Gençleş Ama Abartma!

Anti-aging dünyası yüzünüzden yılları silmek konusunda artık harikalar yaratıyor olsa da, bu son teknoloji silahlar yanlış ellerde hiç de umulmayan, dahası istenmeyen sonuçlar verebiliyor. 

Tek tipleşme süratle artarken, doğallıktan da aynı oranda uzaklaşılıyor. Dr. Mustafa Karataş, işin can alıcı noktasını şu sözlerle özetledi: "Amaç, yüzdeki her kırışıklığı, her ince çizgiyi silmek değil, daha gerçekçi ve doğal görünüme ulaşmak olmalı.

Anti-aging endüstrisindeki ilerlemeler sayesinde zamansız bir yüze sahip olmak artık hayal olmaktan çıktı. Ancak, daha genç görünmek, kaz ayaklanın silmek ve kaç yaşında olursanız olun parlak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak kulağa son derece çekici gelse de. şu önemli kuralı unutmamak gerekiyor; işlemler sonrası yine kendinize benzemeniz şart! O halde Dr. Mustafa Karataş'ın botoks ve dolgu işlemleriyle ilgili verdiği şu bilgileri akıldan çıkarmamakta fayda var!

• Kabul edilmesi gereken bir gerçek var: Sonuçta ne olursa olsun yaşlanacağız. Bundan kaçış yok. Ama en azından süreci mümkün olduğunca yavaşlatmak ve daha güzel yaşlanmak mümkün. 
• Yüz dört katmandan (kemik. kas. yağ ve deri) oluşuyor. Bu katmanların hepsi de birbirinden farklı bir hızda ve farklı şekillerde yaşlanıyor. Amaç. bunların hepsi arasında, mümkün olduğunca uzun bir sure senkron tutturmaya çalışmak. 

Bozulanı düzeltmektense var olanı koruyun... 
• işlemlere fazla geç kalmadan başlamak daha iyi sonuçlar veriyor. Çünkü geç kalındığında olanı muhafaza etmeye çalışmak yerine bozulanı düzeltmeye odaklanmanız gerekiyor. 
• Göz çevresi, alın, kaş ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları silmek için kullanılan botoks. cilde hasar vermeden, sadece bu kırışıklıklardan sorumlu olan kasları par alize ederek çizgiler, sili yoı.
•  İşinin ehli bir uzman tarafından uygulandığında ortaya çok doğal sonuçlar çıkıyor. Kırışıklıklar düzelirken yüz yıllar öncesine donuyor. Yani. doğru yapılan botoksla yine kendimize benziyoruz ama aynadaki yansımamız çok daha dinlenmiş ve taze bir versiyonumuz oluyor!

Şakaklarda doku kaybı başlarsa

Düz kırışıksız bir alın, yüzün üst bölümünde bir gençlik illüzyonu yaratmaya yetmeyebilir. Çünkü yaşla beraber şakaklarda hacım kaybı ortaya çıkar. Bu da söz konusu bölgede çukurlar, gölgeler oluşmasına yol açar. Botoks enjeksiyonunun ardından bu çukurlaşan bölgeyi dolgu maddesi ile doldurmak, yüze daha da genç bir görünüm kazandırır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…