VShape

Accent VShape 2007 yılından beri tüm dünyada, on binlerce kadın üstünde denenmiş ve yüz sıkılaştırma, vücut biçimlendirmedeki etkinliği kanıtlanmış olan Accent ailesinin en yeni ve en gelişmiş üyesi VShape vücut biçimlendirme teknolojileri içinde çıtayı bir üst seviyeye taşıyarak, selülit görünümüyle de etkin bir şekilde savaşıyor..

Accent VShape birkaç teknolojiyi bir arada kullanarak hem yağ hücrelerini hedef alıyor ve hem de kolajen liflerinin sıkılaşmasını sağlıyor. Bu şu anlama geliyor: Vücudunuz biçimlenirken daha sıkı, daha ince bir siluete kavuşuyorsunuz. Tüm bunların yayında selülitler belirgin bir şekilde azalıyor, portakal kabuğu görünümü hafifliyor. Kadınların % 90’ını etkileyen selülit problemi, maalesef kilo vermeye hatta egzersize bile dirençli bir estetik sorundur. Ve bu sorunla savaşta ancak iki farklı etkiyi bir araya getiren sistemlerin işe yaradığı artık biliniyor. Yani memnun edici sonuçlar, Accent VShape gibi yağ hücrelerini hedef alırken aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşma etkisi yaratan teknolojilerle mümkün..

Yenilikçi Bir Teknoloji
VShape radyo frekansı dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiriyor. Yüksek radyo frekansı enerjisi direkt olarak dokuya aktarılarak, ciltteki su moleküllerinin hızlı bir şekilde dönmesini sağlıyor. Bu da daha güçlü ve etkili bir ısının oluşmasına, dolayısıyla da maksimum kolajen üretimi anlamına geliyor. Odaklı ultrason dalgaları ise hedeflenen dokuyu ısıtarak inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor.

Kısalan Uygulama Zamanı
VShape teknolojisinin en önemli özelliklerinden biri de, ultra hızlı aplikatörü ve yeni ultrason teknolojisi ile tedavi süresini yarı yarıya kısaltması. Daha büyük bir uygulama alanı sağlayan aplikatör, yeni bir ultrason teknolojisi ile kısa sürede maksimum alanda çalışmayı mümkün kılıyor. Mesela tüm karın ve bel bölgesine yapılan uygulama sadece 40-60 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor.

Accent Vücut Biçimlendirme 

Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?
Vücudundaki bölgesel fazlalıklar, selülit görünümü, elastikiyet kaybı gibi sorunlardan biri veya hepsinden şikayetçi olan, daha biçimli vücut hatları isteyen herkes bu sistemden faydalanabilir.

Ne kadar rejim, spor yaparsam yapayım karın bölgemi şekillendiremiyorum. VShape tedavisinden sonuç alabilir miyim?
Bu teknoloji için doğru adaysınız. VShape karın bölgesini sıkılaştırma, düzleştirme ve yağ fazlalıklarını diderilmesini sağlayabilen bir sistemlerden biridir. Klinik çalışmalar, 4-6 seans sonunda bel çevresinde ortalama 5-6 santim incelme gözlendiğini gösteriyor.

Kaç seans yaptırmam gerekiyor? İşlem sonrasında sosyal yaşamıma hemen dönebilir miyim?
Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre 4-6 seans yeterli oluyor. İşlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık oluşması normaldir bu birkaç saat içinde tamamen geçecektir.

İşlem sırasında acı ya da ağrı duyar mıyım?
VShape’in önemli özelliklerinden biri de yüksek güç kademelerinde çalışmayı mümkün kılması. Cilt altına daha yüksek enerji verilebilmesi ise sonuçların anlamısı anlamına geliyor. Buna rağmen işlem konforlu ve acısız. Bunun arkasında tedavi edilen bölgeyi izole ederek, cildi soğutarak koruyan ve acıyı hafifleten vakum teknolojisi yatıyor.

