Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Zayıflamayla bölgesel zayıflama arasında ya da bölgesel fazlalıklardan kurtulmayla sıkılaşma arasında hastaların kafasında aynı gibi düşünülen fakat birbirinden çok farklı şekilde çözülmesi gereken sorunlar var. Örneğin 20 kilo fazlanız varsa estetik sektöründen bir beklenti içinde olmak yerine, sıkı bir diyetisyen kontrolüne girmek önceliğiniz olmalı.

İncelmek uğruna sıkı bir diyet ve yoğun bir fitness programının birçoğumuzun hayatına yön verdiği şu günlerde, hâlâ inatla yok edemediğiniz bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için yöntemler var!

Kısa sürede hızlı cevaplar alabileceğiniz bölgesel zayıflama yöntemleri de mevcut. Özellikle yapılan tüm diyetlere rağmen hâlâ kurtulamadığınız ve sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklarınız varsa. Günden güne gelişen teknolojilerle medikal estetik dünyasında fark yaratan uygulamalarla ideal görünüme kavuşmanın mümkün.

Vshape Bölgesel İncelmede Yöntemi

VShape, özellikle vücudunuzdaki lokal fazlalıklarla ve selülit sorunuyla savaşan yeni bir bölgesel incelme yöntemi. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, kademeli bozukluğa ve yayılmaya yol açan yağ hücresi zarlarını diğer hücre çeşitlerini etkilemeden titizlikle kesen akustik kesme dalgası ile başlıyor.

Bunun yanında Unipolar radyo frekansı özelliği, cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı oluyor. VShape karın ve kalçayı kapsayan vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor. Bu yeni sistemle yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları, çalışılan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelme şeklinde kendini gösteriyor. Çalışma sistemi deride bulunan kolajen dokuyu güçlendirmeyi hedefliyor, cilt altı bağ dokunun yüksek ısı ile uyarılması sonucu iyileşme süreci yeniden başlıyor. Uygulamanın önemli özelliklerinin, uygulama esnasında ve sonrasında hastanın acı ya da ağrı duymaması, hiçbir şekilde güneş ışınlarından etkilenmemesi, vücutta istenmeyen lekeler ve morlukların oluşmaması olduğunu söylüyor. VShape ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlıyor ve serbest yağ asitlerine dönüşerek sizin tarafınızdan harcanabilir hale geliyor.  Tek bölge için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılabiliyor. Bu uygulamada radyo frekans sisteminin devreye girmesi önemli bir etken. Radyo frekans ile cilt ve cilt altının yüksek ısıya çıkması hedefleniyor. Çünkü cildimiz belirli bir yaştan sonra ancak belli uyarıcılar ile onarım mekanizmalarını çalıştırabiliyor. Radyo dalgaları ciltte kolajen ve elastin sentezini arttırıp sıkılığı sağlıyor.

VShape Selülit TedavisiBölgesel Zayıflama Yöntemi Zeltiq

Kullanılan cihazın özelliği, önceki zayıflama ve liposuction sistemlerinin aksine yağları yakmak yerine dondurması. Bu sayede yüzde 30 daha fazla verim sağlıyor. Terapinin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri etkisizleşiyor ve ölü hücre haline geliyor. Ardından karaciğer bu hücreleri vücuttan atarak bölgede incelme oluşmasına yol açıyor. Dondurucu bir sıcaklık söz konusu olmasına rağmen hiçbir sağlık sorunu çıkmıyor. Böylece yağ hücreleri cilt ya da kaslara zarar vermeden yok ediliyor.

Tek bir seans yeterli

 İdeal kilosuna yakın kişilere uygulanan Zeltiq'te sadece rahatsız olunan bölgelere yoğunlaşılıyor. Özellikle 40 yaş üstü kişilerin bir türlü kurtulamadıkları karın yağları, kol kalınlığı ve bel çevresindeki yağlanmada katı diyet yapmak sadece deformasyona neden oluyor. Can sıkan yağlarda da azalma olmuyor. Zira vücut deformasyonuyla yaş doğru orantılı. Yaş ilerledikçe sıkıntılı bölgeler artıp cilt kalitesi düştüğü için, ideal çözüm o bölgedeki yağ dokusunu azaltırken yüzde çökme yaratmadan, genç ve diri görünümü korumak.  Lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq aslında 'coolsculpting' yani dondurarak şekil verme işini görüyor. Özel bir jelle sıvanan pedin koruduğu cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor.

Uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini donduruyor. Hasta ilk üç dört dakika sadece vakumun etkisiyle bir sızlama hissediyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor. İşlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında iz kalmıyor.

Yaklaşık bir saatlik uygulama, yani tek seans yeterli oluyor. İki hafta sonra hastalar bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlıyor, iki üç ay sonra, bu bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30 ile 40'lık bölümü ölüp karaciğer yoluyla vücuttan atılıyor. İstenirse 6-8 ay sonra aynı bölgede yeniden uygulama yapılabiliyor.


Hemen Doktorunuza Sorun

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti

  Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti CoolSculpting teknolojisi ile erkeklerde özgüveni olumsuz etkileyen meme büyüme problemini tek seansta çözmek mümkün.

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Dünyanın en çok tercih edilen bölgesel incelme teknolojisi CoolSculpting hakkında her şey… Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • CoolSculpting Dondurun Gitsin

  CoolSculpting Dondurun Gitsin Vücut şekillendirme sistemlerinde varılan en son nokta olan CoolSculpting teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet

  Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet Vücut biçimlendirici tedaviler yeni bir teknoloji sayesinde bambaşka bir boyuta taşındı. EmSculpt, kas dokusuna etki ederek daha sıkı, daha çekici bir siluet yaratıyor he...

 • Dondurarak Zayıflama CoolSculpting

  Dondurarak Zayıflama CoolSculpting Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan CoolSculpting, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir teknolojidir. Tek seansla yağları dondura...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.