Erkek Göz Altı Morlukları

Mustafa soruyor
Hocam 33 yaşında erkeğim. Göz altlarımda morluklarım ve gülme çizgilerim belirgin ne yapmam gerekiyor, bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mustafa Bey. Dudak kenarlarından burnun iki yanına doğru uzanan gülme çizgilerinin görünümünü dolgu maddesi enjeksiyonu ile hafifletmek mümkün. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği zaten vücutta doğal olarak bulunan bir maddeden yapıldıkları için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmamaları. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanır. Enjekte edilen dolgu maddesinin kalıcılığı 6-12 ay arasında değişir. Gözaltlarındaki morlukların görünümünü hafifletmek için bugün elimizde olan en iyi araç ışık dolgusu olarak adlandırılan bir dolgu maddesi. Bu dolgu maddesi de hyalüronik asit bazlıdır ama moleküler formülü farklıdır. Bunun nedeni ise yüze uygulanan formülerin son derece ince olan gözaltı bölgesinde inik yumrular oluşturma riskidir. Işık dolgusu ise enjekte edilen bölgeye homojen bir şekilde yayılarak morlukları kamufle etmesidir. Ayrıca formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve amino-asitler sadece sorunu kamufle etmekle kalmaz, morlukların hafiflemesinde de etkilidir. Gözaltı son derece hassas bir bölge olduğu için uygulama kaynaklı morarma olmaması için dolgu maddesi özel bir kanülle verilir. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık ya da nadir de olsa hafif bir morarma meydana gelebilir. Ancak her kisi de en fazla üç gün içinde tamamen iyileşir. Işık dolgusunun kalıcılığı da diğer dolgu maddeleri gibi 8-12 ay arasındadır. Gülme çizgilerinizi doldurmak ve gözaltı morlukları için ışık dolgusu tek bir seansta uygulanabilir. İşlem 30-45 dakika kadar sürer. İşlem yapılacak bölgelere öncesinde anestezik krem uygulanacağı için tedavi gayet konforlu geçer. Hemen sonrasında sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
Cem soruyor
Merhabalar Hocam, 28 yaşındayım. Gözlerimin altı kendimi bildim bileli mor. Bu sorunu gidermek için bir tedavi var mı? Erkek hastalara da uygulanıyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Cem Bey, Gözaltında oluşan morluk, çökme ya da halkalara karşı uygulanan en başarılı tedavilerden biri ışık dolgusudur. Işık dolgusu cilde yoğun nem veren hyalüronik asit, vitamin, mineral ve amino-asitler açısından zengin bir formüle sahiptir. Formül gözaltlarına enjekte edildiğinde cilt ve morluk arasında bir bariyer oluşturarak koyu renkli görünümü kamufle eder. Erkeklerin de faydalanabileceği bir tedavidir.
Hasan soruyor
Merhabalar hocam 33 yaşındayım, 3 yıldır gözaltlarımda halkalar oluşmaya başladı bu durum beni rahatsız ediyor. Erkeklerde gözaltı morlukları tedavisi varmı?
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltındaki morluklarda en etkili tedavinin Işık Dolgusu denen bir dolgu maddesi olduğunu söyleyebilirim. Hyalüronik asit bazlı bir formüle sahip olan Işık Dolgusu özel olarak gözaltları için tasarlanmıştır ve morlukları hafifletmekte bize başarılı bir tedavi olanağı sağlar. İçindeki vitamin, mineral ve amino-asitlerin anti-aging etkisi de vardır. Işık dolgusunun etkisi yaklaşık 8-12 ay sürdüğünü belirtmekte fayda var, sonucun devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir .
Efe soruyor
32 yaşında bir erkeğim. Gözaltımdaki morluk beni ciddi anlamda rahatsız ediyor. Sigara falan da içmiyorum. Özellikle yorgun olduğumda ve uykusuz kaldığımda morluklar iyice koyulaşıyor. Erkek gözaltı morlukları tedavisi için ne yapıyorsunuz? Bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Bu morlukların oluşumu sadece sigara içmek, kötü beslenmek gibi faktörlere bağlı değildir. Her şeyi doğru yapsanız bile gözaltı morluklarına genetik eğiliminiz olabilir. Sizin durumunuzda da durum böyle gibi görünüyor. Gözaltı morluklarında ışık dolgusu uygulaması ile morlukların görünümünü hafifletmek mümkün. Sadece gözaltı bölgesi için tasarlanmış olan bu enjeksiyon erkeklerde son derece başarılı sonuçlar veriyor. Çünkü erkeklerin cildi kadınlara kıyasla daha kalın bir yapıya sahiptir. Işık dolgusu morluğa neden olan kılcal damar yapısı ile deri arasında bir bariyer oluşturarak morlukları kamufle eder. Ancak dozun doğru uygulanması son derece önemlidir. Çünkü eğer gözaltınızda çöküklük yoksa dolgunun gereğinden fazla yapılması gözaltlarında torbalanmaya neden olabilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Çenedeki Çukur Nasıl Geçer?
Fatih soruyor
Merhabalar, benim çenemde bir çukur var. Başparmağımın büyüklüğü kadar. Fakat orada et yok oraya ek ilave yapabilmek için ne yapabiliriz?
Dr. Mustafa Karataş
Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile çenenizdeki çukur görünümü hafifletmek, hatta tamamen gidermek mümkün. Ancak dolgu enjeksiyonunun ... Daha Fazla
Hyaluronidaz Dolgu Eritme
Filiz soruyor
Merhaba. Hyalüronidaz enzimini sadece belli bir bölgedeki dolguyu eritmek için kullanmak mümkün mü? Hydrafacial için fiyat almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Dolgu eritici enjeksiyonu hangi bölgeye enjekte ederseniz oradaki dolgu erir. Tabii bu işlemi dikkatli yapmak gereki... Daha Fazla