Yüz Şekillendirme ve Gençleştirmede..

Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemi ile 20 dakikada acı ve ağrı olmaksızın cerrahi olmayan bir yüz germe, boyun germe, yanak kaldırma, gıdıları ve kırışıklıkları toparlayan Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.

Yüz gerdirme operasyonu olmadan da genç görünmek ve gıdı toparlama da alternatif uygulama Vshape™ işlemin ile mümkün. Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden bir olan VShape Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Uygulama özellikle ameliyattan korkanlar için bir alternatif. VShape 20 dakikada acı ve ağrı olmaksızın sarkık yüzleri, gıdı-boyun ve kırışıklıkları toparlayan yüzünüzdeki fazla yağlardan kurtaran Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.

Yüz gerdirme operasyonu olmadan da genç görünmek ve gıdı toparlama da alternatif uygulama Vshape™ işlemin ile mümkün. Vshape™ ile sarkan gıdı ve yanak, boyun germe, yüzünüzdeki kırışıklıkları, acısız, ağrısız yüzünüze “V”  şekli verin. Vshape™ Ultrason ve Radyofrekans sistemi ile cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde gerginleştirilir ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar toparlanır.

Vshape™ tedavisi cerrahi bir uygulama olmadığı için anestezi yapılmadan, ciltte kesi yapılmadığı için iz bırakmayan yaklaşık bir 20 dakika süren tek 4 seansta uygulamadır. Vshape™  Çene altı ve boyun cildini sıkılaştırır, gıdıyı yok eder (tek seansda). Yanak cildini sıkılaştırır ve burun dudak hattı kırışmalarının görünüşünü düzeltir, göz çevresindeki cildi sıkılaştırır, göz kenarındaki kazayağı kırışmalarını giderir. Uygulamadan sonra ölçülebilir sıkılaşma, şekillenme ve cilt görünümünü daha da iyileştirir.

VShape yüz uygulaması nedir?

Yüz şekillendirme, yüz germe, boyun, çene ve gıdı bölgesini, ameliyata başvurmadan, yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape, köşeli çeneleri, fazla kilo nedeni ile "U" şeklini almış yüzleri, yumurta gıdılarını yeniden şekillendirmede en yeni tekniklerden biridir.

Nasıl etki gösteriyor?

VShape, çok iri yapılı olan yağ hücrelerini, ultrason dalgaları sarsarak parçalıyor. Çok küçük yapılı olan kan, damar, sinir ve kemik hücreleri sarsıntıya rahatlıkla direniyor ve zarar görmüyor. İstenmeyen etkilerden böylece kaçınabiliyor. VShape ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor. Bu nedenle ilk seansta bile sonuç görülebiliniyor.

Kaç seans gerekir?

20 dakika kadar süren seanslar 7-10 gün ara ile uygulanıyor. İlk seansta bile sonuçlar alınıyor, büyük çoğunluk için en fazla 4 seans istenilen sonuç sağlayabilirsiniz. Bu sonuçlar kalıcı olduğundan takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada etkili oluyor. Seanslar masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor.

Yüz kaldırma ameliyatına alternatif olabilir mi?

Ameliyat çok farklı bir uygulamadır, birçok insan için korkutucudur, VShape’in en büyük çekiciliği, kesici-delici bir yöntem olmamasıdır. Ameliyat olmayı düşünen önce VShape’i deneyebilir. 

Yağlar eriyince cilt gevşer mi?

VShape ultrason ile birlikte radyofrekansı kombine uyguluyor. Unipolar radyofrekans dalgaları, cildi emniyetle ısıtarak bağ dokusunun çekmesini sağlıyor. Böylece ciltte de sıkılaşma sağlanmasına yardımcı olabilir.

