Vücut Biçimlendirmede Body FX

Inmode BodyFX, selülit probleminden bölgesel fazlalıklara ve elastikiyet kaybına kadar vücuttaki tüm estetik problemlere aynı anda etki ediyor.

Selülit görünümünü hafifletmek, portakal kabuğu görünümüyle savaşarak daha pürüzsüz bir cilt yaratmak, karın bölgesini sıkılaştırmak, bel hattını inceltmek ve kalça bölgesini toparlamakta etkili BodyFx, silueti biçimlendirmek için ideal bir teknoloji.

BodyFx vücudun her yerindeki bölgesel yağ fazlalıklarını azaltırken elastikiyet kaybına da müdahale eden ilk sistem. Teknoloji, odaklı radyo frekans teknolojisini sadece yağ hücrelerini parçalamak için değil aynı zamanda cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak cildi sıkılaştırmak için de kullanıyor. Vücudun görünümünü olumsuz etkileyen iki soruna aynı anda müdahale etmek optimum sonuçlar almayı mümkün kılıyor. 

Body FX Nedir?

BodyFX, selülit görünümünü hafifleterek uygulama yapılan bölgede daha pürüzsüz bir etki yaratan, uzun vadeli sonuçlar sağlayan, invazif olmayan yeni bir teknolojidir. BodyFX vücudu yeniden biçimlendirerek liposuction ameliyatına neştersiz bir alternatif sunar.  BodyFx kalça, karın, bel gibi vücudun sorunlu bölgelerini biçimlendirerek daha estetik bir siluet yaratmak için mükemmel bir teknolojidir.

BoxyFX nasıl çalışır?

BodyFX radyo-frekans enerjisi, derin doku ısıtma ve negative basınç ve vakum teknolojisi gibi etkinlikleri klinik olarak kanıtlanmış farklı sistemleri bir arada kullanır.  Radyo frekans enerjisi, ısıyı cilde ve altındaki yağ dokusuna ileterek, dokuların ısınmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Vakum ve kontrollü enerji atımları ise sinerjik olarak çalışarak vücut biçimlendirir, daha ince ve sıkı bir siluet yaratır. 

Tedavi güvenli mi?

Bir seri radyo-frekans enerjisi birbiri ardına gelen saniyede 1 milyonluk bir atım döngüsüyle iletilir. Bu kulağa fazla yoğun gelse de, işlemin konforunu optimize etmek için tedavi boyunca vücut ısısının devamlı izlenmesi ile cildin sıcaklığı kontrol altında tutulur,  böylece işlemin son derece güvenli olması sağlanır.  Bu termal izleme sayesinde tedavi tamamen risksizdir ve işlem kontrollü bir şekilde uygulanır.

Acılı bir işlem mi?

Uygulama yapılanların çoğu BodyFX tedavisinin konforlu bir işlem olduğunu düşünüyor. İşlem sırasında cildinizin ısındığını fark edecek ve inatçı yağ fazlalıklarını yok etmek için radyo-frekans enerjisi ile vakum bir arada çalışırken cildinizde hafif bir çekme hissedeceksiniz. Hastaların çoğuna göre BodyFX acısız, konforlu tedavi.

Kaç seans gerekiyor?

Hastanın durumuna göre hafta bir seanstan olmak üzere dört-sekiz haftalık bir tedavi protokolü öneriliyor. İlk birkaç haftadan sonra uygulama yapılan bölgedeki olumlu etkiler gözlenebilir. Hastalar ilk seanstan sonra bile ciltlerinin daha yumuşak ve pürüzsüz olduğunu söylüyorlar.

İşlem sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

BodyFX tedavisinden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Bu, öğlen tatilinde yaptırıp, işlem biter bitmez işinize dönebileceğiniz bir uygulamadır. Hastalar uygulama yapılan bölgede birkaç saat kadar devam eden bir sıcaklık hissi ve kızarıklık fark edeceklerdir. Sıcaklık hissi derin doku masajı yaptırdıktan sonra hissedeceğiniz sıcaklığı andırır, yani rahatsızlık veya ağrı hissetmezseniz ve gündelik akivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...