Ciltte Güneş Lekeleri Tedavisi

ciltte Güneş Lekeleri TedavisiBronzlaşmak güzel ancak güneş ışınları cilde zarar vermekle kalmıyor, cilt lekelerinin tedavisini de zorlaştırdığını gösteriyor. Ciltte güneş lekeleri yaz mevsimi sonunda ortaya çıkıyor. Genellikle sonbaharda lekelerin arttığı ve cildin kuruduğu görülüyor. Bunun nedeni bronzlaşma ile koyulaşan cilt yanık hasarından dolayı gergin ve nemli görünür, oysaki bu tamamen yanılsamadır. Korunmayan ve bronzlaşan cilt nem kaybederek yaz boyunca hasar görür. Güneşlenme sezonu bittiğinde ve cilt rengi açılmaya başladığında ise bu lekeler ortaya çıkar, ancak çok geç fark edildiği için bazıları derinleşir ve koyulaşır. Bunların da tedavisi çok daha zordur.

Mezoterapi

Leke tedavilerindeki en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesidir. Ciltte güneş lekeleri tedavisindeki önceliğim cildi içten dışa tedavi ederek kalıcı iyilik sağlamaktır. Tedavi edilen lekenin geri gelmemesi için bu şarttır. Renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulayarak, cilt hücrelerinin melanin aktivitesini azaltıp, lekeleri içten tedavi etmek bence en etkili yöntemlerden biri. Formülün içinde bulunan hyalüronik asit, vitamin ve mineraller de cilt sağlığını olumlu yönde etkiliyor.

Kimyasal peeling donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak için uygulanan, cildin çeşitli katmanlarının kontrollü ve yüzeysel bir şekilde soyulmasına dayalı bir yöntem. Cilt lekeleri kimyasal peeling, ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisi için de uygulanıyor.

Kimyasal peeling'le cildin temizliği, doğal rengi, dokusu ve pürüzsüzlüğü konusunda olumlu gelişme sağlanabiliyor. Uygulama tüm bu etkilerin yanı sıra, cildi sıkılaştırarak yüzeysel çizgi ve kırışıklıkları da azaltmaya yardımcı oluyor. Uygulama sonucunda cildin üst kısmındaki hasarlı tabaka soyuluyor, hasar görmemiş canlı tabaka ortaya çıkarılıyor ve cilt daha sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor.

Eğer lekeler cildin daha alt katmanlarındaysa yumuşak peeling tedavileri yetersiz kalacaktır. Bu durumda doktorunuz cildin alt katlarına kadar inebilen TCA peel tedavisini önerebilir. Tedavi acısız olsa da, yüzünüzdeki kızarıklık ve soyulma yüzünden yaklaşık bir hafta boyunca sosyal hayatınıza veda etmeniz gerekebilir. Spot peel diye adlandırılan tek seanslık yeni jenerasyon peeling tedavi uyguluyorum. Bu peeling sonrasında yüze ciltte yaklaşık 12 saat kalan özel bir krem sürülüyor.

Güneş Lekeleri TedavisiMezolift

İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi senelerdir uygulanan bir yöntem olsa da içerikler giderek zenginleşiyor ve formül gün geçtikçe daha etkili bir kokteyle dönüşüyor. Bence donuk, cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına vermek. Son dönemlerde bu kokteyle sihirli bir molekül de eklendi; büyüme faktörü. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Bir ay arayla uygulanan iki seans daha parlak, daha sıkı ve daha nemli bir cilt yaratıyor.

Cilt lekelerinde mikrodermabrazyon, alüminyum oksitten oluşan çok ince ve küçük yapıdaki kristal parçacıkların, özel bir sistem ile cilt yüzeyine püskürtülmesiyle yapılıyor. Bu parçacıklar unutulmaması gereken en önemli nokta tekrar edebilme riskinin yüksek olması.