    

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

26 Sıkça Sorulan Sorular
S***
Merhaba Vshape ile mezoterapi birleştirilirse sonuç güzel ve etkili olur mu? Gerekli midir sizce? Yüz için yanaklar ve gıdı için.
Merhabalar Seda Hanım. Gerekli olmasa da kombine tedavilerle alınan sonuçlar daha etkili olabiliyor. Ancak sizde hangi tedavinin ya da tedavi kombinasyonunun optimum fayda sağlayacağı hekiminiz tarafından belirlenebilir.
Y***
VShape uygulaması için yaş sınırı var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yağmur Hanım. VShape uygulaması için bir yaş sınırı yoktur. Bazı hastalarda yaşın etkisi ile yüzdeki yağ dokusu yanaklardan aşağı doğru kayar. Bunun yanında çene hattı elastikiyetini kaybettiği için gevşemiş, belki bu bölgede de gıdı da yağlanma meydana gelmiştir. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde yüzün gençlikle ilişkilendirilen V şeklindeki formu bozulur, yüz daha köşeli görünür, çene hattı netliğini kaybeder. Bazı hastalarda ise yüz yapısal olarak V formuna sahip değildir. Yüzün alt kısımları tolu görünür, çenede yağlanma vardır. Gördüğünüz gibi VShape benzer problemlere sahip farklı yaş gruplarındaki hastalara uygulanabilir. Yapısal olarak toplu yüzlü hastalarda, yanak bölgesini inceltmek için Agassi de uygulanabilir. Hangi hastanın hangi tedaviden optimum sonuçları alacağı ancak muayene sonrasında netleşebilir, muayene ücretsizdir.
O***
VShape seans fiyatını öğrenebilir miyim? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Oya Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
A***
Merhaba V şekli yüz estetiği hakkında bilgi almak istiyorum. Bir de fiyat verirseniz çok memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Atiye Hanım. Gençlikle özdeşleştirilen V şeklindeki yüz şeklini yeniden yaratmak için kullandığımız pek çok farklı sistem ve tedavi var. Hasta için en uygun tedavi protokolünün hangisi olacağı ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Bazı hastalarda VShape uygulaması yeterli olmaktadır. Kimi hastalarda yüzün orta bölümünü incelten Agassi elmacık kemiklerini belirginleştirmek için faydalandığımız hyalüronik asit dolgularıyla birlikte kullanılır. Yani tedavi protokolü tamamen hastanın yüzünün ihtiyaçlarına göre oluşturulur.
G***
Hocam merhabalar Hi-fu ve Vshape farkı nedir hangisi daha etkili bir uygulama?
Merhabalar Gamze Hanım. Kliniğimde uyguladığım ve başarılı sonuçlar teknolojilerden biri de VShape’tir. HIFU sistemini kullanmadığım ve dolayısıyla hastalardaki sonuçlarını gözlemlemediğim için iki teknolojiyi karşılaştırmam mümkün değil. Ancak kullandığım sistemler arasında kıyaslama yapabilirim.
Z***
VShape fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim ?
Merhabalar Züleyha Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
A***
VShape sisteminin fiyatı ve kalıcılığı hakkında bilgi almak istiyorum.
Merhabalar Aysun Hanım. VShape gibi sistemlerde bir kalıcılık süresi vermek zor. Çünkü dolgu ve botoks uygulamalarında olduğu gibi yüze belli bir süre sonra vücuttan metabolize olarak atılan bir formül enjekte edilmiyor. Bu tür sistemlerin etkisi yaşlanma süreci sizi yeniden yakalayıncaya kadar devam eder diyebiliriz. Bu kimi hastalarda bir sene kimi hastalarda iki sene olabiliyor. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
T***
