Yüzde Anti-Aging Tedaviler

Yüzdeki denge çok önemli: Bir yüzün ahenkli görünmesi için simetrik olması gerekir. Hastanın yüzünde bunu yaratmak için gerekli müdahaleleri yaparım. Mesela dar bir alnı bir parça botoks enjeksiyonu yaparak genişletebilirsiniz. Sorun kısa bir burunsa, burnu bir parça enjeksiyonla uzatabilir veya düz elmacık kemiklerini daha belirgin, çıkık bir hale getirebilirsiniz.

Anti-aging uygulamalara erken yaşlarda başlamak: 20’li yaşlar için vitamin enjeksiyonları gibi hafif uygulamalar, cilt kalitesini artıracak lazer sistemleri ve ileride oluşacak kırışıklıkların önünü almak için minik botoks dokunuşlarını tavsiye ediyorum. Eğer kırışıklıklar konusunda endişeleniyorlarsa, botoks en etkili çözüm. Genç yaştaki kadınlar bile bile, gözlerini çok fazla kısıyor veya alınlarını çok fazla kırıştırıyorlarsa botoks enjeksiyonu yaptırabilirler. Fazla aktif kasları botoksla gevşeterek, ileride oluşacak kırışıklıkların önü alınabilir. Hatta bu enjeksiyonlar bazı hastalarda kası yeniden eğitebiliyor. Ama 25 ya da 30 yaşında dudaklarınızı, yanaklarınızı çok fazla şişirtmenizi, yüzünüze çok fazla botoks yaptırmanızı önermem. Ama biraz önce de belirttiğim gibi cilt kalitesini artıracak tüm tedaviler mezoterapi, HydraFacial, peeling tedavileri, lazer sistemleri cildin gençliğini çok daha uzun bir süre korumanızı sağlayacaktır.

Anti-aging tedavilerde en sık rastlanan estetik yanlışlar: Son yıllarda en sık karşılaştığım yanlışlar kadınların hep daha çok istemesinden kaynaklanıyor. Sonuç: Kocaman dudaklar, kocaman elmacık kemikleri! Bir doktorun başarısının sırrı sadece tekniğinde değil aynı zamanda gerektiğinde hayır demesini bilmesindedir. Eğer işlem sonrasında hala siz gibi, ama daha genç, daha çekici bir versiyonunuz olarak görünüyorsanız işlem başarıyla tamamlanmış demektir.

En etkili anti-aging öneri: Cildinizi güneşten korumak. Güneş ışınları yaşlanmanın en önemli nedenidir. Bunu senelerdir tekrar ediyorum ancak hala “solaryuma gireceğim şu sıralar, sonra gelip birkaç seans mezoterapi yaptırırım” diyen ya da yazın güneşin altında kavrulup sonra bütün kış lekelerini geçirmek için tedaviler yaptıran hastalarla karşılaşmaya devam ettiğim için, daha uzun sure tekrarlamaya devam edeceğim gibi görünüyor. Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli. Gün içinde tazelemeyi ihmal etseniz bile, her sabah nemlendiricinizin üzerine güneşten koruyucu ürün sürmeyi bir alışkanlık haline getirin. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir güneş koruyucu seçin. Koruma faktörü minimum SPF 15 olan ürünleri tercih edin. Güneş koruyucunuzun içinde aramanız gereken aktif maddeler ise ‘avozolone’ ve ‘mexoryl’ gibi, zararlı ışınları bloke eden etkili maddelerdir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yaşsız Güzellik

  Yaşsız Güzellik İnsanın en verimli olduğu zamanlar 45 yaş ve sonrasıdır. Bu yüzden nüfus cüzdanınızda ne yazdığı değil, kendinizi nasıl ve kaç yaşında hissettiğiniz önemli.

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Güzelliğin Bedeli

  Güzelliğin Bedeli Anti-aging teknolojiler ve tedavilerle yıllara savaş açan yeni kadının profilini çıkarıyoruz. Yaşsız görünümüyle dikkat çeken bu kadın, zamana meydan okurken, kendini ve ...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın

  Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın BBL Forever Young teknolojisi cildin genetik yaşını geri çevirerek zamanı durduruyor.

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Anti-Aging’de RevLite Dönemi

  Anti-Aging’de RevLite Dönemi Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan...

 • Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite

  Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite Yeni jenerasyon bir Q-switched lazer teknolojisi olan Revlite farklı güç ayarları ve çok yönlü kullanım alanları ile ön plana çıkıyor. 

 • Güzel Bir Cildin Sırrı

  Güzel Bir Cildin Sırrı Kozmetikler, cilt sağlığına önem veren herkesin vazgeçilmezi. Fakat hangi ürün, hangi içerik ve ne kadar süreyle?

 • Gelecek Zaman Ve Antı-Agıng

  Gelecek Zaman Ve Antı-Agıng Gençliği geri kazandıran ve çığır açan teknolojilerle anti-aging kavramına bilimsel bir yaklaşım...