Gençleş Ama Abartma!

Anti-aging dünyası yüzünüzden yılları silmek konusunda artık harikalar yaratıyor olsa da, bu son teknoloji silahlar yanlış ellerde hiç de umulmayan, dahası istenmeyen sonuçlar verebiliyor. 

Tek tipleşme süratle artarken, doğallıktan da aynı oranda uzaklaşılıyor. Dr. Mustafa Karataş, işin can alıcı noktasını şu sözlerle özetledi: "Amaç, yüzdeki her kırışıklığı, her ince çizgiyi silmek değil, daha gerçekçi ve doğal görünüme ulaşmak olmalı.

Anti-aging endüstrisindeki ilerlemeler sayesinde zamansız bir yüze sahip olmak artık hayal olmaktan çıktı. Ancak, daha genç görünmek, kaz ayaklanın silmek ve kaç yaşında olursanız olun parlak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak kulağa son derece çekici gelse de. şu önemli kuralı unutmamak gerekiyor; işlemler sonrası yine kendinize benzemeniz şart! O halde Dr. Mustafa Karataş'ın botoks ve dolgu işlemleriyle ilgili verdiği şu bilgileri akıldan çıkarmamakta fayda var!

• Kabul edilmesi gereken bir gerçek var: Sonuçta ne olursa olsun yaşlanacağız. Bundan kaçış yok. Ama en azından süreci mümkün olduğunca yavaşlatmak ve daha güzel yaşlanmak mümkün. 
• Yüz dört katmandan (kemik. kas. yağ ve deri) oluşuyor. Bu katmanların hepsi de birbirinden farklı bir hızda ve farklı şekillerde yaşlanıyor. Amaç. bunların hepsi arasında, mümkün olduğunca uzun bir sure senkron tutturmaya çalışmak. 

Bozulanı düzeltmektense var olanı koruyun... 
• işlemlere fazla geç kalmadan başlamak daha iyi sonuçlar veriyor. Çünkü geç kalındığında olanı muhafaza etmeye çalışmak yerine bozulanı düzeltmeye odaklanmanız gerekiyor. 
• Göz çevresi, alın, kaş ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları silmek için kullanılan botoks. cilde hasar vermeden, sadece bu kırışıklıklardan sorumlu olan kasları par alize ederek çizgiler, sili yoı.
•  İşinin ehli bir uzman tarafından uygulandığında ortaya çok doğal sonuçlar çıkıyor. Kırışıklıklar düzelirken yüz yıllar öncesine donuyor. Yani. doğru yapılan botoksla yine kendimize benziyoruz ama aynadaki yansımamız çok daha dinlenmiş ve taze bir versiyonumuz oluyor!

Şakaklarda doku kaybı başlarsa

Düz kırışıksız bir alın, yüzün üst bölümünde bir gençlik illüzyonu yaratmaya yetmeyebilir. Çünkü yaşla beraber şakaklarda hacım kaybı ortaya çıkar. Bu da söz konusu bölgede çukurlar, gölgeler oluşmasına yol açar. Botoks enjeksiyonunun ardından bu çukurlaşan bölgeyi dolgu maddesi ile doldurmak, yüze daha da genç bir görünüm kazandırır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.

 • Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

  Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırla...

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Kırmızı Halı Bakımları

  Kırmızı Halı Bakımları Bugünkü yazımızın ilham kaynağı ünlü aktrislerin en güzel halleri ile parladıkları özel geceler… Birincilik her zaman olduğu gibi cilt kalitesini artıran, yüze doğal bir ...

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

  İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor. Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü ver...