Merhabalar Mustafa Bey. VShape yaptırmayı düşünüyorum, tip 2 diyabetim. Umarım bu işlem için engel değildir durumum. Bir de seans ücreti ne kadardır. Teşekkürler şimdiden.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Sağlık probleminiz VShape tedavisi için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
D***
V Shape tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
G***
Merhaba ben 26 yaşındayım yüzüm kare şeklinde ve kemikli bir yapıya sahip. Oval olmasını istiyorum bu Vshape uygulaması uygun mudur benim için?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gözde Hanım. Doğru bir cevap verebilmek için yüzünüzün yapısını görmem, sizi muayene etmem lazım. Ama dediğim gibi yüzünüz kemikli bir yapıya sahip olduğu için kare şeklindeyse, VShape sistemi sizin için herhangi bir fayda sağlayamaz. Bu teknoloji özellikle yıllarla beraber yüzündeki yağ dokusu yer değiştirip yanaklardan aşağıya doğru inerek yüzün oval şeklini bozmuş kişilerde başarılı sonuçlar verir. Çünkü bu kişilerde müdahale edilen şey yağ hücreleri ve ciltteki elastikiyet hücreleridir. Ama hiçbir ameliyatsız müdahale kemiği biçimlendirip, yeniden şekillendiremez. Eğer kemik yapınız yüzünüze kare bir görünüm veriyorsa dolgu enjeksiyonunun yararını görebilirsiniz. Doğru noktalara yapılacak dolgu ile yüz yeniden biçimlendirilebilir. Tabii bu işlemin sizde iyi sonuç verip veremeyeceğini ancak konsültasyon sonrasında söyleyebilirim.
K***
Ameliyatsız yüz inceltmeyi ne kadara yapıyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kader Hanım. Yüz inceltmekte en çok kullandığımız sistemlerden biri VShape’tir. Bu tedavinin fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz, maalesef burada fiyat bilgisi paylaşamıyoruz.
E***
Merhaba 22 yaşındayım yüzüm çene kısmım çok geniş VShape tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. Hangi şehirdesiniz ve fiyat bilgisi istiyorum
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eylül Hanım. Kliniğimiz İstanbul’dadır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
Y***
Hocam tekrar merhaba. Ben yaşımı belirtmemişim, 27 yaşındayım. Yüzüm dikdörtgen şeklinde ve biraz daha zarif durmasını istiyorum… Genelde hep dikdörtgendi. Bir de hocam yüzün üst kısımlarına hacim vermekten kastınız dolgu maddeleriyle mi desteklemek?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yeşim Hanım. Daha önce de belirttiğim gibi yüzünüzün şekli böyleyse VShape uygulamasından fayda sağlayamazsınız. Yine bu yaşta olsaydınız ama sorununuz gıdı bölgesindeki fazlalık olsaydı o zaman VShepe için uygun bir aday olurdunuz. Ama sizin durumunuzda yapılacak tek şey hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile yüzü yeniden şekillendirmek olabilir. Ancak etkinin devamlılığı için 5-6 ayda bir dolgu enjeksiyonu yaptırmanız gerektiğini belirtmek istiyorum.
Y***
Hocam merhaba, benim yüzüm dikdörtgen seklinde, yanaklarımın alt kısımları dolgun üst kısımları ince. Yüzümü v sekline getirebilir miyim? Ve V shape teknolojisinin çeneye de bir etkisi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yeşim Hanım. Yaşınızı belirtmemişsiniz. Bu önemli bir detay. Çünkü izlenecek tedavi protokolü yüzünüzün şeklinin mi böyle, yoksa yaş aldığınız için mi bu şekli aldığına göre değişir? Eskiden V şekline sahip yüz hatlarınız vardıysa, VShape teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. Ama yüz şekliniz hep böyleydiyse o zaman dolgu maddeleri ile yüzün üst bölümüne hacim verilerek daha dengeli ve V şeklinde bir yüz şekli yaratabilir. VShape teknolojisinin çene hattını toparlamak gibi bir etkisi de vardır.
