Dudak Dolgusu Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Nilgün soruyor
Merhabalar, Dudağıma yeni dolgu yaptırdım dudaklarımda şişlik var içinde sertlikler var. Dudaklarıma masaj yapmak iyi gelir mi bunlar ne zaman gidecek acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Dudak dolgusu uygulaması sonrasında birkaç gün dudak ısırmak, çok sıcak yada çok soğuk içecekler birkaç gün dikkat etmeleri ve bu süre zarfında dudaklara masaj yapılmamalıdır. Dolgu uygulaması sonrası oluşan sertlik şeklinde hissedilen topaklanma olduğunda dağılması için tarafınızdan gün içinde hafif şekilde masaj uygulayabilirsiniz. Dağılmadığı zamanlarda doktor tarafından masaj yapılır. Bundan sonra masaj yapılmasına gerek yoktur.
Deniz soruyor
Merhabalar, Dudaklarımı dolgu yaptırdım 2 gün önce ama içinde topaklanma var. Doktor masaj yapmıştı dolgu yaptıktan sonra bende yapsam faydası olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Dolgu işlemi sonrasında dolgu maddesinin dağılması için doktor tarafından dudağa masaj yapılarak dolgunun düzenli bir şekilde yayılmasını sağlanır. Dolgu sonrasında dudakta topaklanma hissediliyorsa 3-4 gün boyunca, gün içinde belirli aralıklarla doktorun gösterdiği şekilde parmaklarınızla dudaklara hafif masaj uygunabilinir.
Fatma soruyor
Merhabalar dudak dolgusu yaptıralı bir ay oldu fakat topaklanma var şuan masaj yapsam faydası olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Masajın bir nebze faydasını görebilirsiniz, ancak en doğrusu işlemi yapan doktorunuza danışmak olacaktır. Çünkü kullanılan dolgunun tam olarak ne olduğunu, markasını bilen kişi doktorunuz. Eğer gerekirse dolgu eritme işlemi yapmaya karar verebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Dudak Dolgusu Sonrası Öpüşme?
Semra soruyor
Merhabalar, Dudak dolgusu yaptırmağı planlıyorum ama acır diye endişem var. Birde öpüşmemek gerekiyormuş dudak dolgusu sonrası.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Kullanılan lokal anestezik kremler ve teknolojisi geliştirilmiş, yine içine anestezik katılmış hyalüronik asit dolgular ve doğru... Daha Fazla