Redensity 2 Gözaltı Çökmesi ve Çukur Tedavisi

Redensity 2 Gözaltı Çökmesi ve Çukur TedavisiIşık Dolgusu cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren bir konsept. Gözaltı Işık Dolgusu gözaltı çökmesi çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkin.

Bugünlerde herkesden Işık Dolgusu’nu duyuyoruz, bize ne olduğunu anlatır mısınız?

Işık Dolgusu cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsept. Tüm yüz, boyun, dekolte olarak uygulanan Teosyal Redensity I Işık Dolgusu ve göz çevresinin gençleştirilmesine paralel olarak halkalanmanın, morlukların, çökmeleri ve çizgilerin giderilmesi için Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu olmak üzere iki ayrı formu var.

Işık Dolgusu genellikle yüzdeki ince çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nem kaybını geri vermek ve gençleştirmek için yapılıyor. Dolgu ve vitamin terapisini birlikte barındıran ışık dolgusu cildin tazelik ve canlılıkla ışıldamasına ve yeniden onarılmasına yardımcı oluyor. Işık Dolgusu içerisinde yer alan ve cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin aynı zamanda yaşlanma karşıtı antiaging bakım da sağlıyor.

Işık Dolgusu nasıl cilde gençlik veriyor, bu işin sırrı nedir?

Işık Dolgusu’nun sırrı aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan hyalüronik asitte gizli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulanan hyalüronik asitte de azalmalar meydana geliyor. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çukurlar oluşmasına neden oluyor. Yaklaşık 15 dakika süren ve acısız bir uygulama olması için hasta konforuna paralel lidokain içeren uygulamada, deri altına enjekte edilen hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra şişlik, kızarıklık oluşmadığı için günlük hayatınıza da kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebiliyorsunuz.

Gözaltı morluk ve çökmesi problemine çok sık rastlıyoruz. Gerçekten Gözaltı Işık Dolgusu bu konuda işe yarıyor mu?

Sadece ülkemizde değil dünyada her iki kişiden birinde gözaltı morluk, çökmeleri ve halkalanma problemi var, bu problemin ana nedeni genetik olup, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, alkollü içecekler, alerjik reaksiyonlar bu durumu artırabilmektedir. Sorunuzun yanıtı ise evet, Gözaltı Işık Dolgusu gözaltı çökmesi çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkin. Redensity I Işık Dolgusu ise, yüz, boyun ve dekolte bölgesinin onarımı ve yenilenmesi, ayrıca el üstünde de yapılan gençleştirme uygulamaları için kullanılmakta.

Işık Dolgusu’nun kalıcılık süresi nedir?

Yüze, boyuna, dekolteye uygulanabilen Işık Dolgusu’ nun kalıcılık süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 7-8 ay civarındadır. İlk uygulamada sonuçlar rahatlıkla gözle görülebilir. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır. Göz çevresini gençleştirmek, çizgiler, halkalıları ve çukurları ve morluklar için uygulanan Gözaltı Işık Dolgusu’nun etkisi 8-12 ay sürmektedir. 

1 yorum
Pervin
Gözaltlarımda hafif bir çöküklük var. 5 kilo verdim, zayıflayınca daha da çökük bir görünüm oluştu, gözaltı çökmesi neden olur. Işık dolgusu yaptırsam iyi bir sonuç alabilir miyim. Etkisi ne kadar sürer?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gerçekten de zayıf kişilerde bu problem daha belirgin olur. Işık Dolgusu senelerdir başarıyla uygulanan bir tedavidir ve yan etkisi yoktur. Formülün içinde çöküklüğü yok etmeye yarayan hyalüronik asidin yanında anti-aging faydası kanıtlanmış vitaminler, mineraller ve amino-asitler de bulunur. İşlemin etkisi 6-12 ay kadar devam eder.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Artık yaşa göre giyinme kavramı tarihe karıştı. Moda dünyasındaki bu değişim botoks ve dolgu maddeleri gibi anti-aging endüstrisindeki ilerlemelerle desteklendiğinde orta...

 • Dudaklarınızın Mükemmel Görünmesi

  Dudaklarınızın Mükemmel Görünmesi Dudaklarınızın mükemmel görünmesi, çok dolgun dudaklara sahip olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. İşin sırrı yüz şeklinize, ifadenize uygun dudaklar yaratabilmekten geçi...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

  İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor. Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü ver...

 • Daha Çekici Dudakların İzinde

  Daha Çekici Dudakların İzinde Araştırmalar incelmiş dudakların kadınların yaşını en az kırışıklıklar kadar ele verdiğini ortaya koyuyor. Yüzünüzü daha güzel göstermek için yapılacaklar listenize genç ...

 • Daha Genç Dudaklar

  Daha Genç Dudaklar Hyalüronik asit bazlı dudak dolguları sadece daha çekici görünmek isteyenlerin değil genç görünümünü korumak isteyenlerin de imdadına yetişiyor.

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Gençlik Enjeksiyonları

  Gençlik Enjeksiyonları Sadece tek bir seansta ve bir saatten daha az bir sürede yüzünüzdeki çizgileri, kırışıklıkları silmek mümkün.

 • Genç ve Dolgun Dudakların İzinde

  Genç ve Dolgun Dudakların İzinde Dudaklarınızın doğal şekli ne olursa olsun biraz daha dolgun görünmeleri yüzünüze daha genç, daha çekici bir görünüm kazandırır.