Ş***
Merhaba, ben 32 yaşındayım alın kısmım ciddi anlamda sıkılığını kaybetti son yıllarda. Ve gıdımda da sarkma var. Sizce VShape işlemi bana uygun olur mu? Yaş erken olduğu için ileride yaşlanmayı hızlandırır mı ya da işlem alışkanlık yapar mı?
Merhabalar Şeyda Hanım VShape, yüz ovalini toparlayan gıdı bölgesinde ve yüzün genelinde sıkılaşma sağlayan bir tedavidir. Böyle tedaviler cildinizin sadece bugününe değil geleceğine de önemli bir yatırımdır. Ayrıca böyle tedavilere başlamak için doğru yaştasınız. Böyle işlemlerin yaşlanmayı hızlandıracağına ya da ciltte alışkanlık yapacağına dair son derece yanlış, hiçbir dayanağı olmayan bir inanış vardır –gerçek ise bunun tam aksidir.
B***
Benim yüzüm V şeklinde ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. İki yanlarımın altında kemik var, çok belirgin. Estetik yaptırmak istiyorum ama yuvarlak yüzlü olma ihtimalim var mı? Sizce bunu estetikle yapabilir misiniz? 23 yaşındayım. Ve tahmini ücret nedir bilgi alabilir miyim? Bir de burun estetiği olmak istiyorum.
Merhabalar Büşra Hanım. Öncelikle ben estetik cerrah değilim. Bir estetik cerraha danışmanızı öneriyorum. Ancak sorununuzun tam olarak ne olduğunu anlamış değilim. V şekli istenen, bir yüz formudur. Hatta pek çok kişi yüzüne bu formu verebilmek için lazer sistemlerinden, dolgu enjeksiyonlarından yardım alır. Eğer yüzünüzün alt kısmında belirgin kemikler varsa, yüzünüz V şeklinde değil de köşeli hatlara sahip olmalı. Bazı hastalarda çene bölgesindeki kasları botoks enjeksiyonu ile gevşeterek, daha yumuşak ve feminen hatlar yaratmak mümkün oluyor. Eğer bu problem kemik yapınızla ilgili ise cerrahi müdahale ile bunlar daha az belirgin bir hale getirilebilir ama söz konusu işlem ciddi bir ameliyat gerektirir.
A***
V shape tedavisi oval yüz şeklini V şekle sokmak için yapılır mı, sonuç alınabilir mi? V Shape tedavisiyle bu durum kaç seans sürer? Seans fiyatları nedir? Beni en kısa zamanda bilgilendirirseniz sevinirim? İyi günler...
VShape teknolojisi hem yağ dokusuna etki ederek hem de cildi sıkılaştırarak, özellikle yüzün alt bölgesini toparlamakta etkili bir sistemdir. Yüzün gençlikteki V şeklini yeniden yaratmakta başarılı olan VShape’in sizin için uygun bir tedavi olup olmadığı ancak konsültasyon sonrasında anlaşılır. Eğer gıdı bölgenizde bir elastikiyet kaybı ya da yağ fazlalığı yoksa bu sizin için uygun bir tedavi olmayabilir. Özellikle eskiden yüzü V şeklinde olan, yaşla beraber yüzlerinin formu değişen kişilerde etkili bir sistemdir bu. Yanaklarının alt kısmında yağ dokusu fazla olanlarda da başarılı sonuçlar alıyoruz. Sistemin yağ parçalayıcı özelliği sayesinde yüz yeniden şekilleniyor. VShape tedavisi iki hafta arayla 4-6 seans uygulanır. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz, size yardımcı olacaklardır.
E***
İyi aksamlar ben 26 yaşındayım ve elmacık kemiklerimin belirgin olmamasından rahatsızım bir de alt çene kemiklerim de belirgin olduğu için VShape ve dolgu yaptırmayı düşünüyorum ama bu konuda İstanbul’a gelmeden Eskişehir’den fikir sahibi olmak istiyorum, daha sonra karar verip sizi ziyaret etmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Öncelikle VShape sistemi ile alt çene kemiğinizin daha az belirgin olmasını sağlayamazsınız. Eğer çene altında yağ fazlası ve elastikiyet kaybı olsaydı VShape teknolojisi için uygun bir aday olurdunuz. Bazı kişilerde yüzün alt bölgesine, doğru noktalara yapılacak botoks enjeksiyonu ile daha yumuşak bir çene hattı yaratmak mümkün oluyor. Ancak bunun için doğru bir aday olup olmadığınızı sizi muayene etmeden söylemem mümkün değil. Bu arada elmacık kemiklerinizin belirginleşmesi ile çeneniz daha geri planda kalabilir, yani sadece yanak dolgusu ile yüzünüzde bir denge de yaratılabilir. Tabii tüm bunlar ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
