Techno-Beauty Yüz Gençleştirmedeki Yenilikler

Techno-Beauty Yüz Gençleştirmedeki YeniliklerMedikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, artık önemli olanın doğal görünmek olduğunu vurguluyor. Techno-beauty mi, güzelliğe ve gençliğe hizmet etmeye devam ediyor. Bu alandaki son yeniliklerden biri de, cildi yenilemek, kırışıklık ve sarkmalar üzerinde etkili olmak amacıyla geliştirilmiş lazer uygulamaları.

Hayatımıza kattığımız çoğu şeyin artık çok daha zararlı olduğunu bildiğimiz bir çağda yaşarken, yüz gençleştirme konusunda daha az dolguyla harika sonuçlar elde edildiğini bilmek de oldukça sevindirici... Yıllar önce, estetik trendlerinden nasibini alanların yüzleri, şiddetli rüzgara maruz kalmış gibi görünüyordu. Bu durum, aslında deriyi çok germekten kaynaklıyordu. Şimdiyse ameliyat olmadan sıkılaşmak mümkün: Tharmage, Ulthera, ClearLift  gibi cilt gençleştirme de  yeni bir çağa giriliyor diyor Dr. Mustafa Karataş .

En iyi sonuçlar için kombinasyon tedaviler:

Her şeye rağmen hyaluronic asit dolguları hala mucize tedavidir, bıçak altına yatmaktansa, bu dolguları doğru kullanmak çok önemlidir; doğru, ustaca ve beceriyle yapılmalıdır. Sonuçta, doğru uygulandığı zaman bu dolgular sayesinde, doğuştan olan güzelliğiniz yaşlılık etkilerinden payını almayıp, yıllar yüzünüzden silinecek.

Bazen sadece dolgular yeterli olmuyor, diğer problemleri çözmek için kombinasyon tedaviler tercih edilebiliyor. İyi bir estetik sonuç için, göz kapağı düşüklüğü, sarkık cilt çene altı yağ dokunun artması ve sarkması yüz ovalinin bozulması boyun cildinin incelip dalgalanması ve hindi boyun deformitesi gibi sorunlarından çare bulması gerekli işte burda devreye techno beauty denilen dev bir alet parkı devreye giriyor laserler radyofrekans teknolojileri  ultrasaund  tedavileri ve onlarca sistem .elbette doğru sistem doğru hasta ile hangi dönemde buluşturulmalı işte burda da en önemli nokta hekiminizin becerisi ve tüm yeni teknolojilerin nimetlerinden faydalanan bir merkez Gelin bu techno beauty de neler var teker teker göz atalım. Doktorunuzla daima konuşun ve onunla irtibat halinde olun ve sizin için en iyi tedavinin ne olduğunu keşfedin.

35 yaş sonrası cilt sıkılaştırma tedavisi: Thermage CPT  

Yaşlanma başladığında, ondan kaçmamız mümkün değildir ve gençlik çeşmesinin akması da artık bir hayli zorlaşacaktır. Kadınlar, bugün artık ciltlerinde meydana gelen değişikliklerin kontrolünü kendi ellerine alabiliyor.

Örneğin 40 yaşındaki aktrist Gwyneth Paltrow, genç ve güzel görünmesine yardımcı olacak tedaviyi Thermage’de buldu. Hastaların çoğunluğu, ameliyatsız ve ağrısız şekilde genç ve güzel bir görünüm elde etmek istiyor. Thermage, kremler ve serumlardan çok daha etkili sonuçlar veren bir yöntemdir. Medikal estetiğin piyasaya sürülmesinin nedeni, yaşlanmanın önemli belirtilerine sahip olan kadınların sorunlarını cerrahi müdahale gerektirmeden çözebilmektir.

