduğunu gösterir. Bu noktada artık çizgileri silmek için botoks yeterli olmaz. Devreye hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri de girmeli, kombine tedaviler uygulanmalıdır.”
Dr. Mustafa Karataş “Hyalüronik asit aslında vücutta doğal olarak bulunan bir madde” diyor. “FDA onaylı dolgu maddeleri bu molekülün sentetik bir formunu içeriyor. Bu dolgular sayesinde ince çizgi ve kırışıkları gidermek ve yüz kontörünü biçimlendirmek mümkün.” Kalıcılıkları 6-12 ay kadar süren hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinde hedeflenen soruna yönelik farklı enjeksiyon teknikleri ön plana çıkıyor. "Mustafa Karataş, hyalüronik asit içeren dolguların kemiğin üst kısmına, yani derin dokuya enjekte edilmesiyle yüzdeki kırışıklıkları içeriden dışarıya doğru doldurabildiğini söylüyor ve ekliyor: “Tabii şunun altını çizmek çok önemli: En etkili sonuçları botoks ve dolgu maddelerinin bir arada uygulanması ile alıyoruz"

“Hedef sıfır çizgi olmamalı”
Hızlı ve anında sonuç veren dolgu uygulaması ile hastalar anında sonuç alıyor. Bu işlem sizi gündelik yaşamınızdan uzaklaştırmadığı için de çok popüler. Yüze anında daha genç bir görünüm veren bir tedaviyi yaptırıp hemen ardından işinize geri dönebiliyorsunuz.
Ancak Dr. Mustafa Karataş’ın bir uyarısı var: “Hedef sıfır çizgi olmamalı. Yüzünüzdeki kırışıklıkların her birinden kurtulmak zorunda değilsiniz. Cildinizdeki en minik kırışıklıklardan bile kurtulmak istersiniz. Ama buna takarsanız, yüzünüzün doğal görünümünü feda edersiniz. En iyisi en belirgin olanların görünümünü yumuşatmaktır.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.

 • Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

  Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırla...

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Kırmızı Halı Bakımları

  Kırmızı Halı Bakımları Bugünkü yazımızın ilham kaynağı ünlü aktrislerin en güzel halleri ile parladıkları özel geceler… Birincilik her zaman olduğu gibi cilt kalitesini artıran, yüze doğal bir ...

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

  İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor. Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü ver...