Göz Altı Torbaları Lazer Tedavisi

Ayça soruyor
Merhabalar, 34 yaşındayım ve gözaltı torbalanmalarım var. Bunların giderilmesi için Emerge lazer uygun mudur? Bir de ücretini öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayça Hanım. Teknik olarak, Emerge lazer gözaltı torbalanmaları için tasarlanmamıştır. Ancak cildin sıkılığını artıran bir tedavi olduğu için torbaların görünümünü hafifletebilir. Neden? Çünkü elastikiyetini kaybeden cilt, alt dokudaki torbaların daha da belirgin bir hal almasına neden olur. Eski bir yastığın üstüne sıkı bir yastık kılıfı koyduğunuzu düşünün, kılıf yastığı toplayacak defolarını gizleyecektir. Aynı yastığın üstüne bol bir kılıf geçirdiğinizde ise yastığın içindeki formunu kaybetmiş süngerler ortaya çıkacaktır. Aynı mantıktan yola çıktığınızda sıkı bir cilt kusurları gizlemekte elastikiyetini kaybetmiş cilde kıyasla çok da başarılıdır. Sözün özü: Emerge lazer tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu tedaviyi torbalanmaların alt kısmına yapılacak minik bir doz dolgu enjeksiyonu ile desteklemek sonucun daha da başarılı olmasını sağlayacaktır. Çünkü gözaltında düz bir satıh yaratmak torbaların belirginliğini hafifletecektir.
Deren soruyor
Bir arkadaşım lazerle gözaltı torbalarının giderilebildiğini söyledi. Bana pek mantıklı gelmedi. Sizde böyle bir uygulama var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltındaki hassas cilde uygulanabilen Emerge lazer sistemi ile gözaltı torbalarını hafifletmek mümkün. Emerge lazer cildin sıkılaşmasını elastikiyetinin, artmasını sağlayan bir sistemdir. Cilt sıkılaştığında ise gözaltlarında torbalı bir görünüme neden olan yağ dokusunu içeri doğru iter. Bazı hastalarda Emerge lazer tedavisini torbalanmanın üst yanakla birleştiği hatta yapılan ışık dolgusu enjeksiyonu ile desteklemek en iyi sonuçları veriyor.
Sedef soruyor
Gözaltı torbaları için ameliyatsız çözüm olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Özellikle uykusuz kaldığımda torbalar iyice belirgin bir hal alıyor ve olduğumdan çok daha yaşlı görünüyorum. Ameliyat olamam hem korkuyorum hem de çalıştığım için öyle bir vaktim yok. Ne tavsiye edersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltı torbalarında kombine tedavilerle en başarılı sonuçları aldığımız söyleyebilirim Emerge lazer gibi hassas göz çevresine uygulanan bir lazer sistemi ile ışık dolgusunun bir arada kullanılması gibi. Gözaltındaki torbalanmaların başlıca nedeni bu bölgedeki derinin elastikiyetini yitirmesi ve gevşeyen derinin altındaki yağ dokusunu kamufle etmede yetersiz kalmasıdır. Bu da yağın dışarı doğru bombe yapması ve torbalanmaya neden olması anlamına geliyor. Cildi sıkılaştırdığınızda torbalanma da hafifleyecektir. Bu tedaviyi ışık dolgusu ile birlikte kullanmanın en iyi sonucu verdiğini söylemiştim. Doğru yaklaşım birkaç seans Emerge uygulamasından sonra gözaltındaki cildin nihai halini almasını beklemektir. Sonrasında da hafiflemiş bile olsa hala bir torbalanma varsa ışık dolgusu kullanarak torbaların üst yanakla birleştiği çizgiye enjeksiyon yapılır. Bu da gözaltlarında düz bir satıh yaratmayı mümkün kılar.
Erdi soruyor
Gözaltı torbaları için lazer tedavisi yapıyor musunuz? Bu torbalardan ameliyatsız kurtulmanın bir yolu var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltı torbalarına lazer tedavisi yapılabilir. Bu bölgedeki deri sıkılaştığı ve elastikiyeti arttığı için altındaki yağ tabakasını daha iyi kamufle eder. Böylece torbalar azalmış gibi görünür. Ancak PB Serum denen ve gözaltı torbaları için geliştirilmiş yeni bir tedavi ile çok daha başarılı sonuçlar almak mümkün. PB Serum gözaltına enjeksiyon yöntemi ile veriliyor. Formülün içinde yağ hücrelerini parçalayan ve gözaltı torbalarının hafiflemesini sağlayan bir enzim bulunuyor.