Thermage’in yeni geliştirilmiş, yaygın olarak kullanılan versiyonu CPT formudur daha çok etki ve daha az ağrı sağlayan bu yenilikte yine FDA onayına sahiptir  Bu cihaz, deri ile temas halinde olan ve elle kontrolü sağlanarak RF enerjisi sunan bir cihazdır ve işe ilk olarak buradan başlanır. Sonrasında bu cihazla cildi sıkılaştırmak için kolajen katmanlarında tepkiye neden olup onu harekete geçirmesi adına belli bir bölgeye ısı verilir. Bu sürecin etkileri olarak pürüzsüz, yumuşak ve genç görünümlü bir cilt görülebilir.

Thermage mı Ulthera mı

Her ikisi  de cildin altına inerek o bölgede kontrollü bir hasar yaratıp kollogenin tejrar sentezlenmesini sağlamaktır cildimiz en büyük organımızdır ve yenilenme sürecinin tekrar başlaması için kontrollü hasara ihtiyaç duyar Ulthera ve Thermage CPT de bu esasa dayanır uluslararası tüm kongrelerde her ikisi sürekli karşılaştırılıp birbirlerine üstünlüklerini tartışırız ama benim genel fikrim ikiside gerekli sistemler ve hangisinin hangi hastada daha iyi sonuç vereceğini ancak ikisini kullanınca anlayabiliyorsunuz bu konudaki şanslı doktorlardanım Ulthera daha yeni ve daha dikkat çekici bir sistem ama Thermage’ında doğru hasta da verdiği iyilik halleri hiç de azımsanmayacak kadar iyi ve doğal.

Teknoloji

Thermage-CPT; Thermage non-invaziv FDA onaylı bir işlemdir ve her üç tabakada cildinizin kolajenini sıkılaştırır ve yeniler. Eşsiz Kapasitif radyo Frekans (CRF) teknolojisi güvenli olarak cildinizin alt tabakasını ısıtır, geliştirilmiş kolajen web doku ve tonunun yanı sıra anında sıkılaşma sağlar.

Ulthera; lazer uygulamalarından farklı olarak cilde dışarıdan ve içeriden nüfus eder ve Ultherapy özellikle canlı, derin ve yapısal deri kolajen dokuları hedef alır ve oradan cilt yüzeyine atlar.  Ultherapy aslında non-invaziv olarak cildi sıkılaştırmak ve gençleştirmek için ultrason teknolojisini kullanarak hem içerden hem de dışarıdan çalışır.

Sonuçları:

Thermage ; Görünür sonuçlar genellikle kısa zamanda fark edilebilir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillendirme sonuçları ilk 2 ila 6 aylık süre içinde yavaş yavaş görünür. Sonuçlar hastanın cilt durumuna ve doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak yıllar sürebilir.

Ulthera; sonuçları elbette 2 ila 3 ay içinde ortaya çıkmış olacaktır. Ve cilt germe işlemi de dahil, çene, çene altı, boyun germe ve kaş kaldırma işlemleri uygulanan bazı hastalarda 6 ay boyunca iyileşmenin devam ettiği saptanmıştır.

Uygunluk İçin

Thermage ile  35’la 60 yaşları arasında olan kadınlarda iyi sonuçlar alınabilmekte ve hatta sonuçları öngörülebilmektedir. Eğer cildiniz aşırı gevşemişse alacağınız sonuç hiçbir zaman daha kötü olmayacaktır.

Ulthera; için en uygun aday cildin görüntüsü ve sıkılığı noktasında büyük beklentiler içinde olmayan adaydır. Tipik olarak otuzlu yaşlarında olanlar ve cildinde hafif yaşlanma başlamış olan adaylar olarak tanımlanabilirler.

En İyisi İçin

Thermage; Genellikle gözaltları, alın, yanaklar, orta yüz, çene hattı ve boyun altı tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda, karın germek ve selülitlerin görünümünü azaltmak gibi, vücut şekillendirme tedavisinde de kullanılabilir.

