Dudak Dolgusu Sonrası Öpüşme?

Semra soruyor
Merhabalar, Dudak dolgusu yaptırmağı planlıyorum ama acır diye endişem var. Birde öpüşmemek gerekiyormuş dudak dolgusu sonrası.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Kullanılan lokal anestezik kremler ve teknolojisi geliştirilmiş, yine içine anestezik katılmış hyalüronik asit dolgular ve doğru teknikler ile işlemlerle çok daha acısız olmaktadır. Hastalar en çok öpüşme konusunu soruyor. Dudak dolgusu sonrası aşırı dudak hareketlerinden biri olan öpüşmeden 24 saat kaçınmanız gerekecektir.
Fahime soruyor
Merhabalar, Bugün dudak dolgusu yaptırdım, ne kadar zaman sonra öpüşe bilirim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Dudak dolgusu, hyaluronik asit dolgu maddelerinin enjeksiyon yoluyla dudağa verilme şeklidir. Dudak dolgusu uygulamasının ardından ilk gün dudağa hassas davranılır. Bu nedenle dudak dolgusu sonrası 2-3 saat süreyle sert çiğneme hareketi, sıcak bir şeyler yemek, içmek yasaktır ve ruj sürülmemelidir. 24 saat boyunca öpüşme gibi aşırı dudak hareketlerinden kaçınılmalıdır.
Reyhan soruyor
Merhaba, Dudak dolgusu sonrası ne kadar öpüşmemek gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Dudak dolgu işleminden ardından şişlik oluşabilir, iğneye bağlı morluk, kızarıklık, ağrı ve şişlik meydana gelebilir. Bu etkiler 2-3 gün içinde geriler. Dudak dolgusu işleminin ardından 24 saat dudağa hassas davranılır, bu nedenle öpüşme gibi aşırı dudak hareketlerinden kaçınılmalıdır. üç günün ardından dudak dolgusu yaptıran kişinin öpüşmesinde bir sakınca görülmez
Selma soruyor
Yarın dudak dolgusu yaptırmayı planlıyorum. Doktordan çıktıktan sonra da nişanlımla buluşacağım. Dudak dolgusu sonrası öpüşme sakıncalı mıdır? Dolgu bozulur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra bir-iki gün öpüşmek, pipetle bir şeyler içmek, sigara içmek önerilmez. Dolgunun düzgün bir şekilde oturması için bunlara dikkat etmenizi öneriyorum.
Hemen Doktorunuza Sorun