Göz Çevresi Lazer Uygulaması

Hatice soruyor
Merhabalar; Göz çevresine Emerge Lazer yaptırmak istiyorum. Kaç seans öneriyorsunuz. Fiyatı seans başına ve toplam fiyatını verir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hatice Hanım. Fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınıza ve kaç seans uygulanması gerektiğine ücretsiz olan konsültasyon sonrasında karar verilir. Emerge lazer nazik olan göz çevresinde uygulanabilen bir sistemdir. Teknolojinin en önemli özelliği diğer fraksiyonel lazer sistemlerine göre daha çabuk bir iyileşme sürecinin olmasıdır. Normalde 7-10 gün aralıklarla 3-6 seans yapılır. Cilt altında mikro-ısı hasarı yaratan Emerge lazer, cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek inci çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir, cilt kalitesini artırır. Bu tedaviyi botoks enjeksiyonu ile destekleyerek, ileride yeniden oluşacak çizgilerin görünümünü de kontrol altına almak mümkün olacaktır.
Sertap soruyor
21 yaşındayım göz çevrem mor ve damarlarım belirgin dolgu da yaptırmak istemiyorum lazerle geçirme şansım var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sertap Hanım. Göz çevresine uygulanabilen BBL veya ClearLift teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. Göz çevresi son derece ince ve hassas bir deriye sahip olduğu için hemen altındaki kılcal damarları da kamufle etmekte yetersiz kalır. Claerlift ve BBL lazer gibi ciltteki kolajen ve elastin üretimini artıran bir teknoloji ile gözaltındaki ince deri daha dirençli ve sıkı bir dokuya kavuşacağı için altındaki kusurları kamufle etmekte daha başarılı olacaktır. Tabii bu sorunun tamamen geçeceği şeklinde algılanmamalı, ancak sizi rahatsız eden problem hafifleyecek, göz çevresi daha aydınlık görünecektir.
Tulin soruyor
Ben 26 yaşındayım fakat göz kapaklarım ve kaşlarım yapısal olarak çok düşük ben bunu kaldırmak istiyorum ama botoks gibi mimiklerimi kısıtlayıcı bir şekilde olmasını istemiyorum. Benim için için uygun bir yöntem mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülin Hanım. Ne kadar genç olursanız olun gerçekten de gözkapaklarındaki ve kaşlardaki düşüklük, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Gözkapağınızı ve kaşlarınızı yukarı doğru kaldırmak, yani bu bölgede lifting etkisi yaratmak için Emerge lazer tedavisi uygulanabilir. Emerge lazer sistemi ısıyla ciltte mikro-kanallar açarak etki eder. Cilt bu mikro-kanalları tedavi etmek için daha fazla kolajen ve elastin üretmeye başlar- bu da cildin kalitesini ve sıkılığını artırır. Emerge lazer 10-15 gün aralıklarla cildin ihtiyacına göre 3 ya da 6 seans uygulanır ve her seans yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Göz çevresi ve gözkapakları söz konusu olduğunda uygulama yapılacak alan daha küçük olduğu için daha kısa sürecektir. Göz kapaklarının hassas bir derisi olduğundan muayenehaneye işlemden 45 dakika önce gelmenizi tavsiye ediyorum. Böylece anestezik krem uygulamak ve kremin etkisini göstermesi için yeterli zaman olacaktır. Tedavinin hemen sonrasında bir lifting etkisi gözlemleyebilirsiniz, ama işlemin tam sonuçlarını görmek için birkaç ay beklemeniz gerekiyor. Bu süre içinde cilt yeni kolajen ve elastin lifleri üreterek cildin daha elastik ve sıkı görünmesini sağlayacaktır. Söz açılmışken bir şey daha eklemek istiyorum: Botoks uygulamaları doğru şekilde ve doğru dozlarda yapıldığında mimiklerde donma etkisi yaratmadığını da belirtmek istiyorum. Botoks enjeksiyonları ile son derece doğal bir görünüm yaratmak mümkün. Yani, botokstan değil yanlış ellere düşmekten korkun.
Yıldız soruyor
Hocam merhabalar. 2,5 yıl önce Antalya da bir klinikte gözaltı ışık dolgusu yaptırmıştım. Sol gözümde biraz morluk oluşmuştu ve bu morluk bu zamana kadar halen geçmedi. Zamanla geçer mi ya da daha artar mı bu morluk? Ya da geçmesi için lazer ışık tedavisi mi yaptırmalıyım morluk olan kısma? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yıldız Hanım. İşlemin üstünden 2,5 yıl geçmiş, bu zamandan sonra morluğun kendi kendine geçeceğini düşünmüyorum. Eğer göz çevrenizi güneşten korumazsanız daha da koyulaşma ihtimali var. Ancak pigment tedavisinde kullanılan ve gözaltına uygulanabilen lazer sistemlerinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
Hemen Doktorunuza Sorun

Göz Altı Torbaları Lazer Tedavisi
Ayça soruyor
Merhabalar, 34 yaşındayım ve gözaltı torbalanmalarım var. Bunların giderilmesi için Emerge lazer uygun mudur? Bir de ücretini öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayça Hanım. Teknik olarak, Emerge lazer gözaltı torbalanmaları için tasarlanmamıştır. Ancak cildin sıkılığını artıran bir tedavi ... Daha Fazla
Akne İzleri Lazer Tedavisi
Çağal soruyor
Merhabalar; Emerge fraksiyonel lazer hakkında bilgi almak istiyorum. Akne izlerine iyi geliyor mu? Kaç seans öneriyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Fraksiyonel lazerler eski nesil lazerlere kıyasla cilt yüzeyinde daha az tahrişe neden olan sistemlerdir. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde ha... Daha Fazla
Yüzdeki Sivilce İzleri ve Çukurları
Ali soruyor
Merhabalar 20 yaşındayım. Yüzümde sivilce izleri ve çukurlar mevcut. Fraksiyonel lazer tedavisi yaptırmamda bir sakınca var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ali Bey. Hayır, hiçbir sakınca yoktur. Emerge Fraksiyonel Lazer sistemi sivilce izlerini ve yüzde akne yüzünden oluşmuş çukurlukl... Daha Fazla