Vücut Şekillendirme Yöntemi

Cerrahi işlem olmadan, ağrısız, acısız vücut şekillendirme yöntemi Velashape III. Yapılan araştırmalara göre günümüzde kadınların yüzde 91'i vücutlarını değiştirmek, inceltmek veya şekle sokmak istedikleri yerler olduğunu düşünüyor. Çoğu insan diyet ve egzersizle mevcut deformasyonun düzelemeyeceğine inanıyor. Her üç kadından biri inatçı yağlarından kurtulmak için diyet ve egzersiz dışında başka yöntemlerden yardım alma ihtiyacı duyuyor. Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme için ilk seçeceğimiz cerrahi olsa da bazı hastalarda uygun olmayabiliyor ya da hasta ameliyat istemiyor. Son yıllarda gelişen teknolojinin bu konuda da ihtiyaçlarımıza cevap verir hâle gelmesiyle trend, cerrahi olmayan çözümlere kayıyor. Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) onayına sahip VelaShape sistemi, vücut şekillendirme için bir alternatif sunuyor.

VelaShape tedavisinde hedef; Yag hücrelerini ve odacıklarını küçülterek, yeni kolajen sentezini artırarak selüliti azaltmak ve bölgesel incelme sağlamak. Elos teknolojisi ile VelaShape III, farklı enerjileri sinerjik olarak kombine ediyor: -Bi-Polar radyo frekans -Infrared -Atımlı vakum ile mekanik doku manipülasyonu işleminde; infrared ve vakum kombinasyonu, radyo frekans ile eşleştiriliyor.
Yag hücrelerinin çevresindeki bağ dokusunun ve altındaki kolajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına neden oluyor.

Klinik olarak gördüğümüz sonuç: Cilt gevşekliğinde ve doku hacminde lokal azalma, cilt yapısında ve dokusunda genel iyileşme. VelaShape III'ün diğer versiyonlarından farkı: VelaShape IU'de bi-polar radyo frekansın gücü maksimuma çıkarılmıştır.

VelaShape uygulamasından beklenen yararlar: Tedavi sonrası selülit görüntüsünde belirgin azalma ve vücut şekillendirmede etkin sonuçlar görülüyor. Bir seanslık uygulamanın süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle beraber ortalama 30 ila 60 dakika arasında sürüyor. Uygulama esnasında cilt yüzeyi korunarak cilt altı 40-42 dereceye kadar ısıtılıyor, sadece ısı hissediliyor. Hasta seans sonrasında hayatına rahatça devam edebiliyor. VelaShape tedavisi, 40'tan fazla klinik çalışma ve dünya çapında beş milyondan fazla hasta üzerinde yapılmış bağımsız tedaviyle etkinliğini ve güvenirliğini pekiştirmiştir.

Hemen Doktorunuza Sorun