Vücut Biçimlendirmede Body FX

Inmode BodyFX, selülit probleminden bölgesel fazlalıklara ve elastikiyet kaybına kadar vücuttaki tüm estetik problemlere aynı anda etki ediyor.

Selülit görünümünü hafifletmek, portakal kabuğu görünümüyle savaşarak daha pürüzsüz bir cilt yaratmak, karın bölgesini sıkılaştırmak, bel hattını inceltmek ve kalça bölgesini toparlamakta etkili BodyFx, silueti biçimlendirmek için ideal bir teknoloji.

BodyFx vücudun her yerindeki bölgesel yağ fazlalıklarını azaltırken elastikiyet kaybına da müdahale eden ilk sistem. Teknoloji, odaklı radyo frekans teknolojisini sadece yağ hücrelerini parçalamak için değil aynı zamanda cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak cildi sıkılaştırmak için de kullanıyor. Vücudun görünümünü olumsuz etkileyen iki soruna aynı anda müdahale etmek optimum sonuçlar almayı mümkün kılıyor. 

Body FX Nedir?

BodyFX, selülit görünümünü hafifleterek uygulama yapılan bölgede daha pürüzsüz bir etki yaratan, uzun vadeli sonuçlar sağlayan, invazif olmayan yeni bir teknolojidir. BodyFX vücudu yeniden biçimlendirerek liposuction ameliyatına neştersiz bir alternatif sunar.  BodyFx kalça, karın, bel gibi vücudun sorunlu bölgelerini biçimlendirerek daha estetik bir siluet yaratmak için mükemmel bir teknolojidir.

BoxyFX nasıl çalışır?

BodyFX radyo-frekans enerjisi, derin doku ısıtma ve negative basınç ve vakum teknolojisi gibi etkinlikleri klinik olarak kanıtlanmış farklı sistemleri bir arada kullanır.  Radyo frekans enerjisi, ısıyı cilde ve altındaki yağ dokusuna ileterek, dokuların ısınmasını ve sıkılaşmasını sağlar. Vakum ve kontrollü enerji atımları ise sinerjik olarak çalışarak vücut biçimlendirir, daha ince ve sıkı bir siluet yaratır. 

Tedavi güvenli mi?

Bir seri radyo-frekans enerjisi birbiri ardına gelen saniyede 1 milyonluk bir atım döngüsüyle iletilir. Bu kulağa fazla yoğun gelse de, işlemin konforunu optimize etmek için tedavi boyunca vücut ısısının devamlı izlenmesi ile cildin sıcaklığı kontrol altında tutulur,  böylece işlemin son derece güvenli olması sağlanır.  Bu termal izleme sayesinde tedavi tamamen risksizdir ve işlem kontrollü bir şekilde uygulanır.

Acılı bir işlem mi?

Uygulama yapılanların çoğu BodyFX tedavisinin konforlu bir işlem olduğunu düşünüyor. İşlem sırasında cildinizin ısındığını fark edecek ve inatçı yağ fazlalıklarını yok etmek için radyo-frekans enerjisi ile vakum bir arada çalışırken cildinizde hafif bir çekme hissedeceksiniz. Hastaların çoğuna göre BodyFX acısız, konforlu tedavi.

Kaç seans gerekiyor?

Hastanın durumuna göre hafta bir seanstan olmak üzere dört-sekiz haftalık bir tedavi protokolü öneriliyor. İlk birkaç haftadan sonra uygulama yapılan bölgedeki olumlu etkiler gözlenebilir. Hastalar ilk seanstan sonra bile ciltlerinin daha yumuşak ve pürüzsüz olduğunu söylüyorlar.

İşlem sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

BodyFX tedavisinden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Bu, öğlen tatilinde yaptırıp, işlem biter bitmez işinize dönebileceğiniz bir uygulamadır. Hastalar uygulama yapılan bölgede birkaç saat kadar devam eden bir sıcaklık hissi ve kızarıklık fark edeceklerdir. Sıcaklık hissi derin doku masajı yaptırdıktan sonra hissedeceğiniz sıcaklığı andırır, yani rahatsızlık veya ağrı hissetmezseniz ve gündelik akivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…

 • Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma

  Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma Sıkı ve daha genç görünümlü bir cildin sırrı kolajendir. Forma ve Forma Plus teknolojileri yeni kolajen üretimini tetikleyerek, kırışıklıkların hafiflemesini ve etkin bir...

 • Fractora Etkisi

  Fractora Etkisi Yeni nesil bir fraksiyonel radyo frekans sistemi olan Fractora, çizgileri, kırışıklıkları hafifletiyor, cilt rengini ve kalitesini artırıyor ve cilde daha sağlıklı, duru ...

 • Anti-Aging’de RevLite Dönemi

  Anti-Aging’de RevLite Dönemi Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan...

 • Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın

  Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın Zamanın cilt üzerindeki etkileriyle savaşan teknolojiler sayesinde cerrahi yöntemlere olan talep ciddi anlamda azalıyor.

 • Daha Biçimli Bir Siluet

  Daha Biçimli Bir Siluet Yeni nesil bir vücut biçimlendirme sistemi olan Inmode BodyFX,  mükemmel bir siluetle aranızda duran tüm engelleri ortadan kaldırıyor

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden Zeltiq CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

 • Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite

  Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite Yeni jenerasyon bir Q-switched lazer teknolojisi olan Revlite farklı güç ayarları ve çok yönlü kullanım alanları ile ön plana çıkıyor. 

 • Zamansız Teknoloji: Thermage

  Zamansız Teknoloji: Thermage Devamlı yeni teknolojilerle tanışan anti-aging dünyasında değişmeyen bazı şeyler de var. Yaşlanma karşıtı tedavilerde çığır açan ama hep gündemde kalmayı başaran Thermage...

 • İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting Zeltiq

   İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting Zeltiq Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden Zeltiq CoolSculpting, yeni nesil aplikatörü ile teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyor. Dr. Mustafa Karataş, CoolSculpti...