Zeltiq CoolSculpting Uygulaması Nasıl Yapılır?

ZELTIQ™ in CoolSculpting™ vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, kol ve bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği anestezi ya da cerrahi bir işlem gerektirmeyen, ağrısız, acısız, zahmetsiz ve sadece bir kez uygulanan bir işlemdir. Cerrahi bir müdahale ve iyileşme için belirli bir süre gerekmediğinden dolayı hasta ve hekim için son derece konforlu ve rahat bir tedavidir ve sonuçları kalıcıdır.

Bölgesel incelme amaçlı yağ dokusunun kalınlığının azaltılmasına ait FDA onayı da bulunan Zeltiq CoolSculpting tedavisi tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

                FDA onaylı,

                Cerrahi müdahele ve anestezi gerektirmeyen,

                İyileşme süreci olmayan,

                İşlem tekrarı gerektirmeyen; tek seanslık,

                Sadece kas üstü yağ dokusuna etki ederek çevre doku ve organları hiç bir şekilde etkilemeyen,

                Tedavi öncesi ve sonrasında ilaç, diet vb. özel bir işleme ihtiyaç duyulmayan,

                Uygulama süresince operatör müdahalesi ve çalışması gerektirmeyen,

                Yağ hücrelerinin büyüklüklerini azaltarak değil, yağ hücrelerinin kendisini ortadan kaldırarak çalışan,

                Sonuçları kalıcı olan bir tedavidir.

Zeltiq CoolSculpting

Uygulama Nasıl Yapılır?             

ZELTIQ™ in CoolSculpting™ tedavisi vücudun pek çok bölgesinde oluşan istenmeyen kas üstü yağ dokusuna uygulanan sadece bir saat süren ve tekrar gerektirmeyen tek uygulamalık bir işlemdir.

Tamamen ağrısız, acısız ve zahmetsizdir soğuk lipoliz.İşlemin uygulanacağı bölge ya da bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin korunması için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.

Daha sonra cihazın uygulama başlığı hekim tarafınca belirlenen bölgeye yaklaştırılır. Bundan sonrası ZELTIQ™ cihazı tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker ve bir saat sürecek tedavisine başlar. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücrelerinde üç hafta içerisinde yapısal değişiklikler başlar.

Değişime uğrayan yağ hücreleri 2. aydan itibaren vücudumuzun doğal temizlenme sistemi olan lenf sistemi ile vücuttan dışarı atılır.

Gözle görünür sonuçlar, kişiye göre değişmekle birlikte, genel olarak 2 ile 4 ay arasında meydana gelir. Bölgesel yağ birikiminin olduğu alandaki yağ hücrelerinin bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Hemen Doktorunuza Sorun