Kol Soğuk Lipoliz Uygulaması

Bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting ile daha ince ve çekici kollara kavuşabilirsiniz. Üstelik iyileşme süreci yok, ameliyat yok, iğne yok!

Yağlar kollarınızda toplanıyor ve yaz ayları bile kolsuz kıyafetler giymekten hoşlanmıyor musunuz? Yalnız değilsiniz! Genetik olarak kollarınız yağ depolamaya eğilimli olabilir. Eğer durum böyleyse yaş aldıkça ve cilt elastikiyetini kaybettikçe sorun daha da vahim bir hal alır.  Cilt eskisi kadar elastik ve sıkı olmadığı için özellikle üst koldaki yağ fazlalığı daha da belirginleşmeye, sarkmaya başlar. Kol estetiğine darbe vuran bu görünüm kısa kollu, askılı ve kolsuz giysiler içinde kendinizi kötü hissetmeye başlamanıza neden olur. Bu yüzden pek çok kadın giymeyi arzu ettiği kıyafetlerden kaçınır, kollarını saklamaya çalışır.

Üst kollardaki istenmeyen yağlardan kurtulmanın en etkili yolu bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting teknolojisidir.  CoolSculpting diyet ve egzersiz rutininizi destekleyerek sonuç almanın zor olduğu kol bölgesine odaklanır ve inatçı yağ dokusundan kurtulmanızı sağlar. Biçimli ve ince kollara sahip olmak için iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan,  ameliyatsız bir yöntem mi arıyorsunuz? CoolSculpting ile hayalinizdeki kollara sahip olmak artık mümkün.

CoolSculpting Soğuk Lipoliz Hakkında

FDA onaylı soğuk lipoliz teknolojisi CoolSculpting yağ hücrelerini parçalayarak imha eden bir vücut şekillendirme sistemidir.  CoolSculpting, yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak bütünlüklerinin bozulmasını sağlıyor. Kryolipoliz denen yöntemle yapılan tedavi esnasında işlem yapılan bölge yüksek basınçlı bir vakum ile cihazın aparatının içine çekiliyor. İçeri çekilen yağ dokusuna dondurucu bir soğuk uygulandığında yağ hücrelerinin zarları parçalanmaya başlıyor ve bu süreç yağ hücrelerinin nihai olarak yok olmasına neden oluyor. 

 Etki Mekanizması

 Peki parçalanan yağ hücrelerine ne oluyor? Dondurucu soğuk yağ hücrelerinin içindeki yağın kristalize olmasına neden oluyor. Yağ hücresi parçalandığında ortaya çıkan atıklar ise makrofajlar (makrofajların ana görevi patojenlerin ve ölü dokuların ortadan kaldırılmasıdır) tarafından sindirilip vücudun doğal metaboyik yollarıyla sistemden atılıyor.

İşin harika yanı ise bir defa parçalanan yağ hücrelerinin yeniden oluşmasının mümkün olmaması. Yani işlemden sonra kilo almamaya özen gösterirseniz tedavinin etkileri kalıcı oluyor. Uygulama sonucunda, tedavi edilen bölgedeki yağ dokusunda ortalama %30 oranında küçülme gözleniyor.

CoolSculpting Farkı

Unutmayın her soğuk lipoliz tedavisi aynı değildir! CoolSculpting, soğuk lipoliz tedavisini geliştiren bilim insanları tarafından yaratılmış bir teknolojidir. Yani bölgesel yağları parçalamada soğuğun etkili olduğu ortaya konduktan sonra bu tedavi ilk olarak CoolSculpting sistemiyle hayata geçirilmiştir.

FDA onayına sahip olan CoolSculpting bugüne kadar milyonlarca hasta üzerinde güvenle uygulanmış, başarılı sonuçlar alınmıştır. CoolSculpting sonrasında piyasaya pek çok soğuk lipoliz tedavisi çıkmıştır, ancak CoolSculpting tüm dünyada hâlâ bir numaralı bölgesel incelme tedavisi olma özelliğini koruyor.

CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi hakkında kafanızı kurcalayanlar, merak ettikleriniz…

CoolSculpting soğuk lipoliz nasıl bir işlemdir?

CoolSculpting uygulaması konforlu bir tedavidir. Anestezi uygulanmaz, iğne kullanılmaz.  Uygulama öncesinde tedavi edilecek bölgeye bir ped konuyor. Cihazın aplikatörü bu ped üzerine yerleştirildikten sonra işlem başlıyor. Uygulama yapılacak bölgeye göre tedavi 35-60 dakikada tamamlanıyor.  İşlem sırasında soğuğa bağlı sızı, karıncalanma hissedilmesi normaldir. Ancak bu rahatsızlık hissi o bölgenin uyuşması ile kısa sürede geçer. İşlem sonrasında meydana gelen kızarıklık, morluk, uyuşukluk, gerginlik ve hassasiyet gibi beklenen yan etkiler ise birkaç gün içinde geçer.

CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisinin kaç seans yapılması gerekiyor?

Seans sayısı hastanın şikâyetçi olduğu bölgedeki yağ dokusunun kalınlığına göre değişir. Hafif bir fazlalığın söz konusu olduğu hastalarda tek bir seans yeterli olurken, yağ dokusunun daha fazla olduğu hastalarda ikinci, bazen de üçüncü seansa gerek duyulabilir.

Soğuk lipolizin etkileri ne zaman görülüyor?

Tedaviden dört-beş gün sonra uygulama yapılan bölgedeki fazlalığın küçülmeye başladığı gözlenir. Nihai sonuç için ise yaklaşık sekiz hafta geçmesi gerekiyor.  

Hemen Doktorunuza Sorun