Zeltiq ile Yağ Yakmak Mümkün mü?

yağ aldırma Zeltiq CoolSculptingdermotolojik bir prosedürle sorunlu bölgede yağ hücrelerine dondurucu bir soğuk uygulanıyor ve yağ hücrelerinin sayısını yüzde 20-40 oranında azaltan bir tedavi bölgesel zayıflamak protokolüdür.

Sistem dondurarak çalışır, yağ hücreleri sıfır dereceye kadar düşürülerek eritilir.3 ay içerisinde donan hücreler vücuttan atılır. Vücut şeklinizle ilgili problemlerinizle verdiğiniz bireysel savaş size yetmiyorsa teknolojiden faydalanma zamanınız gelmiş demektir! Her probleme farklı çözüm yolları sunan son dönem destekleyici yöntemler, fazla kilolarıyiaya da bölgesel zayıflama başı dertte?. 

Neyse ki son yılların en büyük sorunlarından biri olan fazlalıklarından mücadeleye teknoloji hızla yardımcı olmaya çalışıyor. Fazla memnuniyetsizlikleri minimuma indirmenin hatta bunlardan kurtulmanın en önemli yolunun öncelikle kendinize inanmak olduğunu unutmayın! Fazla kilolar, bölgesel zayıflama vücut yapısı için savaşan yöntemlerle kısa sürede hayalini kurduğunuz vücuda sahip olabilirsiniz.

Zeltiq kilo verdiğimiz halde bir türlü kurtulamadığımız lokal fazlalıkları hedef alan sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Zeltiq alet aslında 'CoolSculpting' yani dondurarak şekil verme. Zeltiq kilo kaybı ya da diyetin içinde olduğu bir konseptten değildir, uygulama sonrası kilo alan hastalarda bile o bölgedeki inceliğin devam ediyor. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor.

Yöntemde bölgesel fazlalığınızın olduğu yer belirlendikten sonra ciltte donma hasarı olmasını engelleyen özel jel pedler yerleştiriliyor özel jel pedle korunan cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor ve uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini dondurma işlemini yapıyor. Uygulama esnasında hasta ilk üç-dört dakika sadece vakumun etkisiyle bir sızlama hissediyor.

Fizyolojik olarak cilt altı yağ dokusunu artı dört ile eksi dört arasında değişen ısılarda soğutmak donma etkisi yaratıyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında bir iz kalmıyor. 45-60 dakikalık bir uygulama olan Zeltiq, tek bir seans olarak uygulanıyor ve yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor. 14. günde hastalar uygulanan bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda net etki gözlemlenebildiği üzere, bu bölgedeki yüzde 30-40 oranında yağ hücresi donarak ölüyor ve karaciğer-lenf yoluyla vücuttan atılıyor. Hiçbir cerrahi müdahale olmaksızın cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılmış oluyor. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için ise altı-sekiz ay geçmesi gerekiyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti

  Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti CoolSculpting teknolojisi ile erkeklerde özgüveni olumsuz etkileyen meme büyüme problemini tek seansta çözmek mümkün.

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Dünyanın en çok tercih edilen bölgesel incelme teknolojisi CoolSculpting hakkında her şey… Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • CoolSculpting Dondurun Gitsin

  CoolSculpting Dondurun Gitsin Vücut şekillendirme sistemlerinde varılan en son nokta olan CoolSculpting teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Dondurarak Zayıflama CoolSculpting

  Dondurarak Zayıflama CoolSculpting Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan CoolSculpting, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir teknolojidir. Tek seansla yağları dondura...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

 • İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting

   İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, yeni nesil aplikatörü ile teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyor. Dr. Mustafa Karataş, CoolSculpting teda...

 • Zeltiq Coolsculpting Yaptıran Bir Kadının İzlenimleri

  Zeltiq Coolsculpting Yaptıran Bir Kadının İzlenimleri Kalçalarındaki çıkıntılardan bir türlü kurtulamayan bir kadın bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden Coolsculpting tedavisini deniyor. İşte izlenimleri…