Sonuçların uzun süre kalıcı olabilmesi için güneşten korunmak çok önemli. Güçlü bir sürtünme etkisi yapıyor ve problemli tabakanın soyulmasını sağlıyor. Daha sonra da bu tanecikler soyulan ölü deri ile birlikte vakum yöntemi kullanılarak cilt yüzeyinden uzaklaştırılıyor. Mikrodermabrazyon ile cildin epidermis tabakası yüzeysel olarak, aşamalı bir şekilde soyuluyor. Böylece cilt yüzeyinde oluşan iz, kırışıklık ve pigmentasyon lekesi türündeki sorunlar giderilebiliyor. İşlem uygulanırken cilt yüzeyinde kan dolaşımının artmasıyla hücre yenilenmesi hızlanıyor ve böylece alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkıyor. Uygulamasının oldukça pratik bu tekniğin de diğerleri gibi son derece etkili ve güvenilir olduğunu belirtiyor.

Güneş Lekeleri TedavisiGüneş Lekesi ClearLift Lazer Tedavisi

Plaj müdavimleri için neredeyse kaçınılmaz olacak yanıklar nedeniyle ya da yanlış, eksik ve doğru önlemler almaksızın güneşlenmek suretiyle genç görünümünü kaybetmiş olan tatilciler, ciltlerini kendileri tedavi etmeye çalışacak. Bu değişmeyen döngünün değişmeyen sonuçları olarak kalanlar: foto yaşlanma, kırışıklıklar, kuruluk ve pürüzlülük, düzensiz cilt tonu ve cilt sıkılığını sağlayan kolejen bozukluğu ve yıpranmış cilttir.

Modern lazer tabanlı tedavi ve bir dizi radyo frekansı (RF) kullanarak gerçekleştirdikleri tedavi sayesinde, güneşin altında saatlerce kalmış olmanın yarattığı olumsuz etkileri kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi

  Yaşlılık ve Güneş Lekesi Tedavisi Yaşlanma sürecinde vücutta dolaşım ve metabolizma azalırken ciltte hassasiyet ve incelme artar.

 • Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi

  Cilt Yenileme ve Leke Tedavisi Lazer, yüz mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi yöntemler cildi yenilemek, gençleştirmek ve izleri gidermek amaçlı kullanılıyor.

 • Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula

  Cilt Yenileme Tedavisi Ph Formula Berrak, parlak, ışıltılı, yumuşak ve taze bir cilt. Hepimizin istediği...Ph Formula tedavi ürünleri Anti aging amaçlı cildi olabildiğince temizleyerek, lekeleri düzeltme ...

 • Cilt Lekeleri Nasıl Geçer

  Cilt Lekeleri Nasıl Geçer Yaşlanma ve güneşin etkileriyle kaynaklan, lekelenen, kırışan cilt kimyasal peeling ile tedavi etmek mümkündür.

 • Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir

  Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir Kimyasal peeling, tazeliğini, canlılığını ve parlaklığını kaybetmiş cildi canlandırmak için hasarlı üst kısmının kontrollü ve yüzeysel şekilde soyulması işlemidir

 • Cilt Lekeleri Tedavisi

  Cilt Lekeleri Tedavisi Cilt lekeleri ve kırışıklıkların daha çok ön plana çıktığı sonbaharda cildinize bakım yapacak yeni uygulamalar ile yepyeni bir cilde sahip olabilirsiniz. 

 • Genç Görünmek için Cilt Bakımı

  Genç Görünmek için Cilt Bakımı Cildin ihtiyaçları cilt yaşına ve cilt yapısına göre değişir. Ancak özellikle 30'lu yaşlardan itibaren, düzenli olarak anti-aging etkili ürünler kullanmak gerekir. 

 • Leke Tedavilerinde Kimyasal Peeling

  Leke Tedavilerinde Kimyasal Peeling Peeling yöntemleri,  leke çıkarıcı kremler lekeler üzerinde etkili olsa da derideki renk değişimli lekeleri tamamen ortadan kaldıracak bir yöntem henüz bulunmuş değil.