Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Pelin soruyor
Merhabalar, koltuk altı kararmaları için de geçerli mi acaba bu yöntem?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pelin Hanım. Leke tedavisinde kullandığımız Baby Face lazer gibi sistemler koltuk altındaki rengi koyulaşmış bölgelerde de uygulanabilir. 1-2 hafta arayla 3-4 seans uygulanan tedavide nihai sonucu bu sürenin sonunda ortaya çıkar.
Hande soruyor
38 yaşında bir erkeğim. 30’lu yaşlarımdan beri koltuk altımda koyu renk lekeler oluştu. Bir kere plaja gitmeden hemen önce deodorant sürmüştüm. Sanırım alerjik bir reaksiyon yaptı. Lekelerimin ilk oluşması o tatilden sonra oldu. Bu lekelere yapılabilecek herhangi bir şey var mıdır? Koltuk altı beyazlatma yapıyor musunuz? Özellikle yaz aylarında plajdayken kolumu kaldırmaya utanır oldum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gerçekten de güneşe çıkmadan önce kullanılan deodorantlar, parfümler böyle inatçı lekelere neden olabiliyor. Yenilikçi bir sistem olan Baby Face teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu tedavinin özelliği lazer sistemini, tedavide kullanılan markaya patentli serumlarla birleştirmesidir. Tedavinin başında uygulanan ve ciltte mikro kanallar açan lazer sayesinde cilde sürülen serumlar derin tabakalara kadar nüfuz eder. Baby Face uygulamasının bir diğer özelliği de ciltteki soruna yönelik farklı serumların kullanılmasıdır. Sizin durumunuzda cilt beyazlatma özelliği olan serum kullanılacaktır. Ancak tedavi sonrasınd koltuk altı bölgenizi güneşten korumaya maksimum özen göstermelisiniz. Aksi halde lekeler geri döner. Güneş koruyucunuzu seçerken eczanelerde satılan dermokozmetik markaları tercih edin ve güneş kremini birkaç saatte bir tazeleyin.
Nursel soruyor
Koltuk altı beyazlatma için Baby Face yaptırdım. Yarım ton kadar açıldı. Doktorum tek seans yaptı. Polikistik over kaynaklı koyuluğun olabileceğini söyledi. Sizce birkaç seans daha gitmeli miyim yoksa farklı bir tedavi yöntemi mi uygulatmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nursel Hanım. Öncelikle poliskistik over sendromu şüphesi varsa, böyle bir durumun var olup olmadığını araştıracak ve bir tedavi protokolü belirleyecek bir uzmana danışmanızda fayda var. Böylece sorunun perde arkasındaki hormonal problemi kontrol altına almış olursunuz. Diğer yandan eğer Baby Face tedavisinden fayda sağladıysanız doktorunuzun önerdiği seans sayısını tamamlayın. Sonuçta bu tek seanslık bir işlem değildir, tedavi protokolünde tavsiye edilen süreci tamamlamanız gerekir. Normalde lekenin durumuna göre 1-2 hafta arayla 3-4 seans uygulanır. İşlemin nihai sonucu bu sürenin sonunda ortaya çıkar. Tabii yukarıda da belirttiğim gibi sorunun perde arkasında bir hormon dengesizliği varsa, tekrar ortaya çıkabilir. Bu yüzden bir yandan bu sorunu kontrol altına alınması gerekir
Müge soruyor
Merhabalar. Ben 29 yaşında bir bayanım. İki senedir koltuk altlarımda kararma meydana geldi. İlk başlarda çok hafif bir renk farklılığı vardı, sonraları bu renk giderek koyulaştı.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Koltuk altında oluşan lekelerde Baby Face tedavisi ile olumlu sonuçlar alıyoruz. Tabii önce konsültasyon yapılması ve sonrasında bu tedaviden fayda sağlayacağınızın belirlenmesi gerekir. Bu lekelerin en önemli nedeni deodorant sürüp sonrasında güneşe çıkmaktır. Tedavi sonrası bunu yapmamaya ve güneşlenirken koltuklarınıza düzenli olarak güneş koruyucu krem sürmeye özen göstermeniz gerekiyor.
Zeynep soruyor
Koltuk altlarımda çok kötü görünen siyah, kocaman kara bölgeler var. Bunlardan nasıl kurtulurum? Koltukaltı kararması nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Vücuda da uygulanabilen ve büyük bölgelerde çabuk bir tedavi olanağı sağlayan BBL veya BabyFace gibi teknolojilerden yararlanabilirsiniz. Ancak tedavi sonrasında bu bölgeyi güneşten korumak son derece önemli, aksi halde lekeler geri dönebilir. Sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Nur soruyor
Benim koltuk altlarımda koyulaşma var. Bu yüzden kolsuz bir kıyafet giymekten kaçınır oldum. Koltuk altı kararması nasıl geçer? Bunun bir tedavisi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Lazer teknolojisi ve topikal olarak sürülen markaya patentli renk açıcı ajanları bir arada kullanan Baby Face uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu tedavi koltuk altındaki renk koyulaşmalarını hafifletmekte etkilidir. Babay Face uygulaması ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Hale soruyor
Benim koltuklarımın altında kararma var. Yaz aylarında bu kararma daha da koyulaşıyor. Bu yüzden ince askılı kıyafetler giymekten kaçınıyorum, hatta plajda bu koyuluklar görünmesin diye denizden çıkar çıkmaz üstüme bir tişört geçiriyorum. Koltuk altı kararması nasıl geçer? Leke kremi kullansam faydasını görür müyüm?
Dr. Mustafa Karataş
Lazer teknolojisi ve topikal olarak sürülen markaya patentli renk açıcı ajanları bir arada kullanan Baby Face uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu tedavi koltuk altındaki renk koyulaşmalarını hafifletmekte başarılı sonuçlar sağlıyor. Koltuk altındaki renk değişikliklerini gidermede etkili bir diğer sistem ise Icon lazerdir. Icon lazer ve Baby Face uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Baby Face Tedavisinde Yaş Sınırı Var mı?
Deniz soruyor
Baby Face tedavisinde yaş sınırı var mı? Her yaşa olur mu yoksa?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım, Baby Face tedavisinde yaş sınırı yoktur. Her yaştaki hastaya uygulanabilir. Hastanın cildiyle ilgili problemlerine u... Daha Fazla
Baby Face Beauty Fiyat
Ayla soruyor
Fiyat almak istiyorum Baby Face ile ilgili. Biraz pahalıymış doğru mudur? Kaç zamanda bir yaptırmak gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayla Hanım. Baby Face Beauty tedavisi 1-2 hafta arayla uygulanan 3-5 seanstan oluşur. Seans sayısı cildi ihtiyacına göre belirlen... Daha Fazla