Jinekomasti Ameliyatsız Çözüm Var mı?

Nuri soruyor
Tek taraflı jinekomasti var. CoolSculpting yöntemiyle ameliyatsız kurtulabilir miyim? Yağ fazlaymış. Ultrason çektirdim meme dokusu normal boyutta çıktı. Sorun yağ olduğu için bir sorayım dedim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nuri Bey. CoolSculpting tedavisi için uygun bir adaysınız. Dondurucu soğuğun etkisiyle yağ hücrelerini parçalayarak etki eden bu teknoloji jinekomasti, yani erkeklerdeki meme problemi, için de kullanılmakta ve son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Kemal soruyor
Merhabalar. Ben 1,90cm boy ve 95 kiloyum uzun bir süreden sonra yaklaşık 120 kilodan bu kiloya düştüm. Ve göğüs bölgemde yağlanma var. Bu bölgedeki yağlanmadan kavitasyon gibi ameliyatsız yöntemlerle kurtulmam mümkün mü acaba? Sonuçta kavitasyon bir yağ parçalama işlemi, göğüs bölgesine de uygulanabilir mi diye merak ediyorum. Jinekomasti ameliyatsız çözüm için bana ne önere bilirsiniz? Mail yoluyla dönüş yaparsanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel fazlalıkları eritmede FDA onaylı tek tedavi CoolSculpting sistemidir. Soğuğun etkisiyle yağ hücrelerini parçalayan sistem, tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %30- %35 kadarını kalıcı olarak yok eder. CoolSculpting erkeklerde göğüs bölgesindeki fazla yağ dokusunda da başarıyla kullanılmaktadır. Benim size önerim akavitasyon yerine etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış olan CoolSculpting sistemini tercih etmenizdir. Bu tedavi birçok klinikte başarıyla uygulanmaktadır.
Hasan soruyor
Ameliyatsız jinekomasti için tek seans ücreti ne kadar acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Jinekomasti erkeklerde göğüs bölgesindeki yağ birikimini cerrahi yöntemle gidermek için yapılan müdahaledir. Bu sorunu ameliyatsız çözmek de mümkün. CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi erkeklerdeki göğüs yağlanmasında son derece başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavidir. Tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun % 30 - %35 kadarı kalıcı olarak yok olur. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
İsa soruyor
Doktor bey merhaba.12 yaşımdan beri meme bölgemde şişlik var. Şu an yaşım 32. Bu durum eskiden beni fazla rahatsız etmiyordu çünkü zayıf bir erkektim. Ancak bir - iki yıldan beri beni rahatsız etmeye başladı. Kilom biraz arttı ideal kiloma ulaştım yani şişman değilim. Bu tedavi için uygun muyum acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Erkek hastalarda meme bölgesinde biriken yağ dokusunu gidermede CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisiyle başarılı sonuçlar alıyoruz. CoolSculpting yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak parçalar ve tek bir seansta yağ dokusunun %30 - %35 kadarını kalıcı olarak yok eder. İdeal kilosunda ya da ideal kilosunun 5- 8 kilo kadar üzerinde olanlar bu tedavi için uygun bir adaydır. Dolasıyla siz de CoolSculpting tedavisi için uygun bir adaysınız.
Yekta soruyor
Hocam merhaba jinekomasti sorunum var ameliyatsız yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Jinekomasti sorununda sahip olduğumuz en etkili tedavi ameliyatsız CoolSculpting soğuk lipoliz işlemidir. Erkeklerde göğüs bölgesinde görülen yağ toplanması problemine yağ dokusunu dondurucu soğuğa maruz bırakarak etki eder. Yağ hücreleri -8, hatta -10 derecelere kadar düşürülen ısıdan etkilenerek parçalanır. İşlem sırasında cilde ve çevre dokulara herhangi bir zarar gelmez. Tek bir seansta tedavi edilen bölgedeki yağ dokusunun %30 - %35 kadarını yok eden işlemin etkileri 6 – 7 hafta sonra, parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasıyla ortaya çıkar. Bazı hastalarda tek bir seans yeterli olurken, yağ dokusu daha fazla olanlarda ikinci, bazen de üçünce seans gerekebilir. Kilo kontrolüne dikkat edildiği müddetçe (yani fazla kilo alınmadığı taktirde) tedavinin sonuçları kalıcıdır.
Murat soruyor
Çok az düzeyde de olsa göğüs meme başlarımın altındaki yağları soğuk lipoliz ile yok edebilir miyiz? Vücudum fit ama sadece oradaki fazlalıklar rahatsız ediyor. Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Murat Bey. Erkeklerde göğüs bölgesindeki fazla yağ dokusunu eritmede CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi elimizdeki en etkili araçtır. Muayene sonrasında yağ dokusunun toplandığı yer göz önüne alınarak sizin bu tedavi için uygun bir aday olup olmadığınız belirlenir. Muayene ücretsizdir.
Süleyman soruyor
Meme de yağ oranı fazla ameliyatsız tek seansta nasıl yok ediliyor ? Teşekkür ederim şimdiden.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Süleyman Bey. Jinekomasti erkeklerde göğüs bölgesinde meydana gelen yağlanmayı gidermek üzere yapılan tedavilere denir. CoolSculpting soruna müdahale eden ameliyatsız, neştersiz bir işlemdir ve tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %25 - % 45 kadarını kalıcı olarak yok eder. Sistemin çalışma prensibi yağ hücrelerinin soğuğa karşı hassas ve dayanıksız olması üzerine kuruludur. İşlem sırasında tedavi edilen bölgenin ısısı –8, hatta -11 derecelere kadar düşürülür. Böylece çevre dokulara hasar verilmeden yağ hücreleri parçalanır. Tedavinin etkisi birkaç hafta sonra görülmeye başlasa da nihai sonuç için 6-7 hafta geçmesi gerekir. Bazı hastalarda tek bir seans yeterli olurken yağ dokusu daha fazla olanlar da ikinci, bazen de üçüncü seansa gerek duyulabilir. CoolSculpting tedavisiyle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde (www.drmustafakaratas.com.) yer almaktadır.
Mehmet soruyor
Merhabalar Cool Sculpting glandüler dokuyu da azaltır mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mehmet Bey. Glandüler doku Meme dokusundaki süt üretiminden sorumlu yapıdır. Kadınlarda meme dokusunda CoolSculpting uygulaması yapılmadığı için bu dokuya da zarar verilmez. CoolSculpting sadece erkeklerde meme bölgesindeki fazla yağ dokusuna uygulanır. Bu işleme de jinekomasti denir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Erkekler İçin Ameliyatsız Bölgesel İncelme Uygulaması
İlker soruyor
CoolSculpting işlemi erkeklere de uygulanabilir mi? Ben ameliyatsız bölgesel incelme istiyorum. Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak bölgesel incelme sağlayan CoolSculpting tedavisi erkeklerde de uygulanır. Tek b... Daha Fazla
Zeltiq Sonrası Diyet
Nilgün soruyor
Dondurarak bölgesel incelme seansından sonra kişinin diyet yapması gerekiyor mu? Su içmek, spor yapmak gibi… Cevaplarsanız sevinirim saygılar
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilgün Hanım. Zeltiq CoolSculpting sonrası diyet ve spor yapmanız gerekmez. Tek dikkat etmeniz gereken kilo kontrolüdür. Yani işl... Daha Fazla