BBL Lazerle Cilt Sıkılaşır mı?

Sema soruyor
Cildimde gevşeme var. Özellikle de yanak bölgemde ve boynumun alt kısmında BBL yaptırsam cildim sıkılaşır mı?
Dr. Mustafa Karataş
BBL ciltlerindeki gevşeklik ve sarkmanın toparlanmasını isteyen hastalara önerdiğimiz bir yöntem. BBL teknolojisi ile derinin alt tabakalarının ısıtılması ile hem germe etkisi sağlanıyor hem de yeni kolajen üretimi tetikleniyor
Ecrin soruyor
BBL lazerle ilgili çok olumlu şeyler duydum. BBL lazerle cilt sıkılaşır mı? Aslında benim istediğim daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmak, ama cildimde az da olsa bir gevşeme var. Bu yüzden BBL’in cilt sıkılaştıran etkisi de olup olmadığını merak ediyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Geniş bantlı bir ışık terapisi olan BBL, cildin derin katmanlarına lazer odaklı ışık enerjisi göndererek yaşlanmanın tüm belirtilerine etki eder. Cildin derin katmanlarını hedef alan bu ısı enerjisi sayesinde cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin üretimi tetiklenir, cilt daha berrak ve canlı bir görünüm alırken, daha elastik, daha sıkı bir dokuya kavuşur.
Pınar soruyor
Merhaba BBL gibi lazer teknolojilerinin uzun vadede cilt altındaki yağ dokusunu bozduğu için daha fazla sarkmaya neden olduğunu okumuştum. Böyle bir araştırma var mı acaba, doğru mu bu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. Böyle yan etkileri olabileceği konusunda işaretler olan bazı cihazlar var. Ancak BBL lazer gibi FDA onayına sahip teknolojilerin bu tür yan etkileri yoktur. BBL lazer son yıllarda geliştirilen ve cilt yaşını geri çevirdiği kanıtlanmış etkili bir anti-aging sistemdir. Eğer cilt kalitenizi artırmak, daha sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak için herhangi bir lazer sisteminden faydalanacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri teknolojinin FDA onayına sahip olup olmadığıdır. FDA onayı cihazın güvenli ve etkili olduğunun en iyi kanıtıdır.
Gizem soruyor
İşlemlerin çok farklı olduğunu biliyorum ama etki olarak çok benzer olduklarını düşündüğümden sormak istedim: BBL Hero ve Scarlet x arasındaki fark nedir? Orta yaşlarına yeni giren bir birey için hangisi tercih ediliyor? Hangisinin lifting etkisi daha kalıcı? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gizem Hanım. BBL geniş bantlı ışık terapisidir, cildin derin katmanlarına lazer odaklı ışık enerjisi göndererek etki eder. Scarlet X ise radyo frekans enerjisi ile mikro-iğnelerin bir arada kullanıldığı bir sistemdir. BBL Hero daha derin katmanlarına etki ettiği için cilt sıkılaştırıcı faydası güçlüdür ve sistemin cildin gençliğinden sorumlu genleri aktive ettiği ispatlanmıştır. Scarlet X gözeneklerin görümünü küçülten, cildin daha canlı ve taze görünmesini sağlayan bir teknolojidir. Cilt sıkılaştırmada, cildin elastikiyetini artırmada da etkilidir. Hangi hastanın hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağı ancak muayene sonrasında netleşebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

BBL Lazerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gözde soruyor
Bıyık ve alın bölgemde büyük kahverengi lekeler var. BBL yaptırdıktan sonra dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Dr. Mustafa Karataş
BBL sonbahar ve kış mevsiminde uygulanması gereken bir tedavidir. İşlem sonrasında lekelerde önce bir koyulaşma ve bir miktar kabuklanma mey... Daha Fazla
BBL Lazer Sonrası
Derya soruyor
Yüzüme BBL yaptırmak istiyorum. İşten izin almam gerekir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Geniş spektrumlu ışık olarak bilinen bu yöntem cilt sıkılaştırma, yüzdeki yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesi gibi pek çok cilt probl... Daha Fazla
BBL Lazer Kaç Seans Sürer?
Derya soruyor
BBL hangi problemlerde etkili bir tedavi ve kaç seans yapılıyor?
Dr. Mustafa Karataş
BBL, cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe, pigmentasyon lekeleri, karın bölgesindeki sarkmalar, dekolte, boyun ve ellerdeki yaşlanma bel... Daha Fazla