Ulthera ve Thermage Arasındaki Fark Nedir?

Duygu soruyor
Merhabalar; 39 yaşındayım. Yüzümdeki (özellikle göz kapakları) ve çene altımdaki sarkmadan şikayetçiyim. Ulthera ve Thermage arasındaki fark nedir? Hangisini önerirsiniz? VShape uygulaması da aynı şekilde yararlı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Duygu Hanım. Thermage ve Ulthera sistemleri aynı mantıkla çalışır. İkisi de tek bir seans uygulanır ve cilt altına enerji göndererek cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlarlar. İkisi de cilt yüzeyine herhangi bir hasar vermeden cildin derin katmanlarına etki ederler. Cildi sıkılaştırmak, elastikiyetini artırmak ve cilt kalitesini iyileştirmek üzere tasarlanmışlar. Bunlar göz kapakları ve çene altında da başarıyla uygulanan tedavilerdir. Thermage cilt altına radyo frekans dalgaları gönderirken Ulthera ise ses dalgaları göndererek etki eder. Hangi hastanın hangi sistemden daha fazla fayda sağlayacağına konsültasyon sonrasında karar verilir. Her iki tedavinin de nihai sonuçları cilt yeni kolajen ve elastin lifleri üretmeye başladığında, yani 3-5 ay sonra görülebilir. Eğer sarkma problemine fazla yağ dokusu da eşlik ediyorsa, yani çene altınızda fazla yağlar varsa ya da yüzünüzün daha ince olmasını istiyorsanız VShape sistemi için daha uygun bir aday olabilirsiniz. VShape, ses dalgaları ve radyofrekansı teknolojilerinin birlikte kullanıldığı bir sistemdir. Bu iki farklı teknolojinin bir arada kullanılması sonucunda hem yağ dokusunun fazla olduğu yerlerdeki yağ hücrelerini parçalayarak o bölgede incelme hem de sıkılaşma sağlar. İki hafta aralıklarla uygulanan mininumum 4 seanslık bir tedavidir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Ulthera Cilde Zararlı mı?
Hülya soruyor
Merhabalar; Ulthera’nin yüzü zayıflattığı ve daha sonra zaman içinde yüzün çöktüğü söyleniyor. Ne dersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım; Ulthera mikro-hedeflenmiş ultrason dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Tedavi sırasında uygulama başlığı cilde te... Daha Fazla