Velashape III’ün Selülit Üstündeki Etkisi…

Selülitlerinizden fazlasıyla sıkıldınız mı? Öyleyse onlardan bir an önce kurtulmanın vakti geldi. Cildinizde görünür bir fark yaratmak ve pürüzsüz tene sahip olmak istiyorsanız VelaShape III etkili bir teknoloji.

Bu yeni teknolojinin biz kadınların kabusu olan selülit üstünde de etkili olduğunu belirttik ama dilerseniz konuyu biraz daha açalım. Dr. Mustafa Karataş en ince, en sportif kadınlar da bile selülit problemine rastlanabileceğini söylüyor. “Tamamen kadınlık hormonları ile ilgili olan bu durum, kilo sorunu olan, hareketsiz bir yaşam sürdüren kadınlarda daha da belirgin, daha da can sıkıcı bir hale geliyor,” diyor. “Bana bu problem için başvuran hastaların sayısı çok fazla. Özellikle de yılın şu zamanlarında! Hastalarıma gerçekten etkilerini görebilecekleri tedaviler önermek benim için son derece önemli. Bu konuda bilgilenmeleri, gerçeklerle efsaneleri ayırt etmeyi öğrenmelerinin de mesleki misyonlarımdan biri olduğuna inanıyorum.”

Bölgesel incelme ve selülit problemine karşı şimdiye kadar geliştirilmiş olan bütün teknolojileri yakından tanıyan ve işe yaradığına inandıklarını hastaları üstünde denemiş olan Dr. Mustafa Karataş VelaShape’in özellikle de, en son geliştirilen modelin çok etkili olduğunu söylüyor. “Uygulama yaptığım hastalarım sonuçtan çok memnunlar. Ancak sık sık karıştırılan bir noktanın altını çizmek istiyorum. Hayır, bu tedavide vücudunuzdan yağ çekilmeyecek! Eğer öyle olsaydı bunun adı Liposuction olurdu.  Bu tedavi yağı emme değil, problemli bölgenin görüntüsünü düzeltme üstüne kuruludur. Ve eğer tedavi sonrasında selülitleriniz belirgin şekilde azaldıysa doğru yoldasınız demektir.”

Peki bu sistem selülitli bölgenin görünümünü nasıl düzeltiyor? Mustafa Karataş VelaShape III’ün selülit ile üç farklı kaynağı aynı anda kullanarak savaştığını söylüyor. “Radyo Frekansı, kızılötesi ışınları ve vakum tabanlı masaj silindirleri. Hem de daha önce bahsettiğim cilt sıkılaştırma, bölgesel incelme tedavilerinde olduğu gibi yine acısız ve son derece konforlu bir işlem.”

Selülit tedavisi de aynı diğer tedaviler gibi işlem yapılacak bölgeye özel bir spreyin sıkılması ile başlıyor. “Yağ hücrelerini parçalamak için kullanılan spreyin içinde kafein bulunuyor ve işlem öncesi iyice ovularak vücuda yedirilmesi gerekiyor. Sprey sıkıldıktan sonra makine uygulama yapılacak bölgeye yerleştiriliyor ve hasta yavaş yavaş ısıyı hissetmeye başlıyor. Makinenin el aparatı uygulama yapılan alanda yukarı aşağı doğru hareket ettirilirken aynı zamanda hafif bir basınç da uygulanıyor.”

Dr. Karataş, bu tedavinin bikini mevsiminde pürüzsüz bir görünüm yaratmak konusunda çok etkili olduğunu belirtirken, optimum fayda sağlamak için izlenmesi gereken tedavi protokolü hakkında da bilgi veriyor: “ 10 gün arayla 3 veya 4 seans yeterli olur, tedavi tamamlandıktan sonra da elde edilen sonucun kalıcılığını sağlamak için hastanın durumuna göre belli aralıklarla tedavinin bakım takibi yapılır.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Selülit Kontrolü

  Selülit Kontrolü Doğru teknolojilerle hemen her kadının ortak derdi olan portakal kabuğu görünümünü kontrol altında tutmak mümkün.

 • Bölgesel İncelmede En Etkili Yöntemler

  Bölgesel İncelmede En Etkili Yöntemler Bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, daha biçimli bir siluete kavuşmak için geliştirilmiş teknolojiler bugün artık vaat etmekle kalmıyor, vaatlerini gerçekleştiriyor da.

 • Selülit Tedavisinde Kullanılan Yöntem

  Selülit Tedavisinde Kullanılan Yöntem Selülitin oluşmasının en büyük nedenlerinden biri, vücuttaki elastikiyet kaybı (kas dokusu), ödem, mikro dolaşımın bozulması ve bununla beraber yağ tutulumunun artması so...

 • Selülitsiz İnce Bacaklar

  Selülitsiz İnce Bacaklar Yeni radyo frekans tedavisi VelaShape III ile kadınların ortak sorunu olan bacaklardaki selülitli görünüm, gevşek cilt ve bölgesel yağlardan kurtularak daha ince ve sıkı ...

 • Selülitsiz Bir Vücut

  Selülitsiz Bir Vücut Selülit; ergenlik dönemi sonrası kadınların yüzde 85 ila 98'ini etkileyen estetik bir problem. Dahası sadece kilolu kişilerde değil, zayıf ve normal kilodaki kişiler...

 • Vücut Şekillendirme Yöntemi

  Vücut Şekillendirme Yöntemi Yapılan araştırmalara göre günümüzde kadınların çoğu vücudunun bazı bölgelerinin genişlemesinden rahatsız olduklarını söylüyor.

 • VelaShape 3 Selülite Çözüm

  VelaShape 3 Selülite Çözüm Kalça, bacaklar ve üst kollar selülit barındıran bölgelerdir. Kadınlar durmaksızın bu soruna kalıcı bir çözüm bulmanın arayışındalar.

 • VelaShape III Bölgesel Zayıflama

  VelaShape III Bölgesel Zayıflama VelaShape III kadınların vücutlarıyla ilgili hoşnutsuz olmalarına neden olan problemli bölgelerin tedavisi için etkili bir yöntemdir.