EmSculpt ile Forma Girin

Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yenilikçi sistemi anlatıyor.

Anti-aging ve vücut şekillendirme sistemlerine baktığımızda çok değil bundan on-on beş sene mümkün olamayacağını düşündüğümüz teknolojilere sahibiz. Mesela eskiden ameliyatsız bir şekilde vücudunuzdaki bölgesel fazlalıklardan, inatçı yağlardan kurtulmanın mümkün olamayacağına inanılırdı. Bugün ise vücut şekillendirmede neredeyse liposuction ile boy ölçüşen sistemlere sahibiz. Yani, artık vücut biçimlendirmenin önemli bir ögesine, fazlalıklara müdahale edebiliyoruz. Yüz için geliştirilmiş anti-aging teknolojiler vücuttaki yaşlanma belirtileriyle savaşta da kullanılmaya başlandı. Böylece artık daha sıkı, daha pürüzsüz bir vücut yaratmak da mümkün.  

EmSculpt ise kas dokusuna etki ederek yapbozun eksik parçasını tamamlayan yeni bir teknoloji. İlk gençlik yıllarındaki kilolarında olsalar bile vücutlarından hoşnut olmayan pek çok hastam var. Neden? Çünkü seneler içinde kilonuzu korusanız bile eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız kas dokunuz zaman içinde azalacaktır. Bu da vücudunuzun formda görünmemesi, siluetinizin bozulması anlamına geliyor. Aslında sadece egzersiz yapmak da yetmez, eğer yalnızca kardiyo yapıyor, kaslarınızı bilinçli bir şekilde çalıştırmıyorsanız yine kas kaybı yaşarsınız.  

Etki Mekanizması

EmSculpt, odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratan teknolojidir.  Bu enerji kasları egzersizle mümkün olmayan bir yoğunlukta çalıştırır. Böylece kas lifleri güçlenir, kaslar daha belirgin bir hâl alır ve vücut daha ince, daha biçimli bir görünüme kavuşur. İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım.  Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratır! 

Teknolojinin önemli bir artısı daha var işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerine de etki etmesi. Araştırmalar, dört seans sonunda yağ dokusunun %20 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.

EmSculpt sizin için ne yapabilir? 

 • Daha çekici, düz bir karın: Vücutta en zor forma giren yerlerden biri karın bölgesidir özellikle de hamilelik sonrasında. EmSculpt tedavisinden daha sıkı, daha biçimli ve daha düz bir karın isteyen herkes faydalanabilir. EmSculpt, belirgin karın kasları isteyen erkekler için de ideal bir teknolojidir.
 • Biçimli kollar: EmSculpt kısa kollu kıyafetlerle kendini daha çekici hissetmek isteyen kadınlar, daha belirgin kol kasları isteyen erkekler için ideal bir işlemdir.
 • Seksi kalçalar: EmSculpt, yaşla beraber yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru düşen popoyu yukarı kaldırmak ve daha seksi, daha yuvarlak hatlı kalçalar yaratmakta son derece etkili bir tedavidir.
 • Biçimli bacaklar: EmSculpt zor bölgelerden biri olan baldırlarda, bacaklarda başarılı sonuçlar sağlıyor. Daha biçimli, çekici bacaklar yaratıyor.

EmSculpt Teknolojisi ile ilgili merak ettikleriniz, aklınıza takılan sorular…

Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?

Daha biçimli bir karın, daha kalkık, yuvarlak görünümlü kalçalar, daha çekici, daha kaslı kollar ve daha biçimli bacak ve baldırlar isteyen herkes EmSculpt teknolojisinden faydalanabilir. 

Düzenli olarak egzersiz yapanlar da EmSculpt teknolojisinden fayda sağlayabilir mi?

EmSculpt uygulama yapılan bölgedeki kasların maksimum kapasitede kasılmasını sağlar. Bilimsel çalışmalar bu kasların egzersiz sırasında bu derece kasılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Bu nedenle düzenli egzersiz yapanlar da EmSculpt teknolojisinden fayda sağlar. EmSculpt tedavisini tamamlayan hastalar, egzersiz rutinleri sırasında güçlerinde artış gözlemlediklerini belirtiyorlar. 

Kaç seanslık bir tedavi? Etkisi ne zaman görülüyor?

Haftada iki defa olmak üzere, dört seans öneriliyor. Yani tüm tedavi iki haftada tamamlanıyor. Hastalar ilk seanstan bile uygulama yapılan bölgede olumlu değişiklikler gözlemlediklerini belirtseler de, tedavinin optimum etkisi dördüncü seans tamamlandıktan bir ay sonra ortaya çıkmaya başlar. 

Tedavinin sonuçları kalıcı mı?

EmSculpt tedavisinin etkileri altı aya kadar devam eder. Sonuçların devamlılığı ve kas kitlenizi korumak için altı ayda bir 1-2 seans uygulanması önerilir.

Konforlu bir işlem mi? Tedavi sonrasında sosyal yaşamıma hemen geri dönebilir miyim?

EmSculpt konforlu ve acısız bir işlemdir. Hastalar tedaviyi “garip bir his” şeklinde tanımlıyorlar. Sonrasında yoğun egzersiz yapılan günlerdeki gibi kas ağrısı olabilir ama submaximal bir kasılma olduğu için çok beklenmez özellikle de karın bölgesine yapılan uygulamalarda. Tedavinin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • Selülit Kontrolü

  Selülit Kontrolü Doğru teknolojilerle hemen her kadının ortak derdi olan portakal kabuğu görünümünü kontrol altında tutmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet

  Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet Vücut biçimlendirici tedaviler yeni bir teknoloji sayesinde bambaşka bir boyuta taşındı. EmSculpt, kas dokusuna etki ederek daha sıkı, daha çekici bir siluet yaratıyor he...

 • Thermage ile Yıldız Etkisi

  Thermage ile Yıldız Etkisi Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede en etkili teknolojilerden biri olan Thermage, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor. Sistem, ameliyatsız yüz germe etki...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…

 • Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma

  Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma Sıkı ve daha genç görünümlü bir cildin sırrı kolajendir. Forma ve Forma Plus teknolojileri yeni kolajen üretimini tetikleyerek, kırışıklıkların hafiflemesini ve etkin bir...