Ulthera; Ultherapy yüz ve boyun üzerindeki ciltte meydana gelmiş hafif ve orta derecede sarkmaların ve gevşemelerin giderilmesinden de etkili olmaktadır. Ayrıca bu uygulama boyun altında aşırı sarkma meydana gelmiş olan ve deyim yerindeyse “hindi baba hindi” diye benzetme yapılan hastalarda da etkili sonuçlar vermesi adına bazı geliştirme çalışmaları ile sürdürülmektedir. Amaç bu hastaların sorunlarına maksimum düzeyde cevap verebilmektir.

Hem Thermage-CPT hem de Ulthera cildin alt ve üst yüzeyinde iyileşme kaydettiğini göstermiştir. İyileşme oranı orta teknolojik ve süper teknolojik olarak ayrılmakla birlikte her iki durumda da mükemmele yakın olabilmektedir. Her ne kadar farklı iki teknolojik teknik kullanılıyor da olsa sonuçların derin cilt ısıtma yöntemine bağlı olması ortak bir payda olarak görülmektedir. Çoğu kez elde edilen sonuçları korumak adına uygulamanın her yıl ya da iki yılda bir yapılması gereklidir. Thermage-CPT ve Ulthera hem ameliyat gerektirmeyecektir hem de erken yaşta görülen cilt sarkmalarından kaynaklı olarak cerrahi müdahale ihtiyacını geciktirecek ve invaziv işlemleri uygulama yoluna gitmeden önemli iyileşme kaydedecektir.

ClearLift teknolojisi

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş  son dönemlerde kullanılmaya başlanan yeni uygulamayı şu şekilde tanımlanıyor. “Fraksiyonel lazer teknolojisinin vardığı son nokta olan ClearLift ile kısa zamanda, hiçbir yan etki olmadan ve acısız daha genç görünmek, daha taze bir cilde kavuşmak artık mümkün. “

Cildin alt tabakalarına etki eden bu lazer tedavisi ince çizgilerden, kırışıklıklara ve elastikiyet kaybına kadar tüm yaşlanma belirtilerini hafifleten acısız bir sistemdir. Cildin üst tabakasında herhangi bir yanma, kırmızılığa neden olmadan alt katmanlardaki cilt hücrelerini daha fazla kolajen üretmesi için uyarır.  Daha fazla kolajen ise daha sıkı, daha elastik ve genç görünümlü bir cilt anlamına geliyor. Anti-aging etkisini cilt yüzeyine zarar vermeden, cildin altında gerçekleştiren sistem, bu özelliği sayesinde göz ve dudak çevresi, boyun ve dekolte gibi hassas bölgelere de uygulanabiliyor. 

Her yaş, her cilt tipindeki kadın ClearLift teknolojisinden faydalanabilir. Acısız ve yan etki olmadan yüzündeki çizgilerin hafiflemesini, daha genç, daha taze bir cilde kavuşmayı isteyen herkese uygun olan sistem, botoks ve dolgu maddelerinin fazla kullanılamadığı bölgelerde de, bu işlemlere ek olarak da uygulanabilir. 

ClearLift teknolojisi acısız olduğu için diğer lazer tedavilerinin aksine tedaviden önce işlem yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülmesi gerekmez. İşlem cilt hücrelerinin kolajen üretimini artıracağı için bir süre sonra ince çizgi ve kırışıkların görünümü de hafiflemeye başlayacaktır. İşlemden hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Bazı insanlar sadece tek bir seanstan sonra bile ciltlerinde belirgin bir fark görürken, en etkileyici sonuçlar 7-14 gün aralıkla yapılan 3-6 seans sonrasında gözleniyor. Önerilen seans sayısı tamamlandıktan sonra tedavinin olumlu etkilerinin devamı için her 3-6 ayda bir işlem yaptırmanız öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion

  AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion Yapay zekâ güzelliğin yüzünü değiştirmeye başladı bile. Peki anti-aging dünyasındaki bu değişim sizi nasıl etkileyecek? Yapay zekâ ile birlikte hayatımıza giren teknoloj...

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...