Yüzün Tüm Bölgeleri İçin Dolgu Tedavisi

Göz kamaştırıcı bir görünüm ve his...

Yaş ilerledikçe, deneyim ve güven artar ancak kaybedilen bir şey var; cildin genç görünümü. Dış görünüm, kişinin içinde hissettiği enerjik insana uymayabilir.
 Yaşlanma belirtilerini nazik bir şekilde yok eden ve doğanın cilde olan etkilerini doğal bir şekilde iyileştiren bir yüz dolgu tedavisi serisidir. Juvederm® serisi yüzün tüm bölgelerine özel formülasyonlar içerir. Yüz hatlarını ortaya çıkaran doğal sonuçlar elde edebilirsiniz. Yüz, kişinin en değerli varlıklarından biridir; dünya kişiyi yüzü ile tanır ve kişi de kendini yüzü ile ifade eder; her bir ayrıntı kişinin özgün karakteristiğine katkıda bulunur. Beğeni toplayacak doğal bir görünüm elde etmek için Juvederm® size yardımcı olacaktır.

Tüm dünyada milyonlarca kişi yüzlerinin görünümünü iyileştirmek için Juvederm®’e güvenmiştir. Rakipsiz bilimsel teknolojimiz olağanüstü yumuşak kıvamda bir jel üretmemize olanak sağlamıştır. Bu, Juvederm®’in kolayca cildin içine yerleştirilerek doğal bir görünüm ve his sağladığı anlamına gelir.
Juvederm® enjeksiyonları, minimal invazif kozmetik tedavilerdir, dolayısıyla iyileşme süresi kısadır ve hastanın kısa sürede günlük rutinine geri dönmesini sağlar. Kalıcılığının bir yıla varan bir süre ile devam ettiği kanıtlanmıştır. Yüz dolguları, kırışıklıkları giderip cerrahi müdahale gerektirmeden nazikçe hacim katabilir.


Cilt nasıl yaşlanır

Genç cilt doğal bir şeker olan hyalüronik asit yardımıyla sürekli olarak içerden nemlendirilir. Hyalüronik asit nemi emer ve cildi nemli tutarak genç bir görünüm sağlar.

Yaş ilerledikçe cilt Hyalüronik asit kaybı yaşar; kurumaya başlar ve hacim azalır. Kırışıklıklar ve kıvrımlar ortaya çıkar başlar. Yaşlanma sürecinde başka etmenler de rol oynar; örneğin, yer çekimi cildi aşağı doğru çeker ve bunun sonucunda da kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar.

Cilt zaman içerisinde hyalüronik asit kaybeder. Hyalüronik asit azaldığında cilt genç görünümünü kaybeder. Çizgiler ortaya çıkmaya başlar ve yerçekimi cildi aşağı doğru çektikçe kırışıklıklar oluşur.

Nasıl etki eder

Hyalüronik asit içeren bir yüz dolgusu serisi olup, yumuşak jel formülasyonlarından her biri özel ve özgün bir sorunu ele alır. Jel bir hekim tarafından son derece ince bir iğne kullanılarak cildin altına enjekte edilir. Jel çizgi ve kırışıklıkları doldurur ve hafif bir hacim katar. Jelin içindeki hyalüronik asit nemi tutar. Tedavi ve ürüne bağlı olarak sonuçlar 18 aya kadar kalıcılık gösterebilir. Juvederm® formülünde aynı zamanda tedaviyi daha rahat kılan bir anestezik olan lidokain içerir.

Yüz dolguları dudaklarınızı hoş ve kalıcı bir şekilde güzelleştirmenin yollarından biridir.

Yüzün tüm bölgelerini iyileştirir. Yüz dolguları, yüzün tüm bölgelerini nazikçe iyileştirebilen bir tedavi serisine sahiptir. 
Juvederm® serisi formülasyonlarından tek başına yada kombine bir şekilde yararlanarak bir tedavi planı oluşturabilirsiniz.

Yüzü başlıca üç yoldan güzelleştirir.

Canlandırır
Çizgileri, kırışıklıkları ve kıvrımları azaltarak ya da gidererek, daha taze ve parlak bir yüz görünümü sağlar.


Lifting yapar
Yanaklara ve çeneye kaybedilen hacmi geri kazandırarak hafif bir lifting etkisi yaratır.


Belirginleştirir
Dudakları ve yüz hatlarını doğal bir şekilde yeniden şekillendirerek belirginleştirir.


