Kaş Asimetrisi Nasıl Düzeltilir?

Melek soruyor
Benim kaşlarımdan bile diğerinden aşağıda duruyor. Bu da yüzüme çok garip bir görünüm veriyor. Yaşım 39. Kaş asimetrisi nasıl düzeltilir? Bu işin ameliyatsız bir çaresi var mı? Tabii kalıcı olmasını da istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
En çabuk ve en pratik çözüm botoks enjeksiyonudur. Minik bir doz botoks enjekte edilerek daha aşağıda olan kaş yukarı doğru kaldırılabilir. Böylece kaşlarınız arasında simetrik bir görünüm yaratmak mümkün olur. Ancak botoks enjeksiyonu kalıcı bir tedavi değildir. Botoksun etkisi ortalama 5-6 ay kadar devam eder. Yani etkinin devamlılığı için düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Diğer bir çözüm ise organik iplerle yapılan askı işlemidir. Aşağıda duran kaş organik iplerle askıya alınarak diğer kaşla aynı hizaya getirilir. Bu işlemin kalıcılığı ise ortalama bir sene kadardır.
Elçin soruyor
Kaşlarım simetrik değil. Sağ kaşım diğerine göre dapa aşağıda. Kaş asimetrisi nasıl düzelir. Estetik ameliyat mı yaptırmam gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Kaş asimetrisini düzeltmenin en etkili ve kolay yolu botoks enjeksiyonudur. Ancak uygulamanın anatomi bilgisine sahip, işinin ehli bir uzman tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Tabii etkinin devamlılığı için bu enjeksiyonların düzenli olarak (beş-altı ayda bir) tekrarlanması gerekir. Bir diğer çözüm ise organik iplerle yapılan askıdır. Bu işlemin kalıcılığı ise bir sene kadardır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Botoks Mimikleri Yok Eder mi?
Esra soruyor
Botoks yaptırmayı planlıyorum ama yüzümdeki mimikleri yok eder mi? Bazı gördüğüm kişilerin yüzlerine maske takmış gibi görünüyor.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, istenen sonuç enjeksiyon yapılan bölgeye ve verilen botoks miktarına bağlıdır. Botoksun miktarı, uygulama yöntemi ve uygulamayı ... Daha Fazla