Ciltteki Gözenekler Nasıl Sıkılaşır?

Julya soruyor
Ben Baby Face yaptırıyorum. Fakat lekeli bir cildim yok sırf gözeneklerin sıkılaşmasını istediğim için. İşlem sırasında uygulanan lazer yüzünden cildimde lekelenme olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Baby Face sistemi sadece lekeli ciltler için değildir. İnce çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, cilde daha canlı ve parlak bir görünüm vermek ve sizin durumunuzda olduğu gibi gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamak için de yapılan anti-aging bir tedavidir. Lazer tedavisi yaptıran tüm hastalara güneş korumaya optimum özen göstermelerini tavsiye ederim. Sonuçta bu tedaviler geçici bir süre için de olsa cildin daha hassas bir hal almasına neden olur
Nalan soruyor
47 yaşındayım, yüzümde gözeneklerim çok açık, elastikiyet kaybı var, göz kapaklarımda düşüklük oldu. Bunlar için ne yapmam gerekir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nalan Hanım. Cildinizdeki sorunlara hem gözeneklerin sıkışmasını sağlayacak hem de elastikiyet kaybına müdahale edecek bir sistemle müdahale etmek gerekir. Mesela Icon lazer, ScraletS, Revlite ya da Fractora gibi. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir. Bu sistemleri sadece cildi sıkılaştırmak için tasarlanmış Ulthera ve Thermage gibi bir sistemle kombine kullanmak alınan sonucun başarısını artıracaktır bu iki sistem tek seanslık tedavilerdir. Ancak yukarıda bahsettiğim teknolojileri Icon lazer, ScraletS ya da Fractora yazın uygulamak doğru olmaz. En mantıklı yaklaşım yazın Ulthera ya da Thermage tedavisi yapmak, sonbaharla birlikte de diğer sistemlerden birini uygulamak olacaktır. Gözkapaklarınızdaki düşüklük için ise Emerge lazer, botoks ve Ulthera kombinasyonu uygulanabilir.
Erva soruyor
Merhaba benim problemim alnımda ve göz çevremde kırışıklıklarım var. Ve çok geniş gözeneklerim var sıkılaşmasını istiyorum. Bunların hepsini gelip bir seansta kurtulma şansım var mı? Ya da siz ne önerirsiniz bilgi almak istiyorum ona göre sizinle irtibata geçeceğim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Alın ve göz çevrenizdeki kırışıklıklarınızın tek seansta hafiflemesi mümkün. Çünkü bu kırışıklıklarda en etkili çözüm botoks enjeksiyonudur. Tabii botoks enjeksiyonunun kalıcı bir tedavi olmadığını da belirtmekte fayda var. Eğer etkinin devamlılığını istiyorsanız, ortalama beş ayda bir enjeksiyonu yaptırmanız gerekiyor. Ancak gözeneklerin tek seanslık bir tedaviyle hafiflemesi mümkün değil. Gözenek tedavisinde kullandığımız sistemlerin başında Icon lazer, Baby Face, Scarlet S ve Revlite geliyor. Bu teknolojiler ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak etki ederler.
Buse soruyor
Merhaba T bölgesinde ve biraz yanaklarımda siyah noktalar var. Cildim gözenekli sıkılaşmasını istiyorum. Hangi işlem uygun olur?
Dr. Mustafa Karataş
ScarletX tedavisi genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmada, cilt kalitesini artırmada başarılı sonuçlar aldığımız bir tedavidir. Bu teknolojiden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Ece soruyor
Yüzümdeki gözenekler çok belirgin. Daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak için bir sürü krem denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Ciltteki gözenekler nasıl sıkılaşır?
Dr. Mustafa Karataş
Cildi sıkılaştıran, kolajen ve elastin üretimini artıran teknolojiler gözeneklerin sıkılaşmasını, cildin çok pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar. Scarlet X, Revlite, Icon lazer, Baby Face gibi sistemlerden fayda sağlayabilirsiniz
Yasemin soruyor
Gözeneklerim çok belirgin. Bu yüzden cildim kötü görünüyor. Ciltteki gözenekler nasıl sıkışır? Bunun için evde yapabileceğim herhangi bir şey var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Scarlet X, BBL Hero, Red Touch gibi sistemlerden faydalanabilirsiniz. Bu sistemler ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını ve gözeneklerin görünümünün hafiflemesini sağlarlar. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Hangi teknolojinin sizde optimum sonucu vereceği için ancak muayene sonrasında netleşebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Baby Face Tedavisinde Yaş Sınırı Var mı?
Deniz soruyor
Baby Face tedavisinde yaş sınırı var mı? Her yaşa olur mu yoksa?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım, Baby Face tedavisinde yaş sınırı yoktur. Her yaştaki hastaya uygulanabilir. Hastanın cildiyle ilgili problemlerine u... Daha Fazla
Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?
Pelin soruyor
Merhabalar, koltuk altı kararmaları için de geçerli mi acaba bu yöntem?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pelin Hanım. Leke tedavisinde kullandığımız Baby Face lazer gibi sistemler koltuk altındaki rengi koyulaşmış bölgelerde de uygula... Daha Fazla
Baby Face Beauty Fiyat
Ayla soruyor
Fiyat almak istiyorum Baby Face ile ilgili. Biraz pahalıymış doğru mudur? Kaç zamanda bir yaptırmak gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayla Hanım. Baby Face Beauty tedavisi 1-2 hafta arayla uygulanan 3-5 seanstan oluşur. Seans sayısı cildi ihtiyacına göre belirlen... Daha Fazla