Yüzdeki Yağ Bezeleri (Butonları) Nasıl Geçer?

Beyza soruyor
Merhabalar; Yüzümde çok fazla yağ butonu mevcut internette bu yöntemin etkili olduğunu gördüm fiyatını öğrenebilmem mümkün müdür?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyza Hanım. Emerge Lazer sistemi çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmede, cilt kalitesini iyileştirmekte, daha sağlıklı ve parlak bir cilt yaratmada, kahverengi lekelerde başarıyla uygulanan bir tedavidir. Ancak uzmanlıklarının arasında yağ butonları yoktur. Bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyorum. Tedavinizi tamamladıktan sonra Hydrafacial, PhFormula gibi cildi nazikçe soyan bir cilt bakım tedavisi uygulayabiliriz. Bu sistemden düzenli olarak faydalanmak yeniden oluşmalarını önleyecektir. Ancak sakın güzellik merkezlerine gidip bunları sıktırmaya kalkmayın, iltihaplanarak daha ciddi cilt problemlerine, skarlara neden olabilirler.
Yasmin soruyor
29 yaşındayım ve yüzümde minik yağ bezeleri var. Bir defa cilt bakımı yaptırdım, bunları sıktılar ama sonrasında öyle kötü oldu ki, hepsi birer iltihaplı sivilceye dönüştü. Kızarıklıklar uzun süre geçmedi. Çok canımı sıkıyorlar. Yüzdeki yağ bezeleri nasıl yok edilir?
Dr. Mustafa Karataş
Bu tür sıkma işlemleri, özellikle de işinin ehli olmayan kişiler ve hijyenik koşullarda yapılmadığında böyle sonuçlar doğurabilir. Cilt bakımında yüzün sıkılmasına sıcak bakmıyorum. Bu tür uygulamalar pigmentasyon lekelerine, yani inatçı kahverengi lekelere neden olabilir. Bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyorum, eğer mutlaka sıkılmaları gerekiyorsa bu işlem bir dermatolog tarafından yapılmalı. Nazik peeling tedavilerinden de fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
Sevim soruyor
Yüzümdeki yağ bezelerinden çok şikâyetçiyim. Beyaz pütürler şeklinde görünüyorlar, ama ne kadar sıkarsam sıkayım bir türlü çıkmıyorlar. Cildimin çok derinlerinde oldukları için sanırım. Yağ bezeleri nasıl gider, bana önerebileceğiniz bir tedavi ile var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Öncelikle onları sıkmayı bırakın. Aksi halde tedavi etmesi güç başka problemlerle baş başa kalabilirsiniz; kahverengi lekeler, sivilceler ve sivilce izleri gibi… Bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederim. Sakın güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımı uygulamalarına rağbet etmeyin. Kliniğimde uyguladığım bazı tedavilerden de HydraFacial ve PhFormula gibi faydalanabilirsiniz. Bu sistemler cildi nazikçe soyarak cilt yüzeyinde ölü hücrelerin birikmesini önler, cildin kendini yenileme sürecini tetiklerler.
Emel soruyor
Yüzümde yağ bezeleri var, Yağ bezesi nasıl geçer ve bunlardan nasıl kurtulurum. Uç vermedikleri için cildin altında küçük tümsekler şeklinde görünüyorlar. Yağ butonları da denen yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Öncelikle bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyorum. Tedaviniz tamamlandıktan sonra kliniğimize gelebilir, bunların tekrar oluşmasını önleyebilecek tedavilerden yardım alabilirsiniz. Yağ butonlarının yeniden meydana gelmesini önlemek için en etkili yöntem cildi düzenli olarak ölü hücrelerden arındırmaktır. Tabii bunun profesyonel bakımlarla yapılması gerekir. Bu tür sorunlarda başarılı sonuçlar aldığımız tedavilerin başında PhFormula peeling sistemi geliyor. Cildi nazikçe soyan bu yeni nesil peeling tedavisinden düzenli olarak faydalanmak sorunu kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.