S***
Öncelikle merhabalar. Vshape fiyatını öğrenmek istiyorum ve bu tedavi botoks gibi sürekli tekrarlanmalı mıdır? 20 dk süren 4 seanslık kürlerin etkisi ne kadar kalır? Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sümeyra Hanım. VShape gibi sistemlerde dolgu maddelerinde ya da botoks da olduğu gibi bir kalıcılık süresinden bahsedilemez. Burada ölçü enjekte edilen formülün kalıcılığı değil doğal yaşlanma sürecinin etkisidir. Diyelim ki VShape yaptırdınız. Cildiniz toparlandı, yüzünüz şekillendi. Siz bir daha ihtiyaç duyuncaya kadar işlemin tekrarlanması gerekmez. Tabii yaşlanma süreci hiç durmadığı için siz cildinizin yaşını bu tür tedavilerle geri alsanız bile bir noktada yine bir şeyler yaptırmanız gerekir.
B***
Merhaba, VShape vücut seans ücretlendirmesi ile ilgili bilgi alabilir miyim lütfen? Teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyhan Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, bilgi için lütfen kliniğimizi arayın. Yardımcı olacaklardır.
N***
Merhaba, benim sorum VShape ile yanakları kaldırmak mümkün mü? Kilo vermeye bağlı olarak yanaklarımda sarkma mevcut. Hafta sonu hizmet veriyor musunuz? Seans fiyatı ortalama olarak ne kadar? Min-max bir fiyat aralığı belirtirseniz ona göre bütçemi gözden geçirip gelmek istiyorum. Seans aralığı 2 haftayı aşarsa ne olur? İstanbul'da yaşamadığım bu bilgileri de öğrenmek istedim. Teşekkür ederim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nil Hanım. VShape teknolojisi daha ince yüz hatları yaratmamıza olanak verir. Sistem hem yağ hücrelerini parçalar hem de cildin kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşmasını sağlar. Tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanır. Ancak sizin anlattıklarınızdan yüzünüzdeki sorun yuvarlak bir formda olmasından ziyade kilo kaybına bağlı olan elastikiyet kaybı. Bu yüzden de Ulthera ya da Thermage gibi sadece cildin sıkılığını artırmaya yönelik tedavilerin sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Bunlar tek seanslık tedavilerdir. Yanak hattınızı yukarıya doğru çekmek için bu tedavilerden biri yanakların üst kısmına yapılacak hyalüronik asit bazlı bir dolgu maddesi enjeksiyonu ile desteklenebilir. Tabii hangi tedaviden optimum fayda göreceğiniz ve tedavinin dolgu enjeksiyonu desteklenmesinin iyi sonuç verip vermeyeceği ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir. Bahsi geçen sistemlerle ilgili fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
P***
