EmSculpt ile Forma Girin

Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yenilikçi sistemi anlatıyor.

Anti-aging ve vücut şekillendirme sistemlerine baktığımızda çok değil bundan on-on beş sene mümkün olamayacağını düşündüğümüz teknolojilere sahibiz. Mesela eskiden ameliyatsız bir şekilde vücudunuzdaki bölgesel fazlalıklardan, inatçı yağlardan kurtulmanın mümkün olamayacağına inanılırdı. Bugün ise vücut şekillendirmede neredeyse liposuction ile boy ölçüşen sistemlere sahibiz. Yani, artık vücut biçimlendirmenin önemli bir ögesine, fazlalıklara müdahale edebiliyoruz. Yüz için geliştirilmiş anti-aging teknolojiler vücuttaki yaşlanma belirtileriyle savaşta da kullanılmaya başlandı. Böylece artık daha sıkı, daha pürüzsüz bir vücut yaratmak da mümkün.  

EmSculpt ise kas dokusuna etki ederek yapbozun eksik parçasını tamamlayan yeni bir teknoloji. İlk gençlik yıllarındaki kilolarında olsalar bile vücutlarından hoşnut olmayan pek çok hastam var. Neden? Çünkü seneler içinde kilonuzu korusanız bile eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız kas dokunuz zaman içinde azalacaktır. Bu da vücudunuzun formda görünmemesi, siluetinizin bozulması anlamına geliyor. Aslında sadece egzersiz yapmak da yetmez, eğer yalnızca kardiyo yapıyor, kaslarınızı bilinçli bir şekilde çalıştırmıyorsanız yine kas kaybı yaşarsınız.  

Etki Mekanizması

EmSculpt, odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratan teknolojidir.  Bu enerji kasları egzersizle mümkün olmayan bir yoğunlukta çalıştırır. Böylece kas lifleri güçlenir, kaslar daha belirgin bir hâl alır ve vücut daha ince, daha biçimli bir görünüme kavuşur. İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım.  Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratır! 

Teknolojinin önemli bir artısı daha var işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerine de etki etmesi. Araştırmalar, dört seans sonunda yağ dokusunun %20 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.

EmSculpt sizin için ne yapabilir? 

 • Daha çekici, düz bir karın: Vücutta en zor forma giren yerlerden biri karın bölgesidir özellikle de hamilelik sonrasında. EmSculpt tedavisinden daha sıkı, daha biçimli ve daha düz bir karın isteyen herkes faydalanabilir. EmSculpt, belirgin karın kasları isteyen erkekler için de ideal bir teknolojidir.
 • Biçimli kollar: EmSculpt kısa kollu kıyafetlerle kendini daha çekici hissetmek isteyen kadınlar, daha belirgin kol kasları isteyen erkekler için ideal bir işlemdir.
 • Seksi kalçalar: EmSculpt, yaşla beraber yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru düşen popoyu yukarı kaldırmak ve daha seksi, daha yuvarlak hatlı kalçalar yaratmakta son derece etkili bir tedavidir.
 • Biçimli bacaklar: EmSculpt zor bölgelerden biri olan baldırlarda, bacaklarda başarılı sonuçlar sağlıyor. Daha biçimli, çekici bacaklar yaratıyor.

EmSculpt Teknolojisi ile ilgili merak ettikleriniz, aklınıza takılan sorular…

Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?

Daha biçimli bir karın, daha kalkık, yuvarlak görünümlü kalçalar, daha çekici, daha kaslı kollar ve daha biçimli bacak ve baldırlar isteyen herkes EmSculpt teknolojisinden faydalanabilir. 

Düzenli olarak egzersiz yapanlar da EmSculpt teknolojisinden fayda sağlayabilir mi?

EmSculpt uygulama yapılan bölgedeki kasların maksimum kapasitede kasılmasını sağlar. Bilimsel çalışmalar bu kasların egzersiz sırasında bu derece kasılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Bu nedenle düzenli egzersiz yapanlar da EmSculpt teknolojisinden fayda sağlar. EmSculpt tedavisini tamamlayan hastalar, egzersiz rutinleri sırasında güçlerinde artış gözlemlediklerini belirtiyorlar. 

Kaç seanslık bir tedavi? Etkisi ne zaman görülüyor?

Haftada iki defa olmak üzere, altı seans öneriliyor. Yani tüm tedavi iki haftada tamamlanıyor. Hastalar ilk seanstan bile uygulama yapılan bölgede olumlu değişiklikler gözlemlediklerini belirtseler de, tedavinin optimum etkisi dördüncü seans tamamlandıktan bir ay sonra ortaya çıkmaya başlar. 

Tedavinin sonuçları kalıcı mı?

EmSculpt tedavisinin etkileri altı aya kadar devam eder. Sonuçların devamlılığı ve kas kitlenizi korumak için altı ayda bir 1-2 seans uygulanması önerilir.

Konforlu bir işlem mi? Tedavi sonrasında sosyal yaşamıma hemen geri dönebilir miyim?

EmSculpt konforlu ve acısız bir işlemdir. Hastalar tedaviyi “garip bir his” şeklinde tanımlıyorlar. Sonrasında yoğun egzersiz yapılan günlerdeki gibi kas ağrısı olabilir ama submaximal bir kasılma olduğu için çok beklenmez özellikle de karın bölgesine yapılan uygulamalarda. Tedavinin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...

 • 23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz

  23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz Ultherapy diğer cilt sıkılaştırıcı tedavilere benzemez. Ultherapy Personal Hyper Lift, SPT protokolü sayesinde ihtiyaçlarınıza ve cilt yapınıza uygun, size yönelik özel b...

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...