En Etkili Yağ Yakıcı CoolSculpting

Diyete, egzersize, verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıklar için geliştirilmiş olan FDA onaylı CoolSculpting yağ hücrelerini parçalama, imha etme ve vücut şekillendirme sistemi olarak tanımlanıyor. CoolSculpting, yağ hücrelerini çevredeki dokulara zarar vermeksizin dondurmak için (Kriyolipozis) soğuktan faydalanıyor. Bu teknoloji çalışılacak alanı tıpkı bir buz kalıbı gibi dondurmak için yüksek basınçlı bir vakum kullanmaya dayanıyor. Dondurulan alan çözülürken yağ hücreleri imha ettikten sonra, vücut, metabolizması yardımıyla doğal olarak atarak ortadan kalkıyor.  Bir yağ hücresi ortadan kaldırıldığında yeniden ortaya çıkamaz dolayısıyla sorunlu bir bölgedeki yağı yok ettiğinizde ondan tamamen kurtulmuş olursunuz.

Coolsculpting nedir? 
Coolsculpting cryolipolysis teknolojisiyle soğutulan yağ hücrelerinde kullanılan bir bölgesel zayıflama cihazıdır. Yağ hücrelerinin zarlarını yok ederek etkisini gösterir. Zarları parçalanan bu yağ hücreleri bir anlamda erir ve bu bölgeden vücudun savunma hücreleri tarafından uzaklaştırılır. Coolsculpting yöntemi ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemleri arayışının sonucu geliştirilmiştir. 

Coolsculpting ağrılı mıdır? Nasıl uygulanır? 
Uzman doktor tarafından yapılan inceleme sonunda uygun görülen tüm bölgelere uygulama yapılabiliyor. Uygulama ağrı oluşturmadığından herhangi bir anestezi gerektirmez. Uygulama esnasında, hedef alınan bölgeye jel bir ped yerleştirilir.  Yağ dokusu cihazda bulunan aplikatörünün içine vakumlanır ve kontrollü soğutma işlemi başlar ve uygulama yapılan bölgede yoğun bir soğukluk hissedilir. Beş, on dakika içinde bu his geçerek tedavi edilen bölge hissizleşir.  Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında hiçbir iz kalmıyor. Yağ hücrelerinin -11 dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavide tek bir seans yeterli oluyor. Erkek ve kadında, bel, sırt, basen, bacak ve karın bölgesine uygulanabilir. Bölgenin yağ oranına göre kullanılacak başlığa göre işlemi yaklaşık 35-60 dakika sürüyor ve işlemi yaptıranlar sonrasında hemen günlük hayatlarına devam edebiliyorlar.

Coolsculpting 'in ilk etkileri ne zaman ortaya çıkar? 
14. gün hastalar uygulanan bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlıyor, 2. ve 3. aylarda net etki gözlemlenebildiği üzere, bu bölgedeki yüzde 20 - 40 oranında yağ hücreniz donarak ölüyor ve karaciğer lenf yoluyla vücuttan atılıyor.

Coolsculpting’in etkileri kalıcı mıdır? 
Tedavi edilen bölgedeki yağ hücreleri donarak kristalize olur. Hücre bütünlükleri bozularak parçalanan yağ hücreleri kalıcı olarak zaman içinde vücuttan doğal yollarla parçalandığından etkileri kalıcıdır. Tedavinin sonuçlan kalıcıdır, ancak hastalar uygulama sonrasında kilolarını korumalıdırlar. 

Ne zaman sosyal hayata dönülür? 
Uygulama biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yani öğle tatilinde bile uygulandıktan sonra işinize dönebilirsiniz. 

Yan etkileri nelerdir? 
Kişi işlem sırasında ve sonrasında hiçbir rahatsızlık ve ağrı hissetmez. Uygulama sonrasında soğuğa bağlı olarak geçici bir his kaybı, şişlik, kızarıklık, karıncalanma ve morarma gibi tipik yan etkiler görülebilir.  Bunların hiç biri sosyal yaşamınıza devam etmenizi engelleyecek boyutta değildir.

Coolsculpting kimlere uygulanmaz? 
Karaciğer ve böbrek yetmezliği ileri düzeyde hastalıkları olanlara, ender rastlanan bir bağışıklık sistemi hastalığı olan paroksismal soğuk hemoglobinürisi ve kriyoglobülinemi hastaları ve hamilere bu tedavi için uygun değildir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • 24 Soruda Soğuk Lipoliz Uygulamasını Keşfedin

  24 Soruda Soğuk Lipoliz Uygulamasını Keşfedin CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi hakkında kafanızı kurcalayanlar, 24 soruyla merak ettiklerinizi cevapladık…

 • EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt Neo mu yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti

  Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti CoolSculpting teknolojisi ile erkeklerde özgüveni olumsuz etkileyen meme büyüme problemini tek seansta çözmek mümkün.

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Dünyanın en çok tercih edilen bölgesel incelme teknolojisi CoolSculpting hakkında her şey… Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • CoolSculpting Dondurun Gitsin

  CoolSculpting Dondurun Gitsin Vücut şekillendirme sistemlerinde CoolSculpting teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Dondurarak Zayıflama CoolSculpting

  Dondurarak Zayıflama CoolSculpting Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan CoolSculpting, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir teknolojidir. Tek seansla yağları dondura...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…