Çenedeki Çukur Nasıl Geçer?

Fatih soruyor
Merhabalar, benim çenemde bir çukur var. Başparmağımın büyüklüğü kadar. Fakat orada et yok oraya ek ilave yapabilmek için ne yapabiliriz?
Dr. Mustafa Karataş
Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile çenenizdeki çukur görünümü hafifletmek, hatta tamamen gidermek mümkün. Ancak dolgu enjeksiyonunun kalıcılığının ortalama altı ay olduğunu belirtmek isterim. Etkinin devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir. Daha kalıcı bir çözüm için yağ enjeksiyonu yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu cerrahi bir müdahaledir. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ, çene bölgesindeki çukurluğa enjekte edilir. İşlem bu konuda deneyimli bir estetik cerrah tarafından yapıldığında enjekte edilen yağın önemli bir miktarı kalıcı olur. Ancak bu konuyu danışmanız gereken kişi bir estetik cerrahtır.
Beril soruyor
Benim yapı olarak çenemde çukur var. Babamın da öyle. Bana erkeksi bir görünüm verdiğini düşündüğüm için hiç hoşnut değilim. Bunu yok etmenin bir yolu var mı? Çenedeki çukur nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Çenedeki çukurun içine hyalüronik asit bazlı dolgu enjekte edildiğinde, çukurun derinliği azalarak görünümü önemli ölçüde hafifleyecek, hatta tamamen yok olacaktır. Ancak etkinin devamlılığı için bu işlemi beş-altı ayda bir yaptırmanız gerekiyor.
Hatice soruyor
Merhaba hocam bugün çene altında bir çukur ya da(gamze) oluştuğunu fark ettim. Son günlerde gıdık için çene hareketleri yapmıştım bundan dolayı olmuş olabilir mi? Bir hastalık habercisi mi acaba korktum açıkçası:((
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hatice Hanım. Bunun birkaç gün yapılan hareketle oluşması mümkün değil. Sizi muayene etmeden net bir şey söyleyemiyorum, ama daha önceden var olan bir özelliğinizi yeni fark etmiş olmuş olabilir misiniz?
Hemen Doktorunuza Sorun

Jawline Dolgusu Nedir ve Fiyatı?
Seyit soruyor
Jawline işlemi nedir, fiyat bilgisi ve işlemin kalıcılığı…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Seyit Bey. Jawline dolgu, çene hattı boyunca yapılan ve çenenin daha belirgin, daha net bir görünüm almasını sağlayan bir uygulam... Daha Fazla
Emzirirken Yüze Dolgu Yapılır mı?
Aslı soruyor
Bebeğim 15 aylık hala süt veriyorum dolgu yaptırmamda bir sakınca var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aslı Hanım. Doğumdan 4 ay sonra dolgu uygulaması yapmaya başlıyoruz. Ancak dolgu enjeksiyonu yapıldıktan sonraki 24 saat boyunca ... Daha Fazla
Hyaluronidaz Dolgu Eritme
Filiz soruyor
Merhaba. Hyalüronidaz enzimini sadece belli bir bölgedeki dolguyu eritmek için kullanmak mümkün mü? Hydrafacial için fiyat almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Dolgu eritici enjeksiyonu hangi bölgeye enjekte ederseniz oradaki dolgu erir. Tabii bu işlemi dikkatli yapmak gereki... Daha Fazla