Anti-Aging Püf Noktası

Dr. Mustafa Karataş anti-aging konusunda bilmemiz gerekenleri ve yanlış bildiklerimizi anlatıyor... 

• “Öncelikle anti-aging bir bütündür. Bu bütünün içindeki belirleyici faktörler ise şunlardır: Doğru yaşam seçimleri, etkili bir anti-aging cilt bakım rutini ve kliniklerde uygulanan botoks, cildi stimüle ederek daha genç bir cilt gibi davranmasını sağlayan lazer sistemleri, mezolift- tedaviler.“Yani, güneşten korunacaksınız, sigara içmeyecek, doğru beslenecek ve hareketli bir yaşam süreceksiniz (yürüyüş ve egzersizin cilde kan pompalanmasını sağladığını ve daha parlak, canlı bir cilt yaratmaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Pek çok hastama etkili bir anti-aging stratejinin olmazsa olmazının doğru yaşam seçimleri olduğunu söylüyorum. Siz güneşte kavrulup, sigara içerseniz istediğiniz tedaviyi yaptırın cildiniz zamanından önce yıpranacaktır. Yo-yo rejimler kadar cildi bozan, yaşlandıran bir şey olmadığı da unutulmamalı!”

• “Thermage, Ulthera, Icon lazer, ScarletS, Revlite, BBL … Yeni teknoloji lazer sistemleri bize pek çok cilt problemini hafifletmekte son derece önemli bir anti-aging araç sağlıyor. Ama bunlardan faydalanmak için cildinizde herhangi bir problem olması gerekmiyor. Düzenli olarak bu tedavilerden destek almak cildiniz için harika bir egzersizdir. Hepsinin temelinde benzer bir prensip vardır. Cilt altında travma yaratarak, cildi kandırmak üzere tasarlanmıştır. Cilt altına gönderilen farklı enerjiler, ciltte hafif bir travma yarattığı için vücut bunu tüm iyileştirme güçlerini devreye sokmak için bir neden olarak görür. Bu da cilt kalitesini artıran, gençleştiren bir sürecin başlaması anlamına geliyor.”  

• “Doğru uygulandığında botoks harika bir anti-aging tedavidir. Evet, anında kırışıklıkları yumuşatmak konusunda en etkili yöntemdir, ama çoğu kişi tedavinin cildin geleceğine de bir yatırım olduğunu bilmiyor.”  

• “Bana başvuran hastalarıma en çok anlatmaya çalıştığım şey doğallığın önemi. Hastalarım bana çok dolgun dudaklar, tüm çizgi ve kırışıklıklardan arınmış bir cilt gibi taleplerle geliyorlar. Ama başarılı bir uygulamanın kriteri doğallıktır, bu kesinlikle unutulmamalı. Çok fazla botoks yaparak hiç kırışıksız bir yüz yaratmaya çalışmak bu doğallığı yok eder. Bir iki minik çizgiye takmak yerine bütüne odaklanmak gerekir.” 

• “İnsanlar botoksun kırışıklıkları yok eden bir tedavi olduğunu olduğunu düşünüyor, ancak asıl yaptığı şey kası gevşetmektir. Söz konusu olan derin olmayan ve henüz yerleşmemiş kırışıklıklar ve ince çizgilerse, sadece kasları gevşeterek bunları hafifletmek, hatta geçici bir süre için silmek mümkün. Ama eğer derin ve yerleşmiş kırışıklıklar varsa, botokstan sonra dolgu maddesi enjeksiyonu da yapmak gerekiyor. Yani kombine bir tedavi protokolü uygulamak gerekiyor. Çoğunluk, dolgu maddeleri ile bütün sorunların çözülebileceğini düşünüyor ama bu doğru değil.”

• “Anti-aging tedavilere başlamak için çok ileri yaşları beklememek gerekir. Cildi stimüle edecek lazer işlemleri, kırışıklıkları hafifletecek lazer tedavileri, botoks enjeksiyonlarından düzenli olarak faydalanarak cildinize devamlı destek vermiş oluyorsunuz. Bu tür tedavilere ileri yaşlarda başladığınızda hem cildinizdeki kolajen ve elastin azalmış oluyor hem de yapılan tedavilerin doğal bir etki yaratması zorlaşıyor. Mottonunuz erken yaşlardan başlayarak cilt kalitenizi artırmak, minik dokunuşlar yaptırmak olmalı. “  

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yaşsız Güzellik

  Yaşsız Güzellik İnsanın en verimli olduğu zamanlar 45 yaş ve sonrasıdır. Bu yüzden nüfus cüzdanınızda ne yazdığı değil, kendinizi nasıl ve kaç yaşında hissettiğiniz önemli.

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Güzelliğin Bedeli

  Güzelliğin Bedeli Anti-aging teknolojiler ve tedavilerle yıllara savaş açan yeni kadının profilini çıkarıyoruz. Yaşsız görünümüyle dikkat çeken bu kadın, zamana meydan okurken, kendini ve ...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın

  Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın BBL Forever Young teknolojisi cildin genetik yaşını geri çevirerek zamanı durduruyor.

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Anti-Aging’de RevLite Dönemi

  Anti-Aging’de RevLite Dönemi Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan...

 • Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite

  Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite Yeni jenerasyon bir Q-switched lazer teknolojisi olan Revlite farklı güç ayarları ve çok yönlü kullanım alanları ile ön plana çıkıyor. 

 • Güzel Bir Cildin Sırrı

  Güzel Bir Cildin Sırrı Kozmetikler, cilt sağlığına önem veren herkesin vazgeçilmezi. Fakat hangi ürün, hangi içerik ve ne kadar süreyle?

 • Gelecek Zaman Ve Antı-Agıng

  Gelecek Zaman Ve Antı-Agıng Gençliği geri kazandıran ve çığır açan teknolojilerle anti-aging kavramına bilimsel bir yaklaşım...