Yüzde Anti-Aging Tedaviler

Yüzdeki denge çok önemli: Bir yüzün ahenkli görünmesi için simetrik olması gerekir. Hastanın yüzünde bunu yaratmak için gerekli müdahaleleri yaparım. Mesela dar bir alnı bir parça botoks enjeksiyonu yaparak genişletebilirsiniz. Sorun kısa bir burunsa, burnu bir parça enjeksiyonla uzatabilir veya düz elmacık kemiklerini daha belirgin, çıkık bir hale getirebilirsiniz.

Anti-aging uygulamalara erken yaşlarda başlamak: 20’li yaşlar için vitamin enjeksiyonları gibi hafif uygulamalar, cilt kalitesini artıracak lazer sistemleri ve ileride oluşacak kırışıklıkların önünü almak için minik botoks dokunuşlarını tavsiye ediyorum. Eğer kırışıklıklar konusunda endişeleniyorlarsa, botoks faydalabilirsiniz. Genç yaştaki kadınlar bile bile, gözlerini çok fazla kısıyor veya alınlarını çok fazla kırıştırıyorlarsa botoks enjeksiyonu yaptırabilirler. Fazla aktif kasları botoksla gevşeterek, ileride oluşacak kırışıklıkların önü alınabilir. Hatta bu enjeksiyonlar bazı hastalarda kası yeniden eğitebiliyor. Ama 25 ya da 30 yaşında dudaklarınızı, yanaklarınızı çok fazla şişirtmenizi, yüzünüze çok fazla botoks yaptırmanızı önermem. Ama biraz önce de belirttiğim gibi cilt kalitesini artıracak tüm tedaviler mezoterapi, HydraFacial, peeling tedavileri, lazer sistemleri cildin gençliğini çok daha uzun bir süre korumanızı sağlayacaktır.

Anti-aging tedavilerde en sık rastlanan estetik yanlışlar: Son yıllarda en sık karşılaştığım yanlışlar kadınların hep daha çok istemesinden kaynaklanıyor. Sonuç: Kocaman dudaklar, kocaman elmacık kemikleri! Bir doktorun başarısının sırrı sadece tekniğinde değil aynı zamanda gerektiğinde hayır demesini bilmesindedir. Eğer işlem sonrasında hala siz gibi, ama daha genç, daha çekici bir versiyonunuz olarak görünüyorsanız işlem başarıyla tamamlanmış demektir.

En etkili anti-aging öneri: Cildinizi güneşten korumak. Güneş ışınları yaşlanmanın en önemli nedenidir. Bunu senelerdir tekrar ediyorum ancak hala “solaryuma gireceğim şu sıralar, sonra gelip birkaç seans mezoterapi yaptırırım” diyen ya da yazın güneşin altında kavrulup sonra bütün kış lekelerini geçirmek için tedaviler yaptıran hastalarla karşılaşmaya devam ettiğim için, daha uzun sure tekrarlamaya devam edeceğim gibi görünüyor. Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli. Gün içinde tazelemeyi ihmal etseniz bile, her sabah nemlendiricinizin üzerine güneşten koruyucu ürün sürmeyi bir alışkanlık haline getirin. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir güneş koruyucu seçin. Koruma faktörü minimum SPF 15 olan ürünleri tercih edin. Güneş koruyucunuzun içinde aramanız gereken aktif maddeler ise ‘avozolone’ ve ‘mexoryl’ gibi, zararlı ışınları bloke eden etkili maddelerdir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Face Yeni Nesil Anti-Aging

  Exion Face Yeni Nesil Anti-Aging Exion Face kolajen ve elastin sentezini artırmanın dışında hyalüronik asit üretimini de tetikleyen ilk ve tek teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

 • Yeni Bir Anti-Aging Sırrı Alloblast

  Yeni Bir Anti-Aging Sırrı Alloblast Karşınızda cilde gençliğini yeniden kazandıran, elastikiyetini artıran, çizgilerin görünümünü hafifleten ve etkisi aylar değil senelere yayılan bir anti-aging uygulama va...

 • Kadınlar Yorgun Görünmek İstemez

  Kadınlar Yorgun Görünmek İstemez Medikal estetik artık tabu değil. Etkisi ve hızlı iyileşme süreciyle tercih sebebi olan uygulamalarda tek amaç gençleşme de değil.

 • Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero

  Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero Anti-aging dünyasının başarısını kanıtlamış teknolojilerinden BBL Forever Young en yeni haliyle karşımızda: BBL Hero. BBL Hero sayesinde gençliğin dokunuşu artık sadece y...

 • Pandemi Günlerinde Güzellik

  Pandemi Günlerinde Güzellik COVİD-19 güzellik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş pandemi döneminde ön plana çıkan tedavileri anlatıyor

 • Güzellik İçin 25 Altın Öneri

  Güzellik İçin 25 Altın Öneri Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş’tan güzellik için 25 altın öneri kadını için gençlik ve güzellik önerileri…

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Yaz Güzeli

   Yaz Güzeli Yaz aylarında cildinizi etkili anti-aging tedavilerden mahrum bırakmayın. İşte, dört mevsim uygulanabilen ve en önemlisi cildinize yaz aylarında ihtiyaç duyduğu desteği v...

 • Ciltte Hassas Denge

  Ciltte Hassas Denge Evet, güneş cildi erken yaşlandırır. Çizgilerin, kırışıklıkların artmasına, kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur.

 • Cilt İçin Güneş Rehberi

  Cilt İçin Güneş Rehberi Yaşlanmayı hızlandıran ve sizi kahverengi lekelerle baş başa bırakan en önemli etken güneştir. Tatile çıkmadan gerekli önlemleri almanızda fayda var.