VShape yaptırmayı düşünüyorum kilolu değilim, aksine zayıfım fakat yüzüm ovalden yuvarlağa dönük ve çekici bir yüz hattına sahip olmak istediğim için bu uygulamayı araştırıyorum. Fiyat konusunda bilgi almak istiyorum sizden. Yardımcı olur musunuz lütfen?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. VShape teknolojisi, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarıyla yağ hücrelerine zarar verirken kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını sağlar ve yüzde V şeklinde bir form yaratmaya yardımcı olur. Bazı durumlarda kritik bölgelere yapılan dolgu enjeksiyonu ile de yüze daha ince bir görünüm vermek mümkün olabiliyor. Mesela elmacık kemiklerine bir parça dolgu maddesi enjekte ettiğinizde yüz yeniden şekillenerek daha ince bir görünüm alabilir tabii böyle bir müdahaleden fayda görüp görmeyeceğiniz ancak konsültasyon sonrasında anlaşılır. Muayene ücretsizdir ve uygulanacak tedavi belirlendikten sonra fiyat bilgisi de verilir.
F***
Yüz şeklim yuvarlak ben oval yaptırabilir miyim? İşlem ne kadar ve nasıl yapılıyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Yüze oval form vermekte en ekili sistemlerden biri VShape’tir. Bu sistemin özelliği ses dalgaları ve radyo frekansı dalgaları ile yüzdeki elastikiyet kaybına ve yağ dokusuna aynı anda etki etmesidir. Anladığım kadarıyla sizin sorununuz sıkılık kaybından ziyade yüzünüzün şekli. VShape’in yağ hücrelerine etki etmesi onu yüz şekillendirmede de kullanmamıza olanak sağlıyor. Tabii önce yüz şeklinizi görmek gerekir, ama bazı hastalarda yanak bölgesinde daha ince bir görünüm yaratabiliyoruz. Konsültasyon ücretsizdir sonrasında fiyat bilgisi de verilecektir.
M***
Merhabalar hocam gıdı bölgesinde sarkmam var. Yaşım 30 nasıl bir şeyler yapabiliriz?
Merhabalar Mustafa Bey. Yüzün alt bölümündeki elastikiyet kaybına etki eden ve başarılı sonuçlar aldığım bir tedavi olan VShape teknolojisi, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarıyla bu bölgedeki yağ hücrelerine zarar verirken kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlar. Eğer çene bölgenizde elastikiyet kaybına eşlik eden yağ fazlalığınız varsa VShape teknolojisi her iki soruna da müdahale edecektir. Eğer sorun sadece elastikiyet kaybıysa, Ulthera ya da Thermage gibi tek seans uygulanan tedavilerden de fayda sağlayabilirsiniz. Hangi tedavinin sizin için uygun olduğu ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşebilir.
E***
VShape işlemi tek seans mı uygulanıyor? Ortalama fiyatı nedir?
Cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak cildin belirgin bir şekilde gerginleşmesini, sıkılaşmasını sağlayan VShape teknolojisi, cilt altındaki destek dokuların yeniden yapılanma sürecini tetikler. Bu etki cildin sıkılığını artırarak, yüze gençlikle kaybolan oval formu geri kazandırır. Etkili sonuçlar için 4-5 seans uygulanması gerekir.
B***
VShape ile yüz inceltmenin ücretini öğrenebilir miyim? Yanaklarım gerçekten bu yöntemle toparlanabilir mi? Yanaklarımın ciddi incelmeye ihtiyacı var...
Dr. Mustafa Karataş
Daha ince yüz hatları yaratmakta en etkili sistemlerden biri VShape’tir. Cilt altına ultrason ve radyo frekansı gönderen sistem, yağ hücrelerini parçalarken, aynı zamanda ise cildin elastin ve kolajen üretimini artırarak sıkılaşmasını sağlıyor. Böylece yüz daha ince, daha zarif bir form alıyor. Tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanıyor. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe, yan etkiye neden olmadığı için sonrasında hemen sosyal yaşamınıza geri dönebiliyorsunuz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var: Bazı yüzlerde sorun yüzün toplu olmasından ziyade kemik yapısının belirgin olmasıdır. Eğer problem buysa, yani eritecek bir yağ dokusu yoksa bu sistemden fayda sağlayamazsınız. Ücretsiz olan konsültasyon sonrasında nasıl bir tedavi protokolü izlenmesi gerektiği belirlenecektir.