Zeltiq ile Yağ Yakmak Mümkün mü?

yağ aldırma Zeltiq CoolSculptingdermotolojik bir prosedürle sorunlu bölgede yağ hücrelerine dondurucu bir soğuk uygulanıyor ve yağ hücrelerinin sayısını yüzde 20-40 oranında azaltan bir tedavi bölgesel zayıflamak protokolüdür.

Sistem dondurarak çalışır, yağ hücreleri sıfır dereceye kadar düşürülerek eritilir.3 ay içerisinde donan hücreler vücuttan atılır. Vücut şeklinizle ilgili problemlerinizle verdiğiniz bireysel savaş size yetmiyorsa teknolojiden faydalanma zamanınız gelmiş demektir! Her probleme farklı çözüm yolları sunan son dönem destekleyici yöntemler, fazla kilolarıyiaya da bölgesel zayıflama başı dertte?. 

Neyse ki son yılların en büyük sorunlarından biri olan fazlalıklarından mücadeleye teknoloji hızla yardımcı olmaya çalışıyor. Fazla memnuniyetsizlikleri minimuma indirmenin hatta bunlardan kurtulmanın en önemli yolunun öncelikle kendinize inanmak olduğunu unutmayın! Fazla kilolar, bölgesel zayıflama vücut yapısı için savaşan yöntemlerle kısa sürede hayalini kurduğunuz vücuda sahip olabilirsiniz.

Zeltiq kilo verdiğimiz halde bir türlü kurtulamadığımız lokal fazlalıkları hedef alan sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Zeltiq alet aslında 'CoolSculpting' yani dondurarak şekil verme. Zeltiq kilo kaybı ya da diyetin içinde olduğu bir konseptten değildir, uygulama sonrası kilo alan hastalarda bile o bölgedeki inceliğin devam ediyor. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor.

Yöntemde bölgesel fazlalığınızın olduğu yer belirlendikten sonra ciltte donma hasarı olmasını engelleyen özel jel pedler yerleştiriliyor özel jel pedle korunan cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor ve uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini dondurma işlemini yapıyor. Uygulama esnasında hasta ilk üç-dört dakika sadece vakumun etkisiyle bir sızlama hissediyor.

Fizyolojik olarak cilt altı yağ dokusunu artı dört ile eksi dört arasında değişen ısılarda soğutmak donma etkisi yaratıyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında bir iz kalmıyor. 45-60 dakikalık bir uygulama olan Zeltiq, tek bir seans olarak uygulanıyor ve yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor. 14. günde hastalar uygulanan bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda net etki gözlemlenebildiği üzere, bu bölgedeki yüzde 30-40 oranında yağ hücresi donarak ölüyor ve karaciğer-lenf yoluyla vücuttan atılıyor. Hiçbir cerrahi müdahale olmaksızın cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılmış oluyor. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için ise altı-sekiz ay geçmesi gerekiyor.

Hemen Doktorunuza Sorun