21 günde En Az 1 Beden İncel

Soğuk ve uzun bir kışın ardından güneş yüzünü gösterdi, kazak ve kabanlara veda ederken zorlanıyorsanız 7 günde 7 farklı alışkanlık kazanarak ve bu alışkanlıkları 21 gün uygulayarak en az bir beden incelebilirsiniz. Neden 21 gün olduğuna gelince; davranışlarınız 21 günde alışkanlık haline dönüşüyor.

1. Gün! Sabah Rutinini Değiştir
Güne 2 bardak su içerek başla ve günde 3 litre su içtiğinden emin ol. Uyandığında ilk 30 dakika içinde hafif bir kahvaltı yap. Hafif kahvaltında mutlaka yumurtaya yer ver, örnek protein yumurta uzun süre tokluk hissetmeni sağlıyor unutma.

2. Gün! Şeker Ve Tuzu Hayatından Çıkar
Yemeklere, salataya, haşlanmış yumurtaya, söğüş sebzeye ekstradan tuz ilavesi yapmadan sadece baharatların lezzetini hisset. Şeker ve şeker içeren bütün yiyecekleri hayatından çıkar. Tatlandırıcının sıfır kalori değerine de sütlü tatlının masumiyetine de kanma. Önemli olan damak tadını değiştirmek.
Dildeki tat tomurcukları daha az tatlı ve daha az tuzlu beslenmeye sadece 21 günde alışıyor unutma.

3.Gün! Ana Öğünlere Dikkat!
Öğle ve akşam yemeklerinden önce küçük bir kase salata ve 2 yemek kaşığı yoğurt yedikten sonra 1 büyük bardak su iç.
Akşam saat 19.00’dan sonra hiçbirşey yeme.
Gece yediğin meyve bile masum değil unutma.

4. Gün! Uzun Süre Aç Kalma!
Akşamüzeri saat 16.00 da mutlaka 1 halka dilim ananas ve 1 kase yoğurt ye. Uzun süre aç kalmak metabolizmayı yavaşlatır. Yemeğini bitirdiğinde midenin %70 oranında dolu olması yeterli, kendini tamamen tok hissetme. Gece yatarken ve sabah uyandığında hissettiğin hafif açlık depolanan yağların enerji kaynağı olarak kullanıldığının göstergesidir unutma.

5. Gün! Yasaklardan Uzak Dur!
Yasakları çok iyi biliyoruz. Bir dönem hayatımızdan uzaklaştırmak daha hızlı incelmenizi sağlayacak ve motivasyonunuzu artıracak. Yağda kızarmış yiyecekler, pirinç pilavı, makarna, fast food, işlenmiş gıdalar, sakatatlar, şarküteri ürünleri ve hamur işlerinden bir süre uzak dur. Daha sonra bu yiyeceklere yeme sıklığını ve porsiyon miktarlarını azaltarak diyetinde yer verebilirsin fakat 21 gün boyunca asla tüketmemen gerektiğini unutma.

6. Gün! Hareketini Artır!
Enerjini yüksek tut, daha çok hareket et. Düzenli egzersiz yap. Haftada 5 gün 50 dakika hızlı tempo açık hava yürüyüşü ile metabolizmanı ateşle. Düzenli egzersiz en etkili ilaçtır unutma.

7. Mutlu Ol, Gülümse!
Diyet psikolojisine girme, kendini eve kapatma, günlük rutininde altın altı kuralı uygula ve kesinlikle bu durumun sende stres yaratmasına izin verme. Sadece 21 gün kendin için ufak bir değişim programındasın. Hergün tartıya çıkma, rakamlara takılma, inceldiğini hisset ve kıyafetlerin bollaştıkça kendinle gurur duy.

Hemen Doktorunuza Sorun