Sırttaki Lekeler Nasıl Geçer?

Derya soruyor
Hocam merhaba benim sırtımda ve omzumda sivilce lekeleri var ve bunlar beni çok rahatsız ediyor lazer ile bu lekelerden kurtulmak istiyorum bu mümkün mü bazı sorduğum yerler bu lekelerin çok fazla silinmeyeceğini söyledi
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Derya Hanım. Zaten leke tedavisinde lekelerin tamamen geçeceğini söylemek gerçekçi bir yaklaşım değildir. Ancak sırtınızdaki sivilce lekelerini hafifletecek, renklerinin açılmasını sağlayabilecek teknolojilerden biri Icon Lazer. Ancak tedavi sonrasında sırtınızı güneşten etkin bir şekilde korumanız çok önemli. Buna dikkat etmezseniz lekeler geri dönebilir.
Fatoş soruyor
Sırtımda güneşe bağlı lekeler oluştu. Kış aylarında biraz hafifliyorlar, sonra yazın plaja gittiğimde yeniden belirginleşiyorlar. Zaman içinde sayıları arttı. 29 yaşında bir bayanım. Sırttaki lekeler nasıl geçer, bana önerebileceğiniz bir tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Öncelikle sırtınızı güneşten korumanız gerekiyor. Plajdayken sadece güneş koruyucu krem sürmekle yetinmeyin, üzerinize bir tişört de giyin. Tişört giyseniz bile güneş koruyucunuzu birkaç saatte bir tazelemeyi ihmal etmeyin. Sadece bu önlemler lekelerinizin çok daha belirsiz bir görünüm alması için yeterli olabilir.
Yelda soruyor
Sırtımda kahverengi lekeler var. Deniz mevsiminde renkleri iyice koyulaşıyor. Bunlar için ne yapmalıyım? Sırttaki lekeler nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Sırttaki leke probleminde de, Icon lazer, Revlite, BBL Forever Young gibi yüze uygulanan yeni nesil lazer sistemleri kullanılabilir. Ancak yazın denize girerken sırtını güneşten korumaya maksimum özen göstermeli, birkaç saate bir güneş kreminizi tazelemelisiniz. Hatta koruyucu sürmekle yetinmeyip plajdayken ince bir tişört giymenizi tavsiye ediyorum. Aksi halde lekeler geri döner.
Serkan soruyor
Merhabalar. Benim sırt bölgemde sivilcelerden sonra oluşan koyu renk lekeler var. Krem kullandım ama bir çözüm olmadı ne yapılabilir.
Dr. Mustafa Karataş
Birkaç seanslık Icon lazer tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Tedavi sonrasında da sırtınızı güneşten korumaya, plajdayken güneş koruyucu sürmeye, hatta deniz kenarındayken bir tişört giymeye özen gösterin. Aksi halde lekeler geri döner.
Buse soruyor
Benim sırtımda genç kızlığımdan beri çil gibi lekeler vardı. Güneşlenmeye bağlı olarak oluşan bu lekeler sayıca ve büyüklük olarak arttı. Sırttaki lekeler nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Sırtınızdaki lekelerde cilt altına geniş bantlı ışık enerjisi ileten BBL sisteminden faydalanabilirsiniz. Leke tedavisinde başarılı sonuçlar sağlayan BBL teknolojisinin gelişmiş versiyonu olan BBL hem daha etkili sonuçlar alınmasını hem de sırt gibi büyük alanlarda rahatça ve çabuk olarak uygulanması sayesinde önemli avantajlar sağlıyor. BBL tedavisi ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Ancak tedavi tamamlandıktan sonra sırtınızı güneşten korumaya özen göstermelisiniz aksi halde lekeler geri döner.
Çiğdem soruyor
Merhaba Mustafa bey. Benim sırtımda güneş lekesi var ve ne yapsam geçmiyor. Bunun için cildiye bölümüne mi başvurmam gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Çiğdem Hanım. Bir dermatoloğa ya da bir medikal estetik uzmanı doktora başvurabilirsiniz. Bu tür lekelerde özellikle Icon lazer tedavisiyle başarılı sonuçlar almak mümkün oluyor. Ancak bu tür teknolojilerin sonbahar kış aylarında uygulanması gerekir. Ve tedavi sonrasında sırtınızı güneşten etkin bir şekilde korumazsanız leke geri dönebilir.
