Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma

Sıkı ve daha genç görünümlü bir cildin sırrı kolajendir. Forma ve Forma Plus teknolojileri yeni kolajen üretimini tetikleyerek, kırışıklıkların hafiflemesini ve etkin bir cilt rejuvenasyonu sağlıyor.  

Bu devrimsel kırışıklık tedavileri, radyo frekansı enerjisi ile cildi sıkılaştırma etkisi olan ısıyı bir arada kullanarak cildin elastikiyetini artırıyor, daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt yaratıyor hem de maksimum etkiyi ve son derece güvenli bir tedavi protokolü ile.

Cildin elastikiyetindeki artışı hemen ilk seanstan sonra bile gözlemlemek mümkün, işlemin uzun vadeli etkileri ise zamanla ortaya çıkıyor. Hem Forma hem de Forma Plus invaziv olmayan, yani ciltte tahrişe ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan, cerrahi olmayan tedavilerdir. Her ikisinin de cilt sıkılaştırma, lift etkisi yaratma, cilt dokusunu iyileştirme, daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt yaratmadaki etkileri kanıtlanmıştır.

 • Forma özellikle yüz ve boyun bölgesinde lift etkisi yaratan bir kırışıklık tedavisidir. Tedavi alın bölgesi, kazayağı olarak bilinen göz kenarlarındaki ince çizgiler, kaşlar, gözaltındaki torbalanmalar ve boyundaki çizgilerde etkilidir.
 • Forma Plus tedavisi üst kollar, dizler, iç bacaklar ve karın gibi daha büyük alanlarda etkili olan vücut gençleştirme için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Forma ve Forma Plus’ın avantajları…

Radyo Frekansı ve termal tedavilerdeki teknolojik gelişmeler sayesinde Forma ve Forma Plus’ın etkilerini cilt kalitesinde, cildin sıkılığında artış, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünde hafifleme ilk seansın hemen ardından başlayarak gözlemleyebilirsiniz.

 • Daha yumuşak ve sıkı bir ciltle artan özgüveninizin keyfini çıkarın.
 • Derin kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünde gözle görünür, belirgin bir hafifleme Forma teknolojisi ile daha genç bir görünüme kavuşun.
 • Forma ve Forma Plus tedavilerinin cildinizdeki olumlu etkilerini ilk seansın hemen ardından gözlemleyebilirsiniz.
 • Forma termal kırışıklık tedavisinin ardından kolajen üretimi artar, cilt daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşur.
 • Forma Plus teknolojisi sayesinde kısa kollu üstlerinizi, şortlarınızı ve bikinilerinizi, eskiden olduğu gibi özgüvenle giyebilirsiniz. 
 • Her ikisi de invazif olmayan, konforlu tedavilerdir.
 • Genç ve sıkı bir cildin keyfini çıkarın.
 • Uzun vadeli cilt sıkılaştırma etkisi ve çizgilerin görünümünde belirgin  bir hafifleme.
 • İyileşme sürecine ihtiyaç olmayan, sizi sosyal yaşamanızdan koparmayan, etkili tedaviler.

Aklınızı kurcalayanlar, merak ettikleriniz…

 • Forma ve Forma Plus nasıl etki eder?

Forma ve Forma Plus, termal ve radyo frekansı enerjilerindeki teknolojik gelişmeler sayesinde kolajen üretimini optimum bir şekilde tetikler ve ciltte gözle görünür bir sıkılaşma sağlar. Bu kombinasyon ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların hafiflemesini sağlarken cildin elastikiyeti artar, yüzde, boyun bölgesinde ve vücutta lift etkisi meydana gelir.

 • Hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Forma yüz ve boyun bölgesi için geliştirilmiş anti-aging bir teknolojidir. Forma ile alın bölgesindeki kırışıklar hafifler, yaşla beraber düşen kaşlar yukarı kalkar ve gözaltlarındaki torbalar hafifler. Ayrıca boyun bölgesindeki çizgiler hafiflerken, boyun dokusu sıkılaşır.
Forma Plus vücut için tasarlanmış sistemdir. Yaşla, hamilelik ve kilo alıp vermeye bağlı nedenlerle sıkılığını kaybeden, sarkan karın bölgesini sıkılaştırır. Bacaklar, üst kollar ve diz çevresindeki sarkmış deriyi toparlar, bu bölgelerdeki cildin elastikiyetini artırır.

 • Konforlu bir işlem mi?

Hastalar tedavinin konforlu olduğu yolunda hemfikir. İşlem sırasında uygulama yapılan bölgede sıcaklık hissedilir. İlk anda hafif bir rahatsızlık hissi duyulabilir ama bu his cildiniz ısıya alıştıkça, sadece birkaç dakika içinde geçer.

 • Tedavinin olumlu etkilerini ne zaman görebilirim?

Tedavinin hemen ardından cildinizdeki olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Fakat uygulama yapılan bölgeye, sarkmanın durumuna veya kırışıklığın derinliğine göre arzulanan hedefe ulaşmanız için birkaç seansa daha ihtiyaç duyulabilir.

 • Tedaviden sonra iyileşme süreci var mı? Sosyal hayatıma hemen geri dönebilir miyim?

Forma ve Forma Plus, iyileşme süreci gerektirmeyen tedavilerdir. İşlemin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

 • Kaç seans yaptırmalıyım?

Ciltlerindeki problemler minimal olan hastalar sadece tek bir seansla etkili ve uzun vadeli bir iyileşme gözlemleyebilirler. Eğer ciltteki yaşlanma ve elastikiyet kaybı daha belirginse 6-8 haftalık bir süre içinde bir ya da iki seans daha gerekebilir.

Forma ve Forma Plus ile güneş hasarını, ciltteki yaşlanma belirtilerini, elastikiyet kaybını, kilo alıp vermeye bağlı sarkmaları geri döndürmek artık mümkün. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • EmSculpt ile Forma Girin

  EmSculpt ile Forma Girin Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor

 • Selülit Kontrolü

  Selülit Kontrolü Doğru teknolojilerle hemen her kadının ortak derdi olan portakal kabuğu görünümünü kontrol altında tutmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet

  Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet Vücut biçimlendirici tedaviler yeni bir teknoloji sayesinde bambaşka bir boyuta taşındı. EmSculpt, kas dokusuna etki ederek daha sıkı, daha çekici bir siluet yaratıyor he...

 • Thermage ile Yıldız Etkisi

  Thermage ile Yıldız Etkisi Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede en etkili teknolojilerden biri olan Thermage, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor. Sistem, ameliyatsız yüz germe etki...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…