Ciltteki çizgiler ve kırışıklıklar nasıl oluşur.
Yaş ilerledikçe cilt hiyaluronik asit kaybeder ve ince çizgiler ortaya çıkmaya başlar. Bazı çizgiler güneş, perhiz ve yıllardır yapılan yüz kasları hareketleri gibi dış etmenler dolayısı ile kırışıklığa dönüşürler. Yağ kaybı ve sarkma da kırışıklıkları kıvrımlara dönüşütürür. Sık görülen çizgiler, kırışıklıklar ve kıvrımlar: a) dudak çizgileri, b) göz çevresinde kaz ayağı çizgileri, c) glabellar (kaş arası) çizgiler, d) nazolabiyal kıvrımlar ve e) marionette çizgileri.

Kaş arası çizgilerini, nazolabiyal kıvrımları (burundan ağza doğru inen) ve göz çevresindeki ince çizgileri giderir. 

Lifting

Yanaklarda ve çenede kaybedilen hacmi geri kazandırarak hafif bir lifting etkisi yaratır.

Yerçekimi yüzü nasıl aşağı doğru çeker.

Genç görünümlü bir yüzün yuvarlak hatları, yüksek elmacık kemikleri ve belirgin bir çene hattı vardır. Yanaklardan burun kenarlarına, oyuk içermeyen, yumuşak ve yuvarlak geçişler vardır. Yaşlanma yüzün yumuşak dokularının hacim kaybetmesine yol açar. Cilt aynı zamanda esneklik kaybeder ve ardından yerçekimi kontrolü ele geçirir. Cilt sarkmaya başlayarak yüz hatlarını aşağı doğru çeker.

Lidocaine, görünümünüzü nasıl düzelti

Daha fazla destek ve iyileştirilmeye gerek duyulan bölgelere hacim kazandırır.

Yanakları doğal bir şekilde yeniden şekillendirerek hacimli ve sıkı bir görünüm verir. Yüz hacmini geri kazandırır. Daha genç yüz orantıları yaratır

Çene hattını yumuşatır

Elmacık kemiklerinin hatlarını vurgular

Cildi nemlendirir böylece cilt doğal esnekliğini ve tonunu geri kazanır

Cerrahi müdahale gerekmeksizin hafif bir lifting etkisi verir

Belirginleştirme

Dudakları ve yüz hatlarını doğal bir şekilde yeniden şekillendirip belirginleştiri

Yaş ilerledikçe dudaklar ve yüz hatları belirginliğini kaybeder

Yaş ilerledikçe dudaklar hacim kaybeder,
incelir ve hatları sıkılığını kaybeder.


Dudak kenarları, dudakların büzülmesinden kaynaklanan ince dikey çizgiler ile kesilir.

Cilt hyalüronik asit kaybettikçe, yüzün hacmi kaybolur ve yanakların diri yüz hatları zayıflar

Zaman geçtikçe
yüzün orta kısmı hacim kaybeder ve
alt kısmında gerdan oluşmaya başlar. Çene sıkı formunu kaybeder.

Dudak şeklini belirginleştirme, ağız çevresindeki çizgileri giderme ve yanaklara diri bir dış hat sunmada kullanılır.

Dudakların ve yüz hatlarının belirginliğini nasıl iyileştirir

Ağız çevresine ve ana yüz hatlarına belirginlik katar

Çenenin doğal görünümlü hatlarını yeniden belirginleştirir ve iyileştirir

Dudak dolgunluğunu geri kazandırarak hafif bir belirginlik verir

Dudakların dış hattındaki dikey çizgileri giderir

Dudak hattına belirginlik katar

Dudak köşelerindeki sarkmayı giderir

Yanaklara diri yuvarlaklıklar kazandırmak üzere dolgunluk katar

İnce, belirgin bir çene hattı kazandırır

Tedavi sonrasında yapılacaklar

On iki saate varan bir süre boyunca makyaj yapılmaması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda güneş, sauna ve buhar odalarından iki haftalık bir süre boyunca kaçınılması gerekmektedir.


Nihai etki: 
Sonuçlar hastaya göz kamaştıran bir doğallık verir. Ve, bunun bilinci ile hastanın öz güvenini etrafa yayması ve yaşamının her safhasında ışıldaması çok daha kolaydır.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık Kemiği Dolgusu Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle elmacık kemiklerini vurgulamak, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Nazolabial Dolgu

  Nazolabial Dolgu Burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına uzanan hatta nazolabial deniyor. Dr. Mustafa Karataş,  yaşla birlikte beliren ve zamanla derinleşen nazolabial çizgilerde...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.

 • Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Artık yaşa göre giyinme kavramı tarihe karıştı. Moda dünyasındaki bu değişim botoks ve dolgu maddeleri gibi anti-aging endüstrisindeki ilerlemelerle desteklendiğinde orta...

 • Dudaklarınızın Mükemmel Görünmesi

  Dudaklarınızın Mükemmel Görünmesi Dudaklarınızın mükemmel görünmesi, çok dolgun dudaklara sahip olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. İşin sırrı yüz şeklinize, ifadenize uygun dudaklar yaratabilmekten geçi...