Dudaklar İçin Dolgu Tedavisi

dudak dolgusuİnce dudaklara, dudakların görünüm ve şeklinin doğallığını tamamen koruyarak dolgunluk kazandırabilir. Gülümsemeniz yüzünüzü aydınlatabilir ve dudaklarınız her konuşmanızda dikkatleri üzerine çeker, dolayısıyla dudaklarınızın görünümünün gerçekten sevmeniz önemlidir.

Yaşımız ilerledikçe, deneyim ve güvenimiz artar, ancak kaybedebileceğimiz bir şey var: cildimizin genç görünümü. Cildi çok ince olduğundan dudaklarımız yaşlanmaya elverişli bölgelerden biridir. Zaman içerisinde, dudaklarımız dolgunluğunu yitirmeye başlar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Juvederm®, yaşlanma belirtilerini azaltmaya yarayan, son derece doğal görünümlü sonuçlar veren bir yüz dolgusu serisidir. Aynı zamanda, yaşınız kaç olursa olsun, doğanın bize verdiklerini nazik bir şekilde iyileştirir. İnce dudaklara, dudakların görünüm ve şeklinin doğallığını tamamen koruyarak dolgunluk kazandırabilir. Gülümsemeniz yüzünüzü aydınlatabilir ve dudaklarınız her konuşmanızda dikkatleri üzerine çeker, dolayısıyla dudaklarınızın görünümünün gerçekten sevmeniz önemlidir.

Tedavi sonrasında yapılacaklar
Hekiminiz tedavi sonrası bakımınızla ilgili olarak sizi bilgilendirecektir. On iki saate varan bir süre boyunca makyaj yapmamanız tavsiye edilebilir. Aynı zamanda güneş, sauna ve buhar odalarından iki haftalık bir süre boyunca kaçınmanız söylenebilir. Bazı kişiler enjeksiyon bölgesi civarında geçici bir hassasiyet, şişme ya da morarma yaşayabilirler. Böyle bir durumda ya da sizi endişelendiren herhangi bir şey olması halinde hekiminiz ile görüşmelisiniz; kendisi size uzman bir görüş bildirebilecektir.

Nihai etki
Pek çok kadın, artık ilgi çekici dudaklara sahip olmak konusunda kendilerine güvendiklerinden ve tedavi sonrasında parlak renkli rujlar denemekten hoşlandıklarını belirtmektedir. Juvederm® sayesinde hissettiğiniz kadar güzel dudaklara sahip olacaksınız.

dudak-graf

Dudaklar nasıl yaşlanır
Dudaklarınızdaki cilt sürekli olarak içerden, doğal bir şeker olan hyalüronik asit ile nemlendirilir. Hyalüronik asit nemi emer ve genç bir görünüm için cildinizi nemli tutar.

Dudaklarda yaşlanma belirtileri
İncelme,
Dudaklar yaş ilerledikçe incelir
Dikey çizgiler,
Dudağın dış hattında küçük çizgiler
Marionette çizgileri,
Ağzın köşelerinden çeneye doğru inen ‘kukla’ ağzı görünümü veren çizgiler.
Düşme, Ağzın köşelerinin üzgün bir ifade ile sarkması

Dudak şeklinin iyileştirilmesi
Tüm dudak şekilleri çekicidir ancak bazılarının hafif, doğal görünümlü hacim artışına ihtiyacı varken, asimetrik dudaklarında orantılanmak üzere hafif bir düzeltmeye ihtiyacı olabilir.

yüz hattı

Dudaklarda ne gibi değişiklikler göze çarpar?Yaşlanma belirtilerini azaltır

• Dudağa dolgunluğunu geri kazandırır.

• Dudak köşelerindeki sarkmaları ortadan kaldırır.

• Ağız çevresindeki dikey çizgileri yok eder.

• Dudak köşeleri ile çene arasındaki ‘marionette’ çizgilerini azaltır.

Dudak şeklini güzelleştirir

• Daha dolgun bir şekil verir.

• Üst ve alt dudak oranını düzeltir.

• Dudak kenarlarına belirginlik katar.

Nasıl etki eder

Hekiminiz tarafından son derece ince bir iğne kullanılarak cilt altına enjekte edilen akışkan bir jeldir. Jel çizgi ve kırışıklıkları doldururken içindeki hyalüronik asit nemi çeker ve tutar, böylece elde edilen sonuç bir yıla kadar devam eder.

VOLBELLA® with Lidocaine, Juvederm® yüz dolgusu serisinde elde edilen, özel olarak dudak ve ağız bölgesi için geliştirilmiş en son yeniliktir. Granül içermez, yani cildin içine kolayca akarak doğal bir görünüm ve his sağlar. Yumuşak kıvamı sayesinde, tedavisi ile dudaklarınıza dolgunluk katarken, dudaklarınızı eşsiz kılan ayrıntıları korur ve tedaviyi bireysel dudak şeklinize göre uyarlayabilir. Juvederm® VOLBELLA® with Lidocaine, aynı zamanda tedaviyi çok daha rahat kılan bir anestezik içerir. 

 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık Kemiği Dolgusu Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle elmacık kemiklerini vurgulamak, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Nazolabial Dolgu

  Nazolabial Dolgu Burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına uzanan hatta nazolabial deniyor. Dr. Mustafa Karataş,  yaşla birlikte beliren ve zamanla derinleşen nazolabial çizgilerde...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.

 • Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Artık yaşa göre giyinme kavramı tarihe karıştı. Moda dünyasındaki bu değişim botoks ve dolgu maddeleri gibi anti-aging endüstrisindeki ilerlemelerle desteklendiğinde orta...

 • Dudaklarınızın Mükemmel Görünmesi

  Dudaklarınızın Mükemmel Görünmesi Dudaklarınızın mükemmel görünmesi, çok dolgun dudaklara sahip olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. İşin sırrı yüz şeklinize, ifadenize uygun dudaklar yaratabilmekten geçi...