Dudak Dolgusu Zararı Var mı?

Ezgi soruyor
Dudak dolgusu düşünüyorum ama kendi dudağıma zararı olur mu daha sonra diye korkuyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ezgi Hanım. Hyalüronik asit bazlı dudak dolgularının kendi dudak dokunuza hiçbir zararı yoktur. Bu madde vücutta doğal olarak bulunduğu için yan etkisi yoktur ve zaman içinde metabolize olarak vücuttan atılır.
Mercan soruyor
44 yaşındayım. Bugüne yüzüme herhangi bir işlem yaptırmadım. Sadece düzenli kullandığım bir nemlendirici var o kadar. Ama artık bir şeyler yaptırmak istiyorum. İlk olarak da ince dudaklarımı kalınlaştıracağım. Merak ettiğim şey şu: Dudak dolgusu zararı var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Dudak dolgusu son derece güvenli bir uygulamadır. Hiçbir zararı yoktur. Tabii doğru dudak dolgusu kullanılır ve doğru kişi tarafından uygulanırsa. Kesinlikle geçici dolguları tercih edin. Kalıcı dolgularla ilgili ciddi riskler, komplikasyonlar söz konusudur. FDA onayı olan hyalüronik asit bazlı dolgular en güvenli seçenektir.
Ayfer soruyor
Merhaba hocam. Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Dolgu süresi geçtikten sonra sünmüş balon görüntüsü olur mu dudaklarda?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayfer Hanım. Dudak dolgusunun böyle bir etkisi yoktur. Dolgunun etkisi geçtikten sonra dudaklar eski haline geri dönerler.
Meyra soruyor
Dudak dolgusu sonrası dudak çizgisinde bozulma olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Meyra Hanım. Güvenli bir dolgu maddesiyle, işinin ehli bir doktor tarafından yapılan dudak dolgusu sonrası böyle bir sorun yaşanmaz.
Ayla soruyor
Benim imunité hastalığım var dudak dolgusu yaptırmaya engel midir? Vücut geri tepebilir mi? Alerjik reaksiyon görülebilir mi? Teşekkür ederim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayla Hanım. FDA onaylı dolguların güvenli olduğu kanıtlanmıştır, bunların herhangi olumsuz bir yan etkiye neden olması son derece küçük bir olasılıktır. Mutlaka FDA onaylı dolguları tercih etmeniz gerekiyor. Ancak sizin durumunuzda dudak dolgusu yaptırmadan önce tedavinizi yürüten doktorunuza danışmanızda fayda var.
Hemen Doktorunuza Sorun

Dudak Dolgusu Sonrası Öpüşme?
Semra soruyor
Merhabalar, Dudak dolgusu yaptırmağı planlıyorum ama acır diye endişem var. Birde öpüşmemek gerekiyormuş dudak dolgusu sonrası.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Kullanılan lokal anestezik kremler ve teknolojisi geliştirilmiş, yine içine anestezik katılmış hyalüronik asit dolgular ve doğru... Daha Fazla