Selcan soruyor
Yüzümde oldukça yağ bezesi var nasıl kurtulabilirim ve yağ bezesi yağlı ciltte mi olur yoksa kuru ciltte de çıkar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Yağlı ciltlerin yağ bezesine eğilimi daha fazla olsa da, normal ve kuru ciltli kişilerde de rastlanabilir. Bir dermatoloğa başvurmanızı öneriyorum. Probleminiz için etkili bir tedavi protokolü ancak bir dermatolog tarafından oluşturulabilir.
Cansu soruyor
Merhabalar. Benim cildimde biraz sivilce izleri, yağ butonları var. İzler liseden kalma ve derin izler. Dermatoloğa gittim, bir kaç işlem önerdiler. Cilt bakımı ve yağ butonlarının yok edilmesi gibi. Sizce lekelerimin geçmesi için bunları mı yaptırayım ya da leke tedavisi mi daha doğru olur? Hepsini yaptıramıyorum pahalı oluyor. Cevaplarsanız sevinirim. Kendim cilt bakımı yapıyorum zaten ama doktor cildin çok dolu dedi bana. Para için mi böyle söylüyorlar? Ben lekelerimin gitmesini cildimin, daha canlı ve parlak durmasını istiyorum. Çok sivilcem çıkmıyor. Evde bakım yapıyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Cansu Hanım. Cildinizi görmeden ve size önerilen tedavilerin tam olarak ne olduğunu, nasıl bir cilt bakımı yapılacağını bilmeden bir cevap vermek çok zor. Üstelik tahayyül edersiniz mi “para için mi böyle söylüyorlar?” şeklindeki bir soruyu cevaplamak hem hoş değil hem de imkânsız. Ama cildinizde yağ butonları varsa bunları bir dermatoloğun temizlemesi daha doğru olur. Icon lazer, BBL, Revlite, BabyFace gibi leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığım teknolojiler var. Eğer lekeler çok yüzeysel değilse, cildin daha derin katmanlarındaysa ancak bu tür teknolojilerle etkili sonuçlar alabiliyoruz. Bu tedaviler cildi stimüle ettiği için cilt daha parlak ve canlı görünüyor. Dilerseniz konsültasyon için kliniğimize gelin ve hangi tedavilerin sizde optimum fayda sağlayacağını tespit edelim. Leke tedavisinde sonucun başarısını belirleyen en önemli faktörün tedaviden sonra etkili bir şekilde güneşten korunmanız olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Aksi halde lekeler geri döner.
Selma soruyor
Benim yüzümde, özellikle de yanak bölgemde, minik minik beyaz yağ bezeleri var. Yüzdeki yağ bezeleri (butonları) nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Cildi nazikçe soyan PhFormula tedavisi yüzdeki yağ butonlarının azalmasına yardımcı olurken, yenilerinin oluşmasının önüne geçer.
Selma soruyor
Benim yüzümde beyaz yağ butonları var. Bunlardan bir türlü kurtulamıyorum. Yüzdeki yağ bezeleri (butonları) nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Cildi nazikçe soyan PhFormula cilt bakım sisteminden faydalanabilirsiniz. Bazı hastalarda Baby Face Beauty, ciltte mikro-ısı kanalları açan bilen teknolojiler daha etkili oluyor. Baby Face Beauty, sisteminde tedavi protokolü 1-2 haftalık aralıklarla uygulanan 3-4 seanstan oluşur. Sizin hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşir.
Semra soruyor
Benim yüzümde minik minik beyaz yağlar var. Bunlara yağ butonları deniyormuş. Yüzdeki yağ bezeleri (butonları) nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Bu tür cilt sorunlarında en doğrusu bir dermatoloğa başvurmak ve kendisinin uygun gördüğü tedavi programını uygulamaktır. Ayrıca cildi nazikçe soyarak etki eden cilt bakım sisteminden de fayda sağlayabilirsiniz.
