Daha Genç Dudaklar

Hyalüronik asit bazlı dudak dolguları sadece daha çekici görünmek isteyenlerin değil genç görünümünü korumak isteyenlerin de imdadına yetişiyor.

Kırklı yaşlarla birlikte dudaklar incelmeye başlar. Yani sadece yüzümüz değil dudaklarımız da yılların etkisiyle hacim kaybederek yaşımızı ele vermeye başlar. Dudaklarınıza yeniden taze ve genç bir görünüm vermenin sırrı hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinden geçiyor. Doğallıktan ödün vermemek için minik dokunuşlarla başlamak en doğrusu, eğer biraz daha hacim isterseniz doktorunuz bir sonraki randevunuzda küçük bir miktar daha dolgu maddesi enjekte edebilir.

Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin kadınlarda ilk fark ettikleri yer dudaklar. Çalışmayı yürütenler, farklı kadın fotoğrafları gösterilen erkeklerin göz hareketlerini gözlemlediklerinde şunu gördüler: Erkekler ilk olarak kadınların dudaklarına bakıyor ve yine kadını incelemek için ayırdıkları zamanın büyük bölümünü dudaklara bakarak geçiriyorlardı.

Bu arada önemli bir konuya dikkat çekmenin de tam zamanı, çekici olmak için illa ki kocaman dudaklara sahip olmanız gerekmiyor. Belli belirsiz bir hacim bile yüzünüzden yılları siler, daha çekici görünmenizi sağlar. Eğer amaç bundan 10-15 yıl önceki halinize geri dönmekse çok minik bir dokunuş dudaklarınızın doğal güzelliğini vurgulamak, yüzünüze daha genç bir görünüm vermek için yeterli.

Nem Etkisi

Kuru, çatlamış dudaklar kadar yaşınıza yaş ekleyen bir şey yoktur. Maalesef yaş ilerledikçe dudaklarınız da kurur, çevresel faktörlere karşı daha hassas bir hâl alır. Sadece dudak nemlendiricisi sürerek baş edemeyeceğiniz bu problemde de hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri sahne alıyor. Hyalüronik asidin etki mekanizması moleküler ağırlığının yaklaşık bin katı kadar su molekülünü çekmesidir. Bu etki sonucu dudaklara sadece hacim değil nem dopingi de yapar.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile dudaklarınıza hacim verdiğinizde ve dudak konturunu belirginleştirdiğinizde dudaklarınızı çekiciliğine gölge düşüren çizgilerin de hafifleyeceğini belirtmekte fayda. Yaşla beraber dudak kenarlarında oluşan ve özellikle sigara içen kadınlarda sıkça rastlanan dikey çizgilerde de en etkili çözüm hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları. Dudak konturuna, yani dudağı çevreleyen hat boyunca dolgu maddesi enjekte edilmesi dudak kenarındaki çizgileri hafifletmekte en etkili tekniklerden biridir.

Doğal Güç

Ellerinde Angelina Jolie fotoğrafı ile doktorunu ziyaret eden öyle çok hasta var ki. Bunların hepsi de ünlü yıldızın seksi dudaklarına sahip olmak istiyor. Ama unutmayın birinde güzel duran bir özellik size hiç yakışmayabilir. Doğal ve çekici bir etki yaratmanın sırrı yüzünüzle uyumlu, gözleriniz, alnınız, burnunuzla dengeli dudaklara sahip olmaktır.

Dudaklarınızın da siz yaş aldıkça değişip, inceldiğinden şikâyetçiyseniz yanınızda (bir ünlü fotoğrafı yerine) beş-on sene önce çekilmiş bir fotoğrafınızı götürmek iyi bir fikir olabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun