EmSculpt ile Daha Biçimli Kaslar

EmScupt, farklı aplikatörleri sayesinde vücuttaki beş farklı bölge için etkili bir tedavi olanağı sağlar: Karın, kalçalar, bacaklalar, iç ve dış kollar. Düz bir karına, daha biçimli kalçalar, daha kaslı kollar ve daha çekici bacaklara kavuşmak için EmSculpt teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

EmSculpt’ın invaziv olmayan yoğun odaklı elektromanyetik teknolojisi cilt altına ilettiği enerji ile kasların 30 dakikada 20.000 defa kasılmasını sağlıyor. Bu da hem kas dokusunun yoğunluğunun artmasını hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan bir etki yaratıyor. İletilen enerji cilt altına nüfuz ettikten sonra kasların yüksek yoğunlukta kasılmasına neden oluyor. Bunu yağ hücrelerinde meydana gelen metabolik bir reaksiyon izliyor. Böylece sadece kas dokusu güçlenmekle kalmıyor aynı zamanda yağ dokusunda kalıcı bir azalma da meydana geliyor.

EmSculpt’ın kas yaparken yağ da yaktığını biliyor muydunuz?
Kaslardaki kasılma enerji ihtiyacını artırıyor, bu da vücutta bazı kimyasal reaksiyonlara neden oluyor. Trigliserid şeklinde depolanan yağ serbest yağ asitlerine (FFA) ve gliserole dönüşerek enerji kaynağı olarak kullanılıyor. Kas dokusundaki yoğun kasılmalar yüzünden ortam FFA’larla dolup taşıyor, bu da yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bir süreci tetikliyor. Ölü yağ hücreleri parçalanarak vücuttan atılıyor.

Sonuçları ne zaman görülür?
Tedavinin hemen sonrasında daha iyi bir postür ve daha sıkı bir karın (karın kasları hedeflendiğinde) oluştuğunu fark edeceksiniz. Ayrıca egzersiz yaparken daha dayanıklı ve esnek olduğunuzu göreceksiniz. Optimal sonuçlar altı seans tamamlandıktan 4 hafta sonra elde edilmektedir.

Kası en iyi uyaran cihaz Emsculpt mıdır?
Evet! Emsculpt HIFEM teknolojisini kullanarak doğal kas kontraksiyonunu sağlar. Emsculpt kas liflerinin’ından fazlasını hedef alır. Egzersizde ise bu oran P’nin altındadır. Sistemin etkinliğini kanıtlayan klinik çalışmalar mevcuttur.

İyileşme süreci nasıldır?
Emsculpt tedavisinde iyileşme süreci yoktur. Hafif bir hassasiyet hissi olabilir (bazen birkaç gün), ancak bu his ağır bir antrenman sonrası hissedilen ağrı gibi değildir. Emsculpt tedavi süresince laktik asidi yıkarak ağrı oluşumunu engeller.

Hangi bölgeleri forma sokmak istiyorsunuz?
EmScupt, farklı aplikatörleri sayesinde vücuttaki beş farklı bölge için etkili bir tedavi olanağı sağlar: Karın, kalçalar, bacaklar, iç ve dış kollar.

Emsculpt işe yarar mı?
Emsculpt 7,6 cm derinliği ulaşan bir uyarım ile kas kasılması sağlar. Bu nedenle herkesin faydalanabileceği bir güç ve dayanıklılık tedavisi olarak da düşünülebilir. Belirgin karın kasları ve biçimli bir vücut yaratan bu tedavi, yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı teknolojilerle kombine edilebilir.

Herhangi bir riski var mı?
Emsculpt FDA onaylıdır. Güvenlik ve etkinliği 7 farklı klinik araştırma ile test edilmiştir. Raporlanan tek yan etki tedavi sonrası geçici kızarıklık ve hafif-orta derecede bir hassasiyettir.

Ağrılı bir işlem mi?
Hayır, Emsculpt, herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissine neden olmaz. Tedavinin gücü kademeli olarak arttırılır ve tekrarlayan seanslar ile güçlenen kaslara bağlı olarak tolerans da artar.

Emscupt tedavisinin diastasis recti’ye iyi geldiği doğru mu?
Evet! Diastasis recti, sıklıkla doğum sonrası gelişen, karın bölgesinde çok ağırlık taşımaya bağlı meydana gelen bir durumdur. Karnın sağ ve sol tarafındaki kaslar arasında boşluk oluşur. Bu da karnın dışarı doğru çıkmasına neden olur. Emsculpt yeni kas lifleri oluşturarak, bu kasları genişletir ve aradaki boşluğu kapatır.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emsculpt Neo Edge

  Emsculpt Neo Edge Dünyanın önde gelen medikal estetik teknolojileri üreticisi BTL, son yılların etkili vücut şekillendirme sistemi EmSculpt’ı yeni bir aplikatörle zenginleştiriyor.

 • 25 Soruda Emsculpt Neo Hakkında Her Şey

  25 Soruda Emsculpt Neo Hakkında Her Şey EmSculpt Neo vücut şekillendirme teknolojilerine yeni bir yaklaşım getirerek çıtayı yükseltiyor. Karşınızda kas kütlesini artırırken yağ yakımını tetikleyen EmSculpt Neo...

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir uygulama arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt Neo mu yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? ...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • EmSculpt ile Forma Girin

  EmSculpt ile Forma Girin Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor

 • Emsculpt Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Emsculpt Nedir, Nasıl Uygulanır? EmSculpt kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı oluyor. Emsculpt daha belirgin karın kası, daha sı...

 • Kas Yap & Yağ Yak

  Kas Yap & Yağ Yak EmSculpt ile daha biçimli bir vücut için teknolojinin vardığı en son noktayı temsil ediyor. Egzersiz yapmadan karın kaslarınızı güçlendirmek ve kalçanızı biçimlendirmek m...