Cihan soruyor
Yüzümde ve burun kenarlarımda yağ bezeleri var, yüzüm ve saçım çok yağlanıyor. Küçüklüğümde sırt kısmımı yakmıştım, leke hala duruyor kare şeklinde. Ne yapmam gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Cihan Bey yağlanma problemi için bir dermatoloğa başvurmanız ve onun gözetiminde bir tedavi yaptırmanız gerekiyor. Sırtınızdaki yara izini hafifletmek için BBL Hero, Morpheus 8, Icon lazer, Revlite gibi teknolojiler uygulanabilir. Bu sistemler ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek yara izinin daha az belirgin bir görünüm almasına yardımcı olabilir.
Tansu soruyor
Merhaba hocam. Yüzümde yağ bezeleri var güneşe çıkınca. Sanki daha fazla çoğalıyor sürekli deri altında sert sivilcelerim çıkıyor. Acıdığı için ben de patlatıyorum ve sürekli iz kalıyor. Yağ lekelerim ve sivilcelerim için ne öneriyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Cildi nazikçe soyan yeni nesil bir peeling tedavisi olan PhFormula cilt bakım sisteminden faydalanabilirsiniz. Bu cilt bakım sistemi sadece cildi ölü hücrelerden arındırmakla kalmaz aynı zamanda akneye ve sivilceye eğilimli ciltler için özel olarak tasarlanmış formüller kullanılır. BBL Hero ve Morpheus8 gibi teknolojiler de akne ve sivilce problemini kontrol altına almakta etkilidir. Tabii en doğrusu dermatolog gözetiminde bir tedaviye başlamanız olacaktır. Doktorunuz size sivilce tedavisinde etkili ağızdan kullanılan bir ilaç da reçete edebilir. Akne ve sivilce probleminiz kontrol altına alındıktan sonra daha pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için Revlite, Icon lazer, Morpheus8, BBL Hero gibi sistemlerden yararlanabilirsiniz.
Demet soruyor
Merhabalar yüzümde yağ bezesi var. Doktora gittim bir şey sıktı ama yanık gibi izleri kaldı. Ne yapabilirim? Sıktığı yerlerde kahverengi izler kaldı harita gibi.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Demet Hanım. İşlemin ne zaman yapıldığını belirtmemişsiniz. Tedavi edilen bölgedeki cilt iyileşme sürecini tamamladıktan sonra, BBL Hero, Icon lazer, Revlite gibi yeni nesil teknolojilerle izlerin belirginliği azaltılabilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Göz Altı Torbaları Lazer Tedavisi
Ayça soruyor
Merhabalar, 34 yaşındayım ve gözaltı torbalanmalarım var. Bunların giderilmesi için Emerge lazer uygun mudur? Bir de ücretini öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayça Hanım. Teknik olarak, Emerge lazer gözaltı torbalanmaları için tasarlanmamıştır. Ancak cildin sıkılığını artıran bir tedavi ... Daha Fazla
Akne İzleri Lazer Tedavisi
Çağal soruyor
Merhabalar; Emerge fraksiyonel lazer hakkında bilgi almak istiyorum. Akne izlerine iyi geliyor mu? Kaç seans öneriyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Fraksiyonel lazerler eski nesil lazerlere kıyasla cilt yüzeyinde daha az tahrişe neden olan sistemlerdir. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde ha... Daha Fazla
Yüzdeki Sivilce İzleri ve Çukurları
Ali soruyor
Merhabalar 20 yaşındayım. Yüzümde sivilce izleri ve çukurlar mevcut. Fraksiyonel lazer tedavisi yaptırmamda bir sakınca var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ali Bey. Hayır, hiçbir sakınca yoktur. Emerge Fraksiyonel Lazer sistemi sivilce izlerini ve yüzde akne yüzünden oluşmuş çukurlukl... Daha Fazla