Ecem soruyor
Gençlik yıllarımda fazla güneşte kaldığım için sırtımda güneş lekeleri oluştu. Bir süredir güneşe çıkmadan önce koruyucu sürmeme rağmen bu lekelerin daha da koyulaştığını fark ediyorum. Sırttaki lekeler nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
BBL Hero, Icon lazer gibi yeni nesil sistemler sırt lekelerinde de başarılı sonuçlar verir. Ancak tedavi sırasında ve sonrasında sırtınızı güneşten korumaya optimum özen göstermeniz gerekiyor. Mesela plajda bir gün geçirecekseniz sadece güneş koruyucu krem sürmekle yetinmeyin, üzerinize bir tişört de giyin.
Aysel soruyor
Merhaba hocam benim bir sorum olacak sırt bölgemde stresten kaynaklanan siyah lekeler var bunların lazer yöntemiyle rengini açabilir miyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım, Icon lazer, Revlite, BBL gibi sistemlerle lekelerin görünümünü önemli ölçüde hafifletmek, çok daha az belirgin bir hale getirmek mümkün. Anca tedavi sonrasında sırtınızı güneşten korumaya büyük özen göstermeniz gerekiyor. Aksi halde lekeler geri döner.
Damla soruyor
Benim sırtım güneş lekesi dolu. Sırttaki lekeler nasıl geçer? Bana ne önerirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
BBL Hero vücuttaki yaşlanma belirtilerinde ve lekelerde kullanabilen yeni nesil bir teknolojidir. Ancak leke tedavisinin en önemli kısmının cildinizi güneşten korumak olduğunu unutmayın. Eğer korumasız olarak güneşe çıkarsanız sırtınızdaki lekeler yeniden koyulaşır.
Hatice soruyor
Merhaba hocam benim sırtımda mora dönük pembemsi bir leke var. Küçükken geçirdiğim ameliyat sonrası kaldığını düşünüyorum. Leke tedavisi ile geçer mi acaba bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hatice Hanım. Leke tedavisinde kullanılan Icon lazer ya da BBL Hero gibi Lazer tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Ama lekenin nedeni, müdahale edilip edilemeyeceği ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
Merve soruyor
Merhaba.32 yaşındayım sırtımda ve boynumda uzunca bir süredir kaşıntıdan kaynaklı kahverengi lekeler var. Artık kaşıntı yok ama lekeler kaldı. Tedavisi mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Merve Hanım. Icon lazer, BBL Hero gibi teknolojilerle leke tedavisi yapılabilir. Ancak leke tedavisinin en önemli kısmının cildinizi güneşten korumak olduğunu unutmayın. Eğer bunu yapmazsanız lekeler geri gelir. Bu yaz aylarında önceliğiniz güneş koruyucu kullanmak olmalı. Boynunuza devamlı güneş ışınlarına maruz kalan bir bölge olduğu için düzenli olarak güneş koruyucu sürün. Sırtınızı da plajda gerek güneş koruyucuyla gerekse tişört giyerek güneşten korumaya özen gösterin. Böyle lekeler artmaz, var olanların rengi daha da koyulaşmaz. Sonbahar kış aylarıyla birlikte de yukarıda bahsettiğim teknolojilerden faydalanabilirsiniz.
Kader soruyor
Merhabalar sırtımda çok fazla sivilce lekesi var ortalama kaç seansta hallolur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kader Hanım. Vücuttaki lekelerde de kullanılan BBLHero veya Icon Lazer teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Sistemin hızı sayesinde sırt gibi geniş bölgelerde bile işlem sadece beş dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Lekelerin durumuna göre 3-5 seanslık bir tedavi protokolü oluşturulur. Ancak leke probleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus güneş korumasıdır. En etkili tedaviyi yaptırsanız bile güneş koruyucu sürmeden 10-15 dakika plajda dolaşmak lekelerin geri dönmesi riski anlamına gelir.
Hemen Doktorunuza Sorun