İrada soruyor
Merhabalar. Gözaltı torbaları için lazer uygulaması ve ışık dolgusu fiyatlarını sorabilir miyim? Üst göz kapağının sıkılaştırılması için de bir uygulama var mı?
Dr. Mustafa Karataş
PB serum denen bir enjeksiyonla gözaltı torbalarına müdahale edebiliyoruz. Bu işlemin etkisi ortaya çıktıktan sonra ise Emerge lazer ile gözaltı derisinin kalitesini artırmak optimum sonuçlar almanızı sağlayacaktır. faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Emerge lazer gözaltındaki derinin kolajen ve elastin üretimini artırarak, altındaki kusurları (yani morluğu) daha iyi kamufle etmesini sağlayacaktır. Üst gözkapağına direkt olarak bir uygulama yapmak mümkün değil, ancak minik bir doz botoks enjeksiyonu ya da Emerge lazer sistemi ile göz kapağı ve kaş arasındaki bölgeyi sıkılaştırarak gözkapaklarının açılmasını sağlayabiliyor, böylece gözlerdeki yorgun ifadeyi hafifletebiliyoruz. Üst gözkapaklarında en etkili sonuçlar estetik ameliyatla alınabiliyor. İyileşme süreci kısa olan bu basit operasyon için bir estetik cerraha danışabilirsiniz.
Seda soruyor
Işık dolgusu diyorsunuz ama birçok ülkede göz altına dolgu uygulaması yapılması uygun değil. Her gelene dolgu yapılıyor. Örneğin ben tiroit hastasıyım ve basınçtan dolayı gözlerimde sorunlar oluşmuştu. Torbalanma neye bağlı araştırma gibi bir kaygısı yok hekimlerin. Böbrek ve tiroid rahatsızlıkları bu tür durumları tetikliyor. Bence detaylı muayenelerden sonra göz altına dolgu yapılmalı. Ben kendi göz altı torbalarımın hep yasa bağlı olduğunu düşünürdüm detaylı muayeneden sonra göz doktorum tiroitle ilişkili olduğunu ve herhangi bir işlem yapılmasının uygun olmadığını söyledi. Her gittiğim yerde ışık dolgusu, PRP vs. birçok şey söylediler ve hiçbirisi de bir rahatsızlığın var mı diye sormadı bile. Alışmışlar 1 CC 2 bin başka bir şey yok.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Seda Hanım. Öncelikle gözaltındaki çöküklük için geliştirilmiş olan Teosyal marka Işık dolgusunun bu bölgede güvenli ve etkili bir tedavi olduğu FDA tarafından onaylanmıştır. Bu dolgu dünyanın hemen her ülkesinde kullanılır. Ancak yüz için geliştirilen dolguların gözaltında kullanılması sakıncalıdır ve pek çok istenmeyen yan etki meydana gelebilir. Diğer yandan Işık Dolgusu sizin bahsettiğiniz gibi gözaltı torbalarında kullanılmaz. Bir ürünün başarılı olması onun gözaltındaki her sorunda etkili olduğu anlamına gelmez. Işık dolgusu torbalanması olan hastalara uygulanmaz, uygulanmamalı. Böyle bir işlem sorunun daha da kötüleşmesine neden olur. İşlemi yaptıracak olan kişi yapılacak işlem hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunda bu tür yanlış uygulamalardan da korunmuş olur. Gözaltı torbalarında, ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen, Emerge ya da ClearLift sistemiyle desteklendiğinde alınan sonuçlar daha başarılı oluyor. Son olarak sadece para kazanmak için işlem yapan bazı merkezler olabilir ama diğer yandan hastasının iyiliğini gözeten, uygulamanın hastayı mutlu edip etmeyeceğini ön plana alan, yani işini hakkıyla yapan pek çok medikal estetik uzmanı da var. Size düşen sorumluluk da doğru uzmanı bulmaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Akne İzleri Lazer Tedavisi
Çağal soruyor
Merhabalar; Emerge fraksiyonel lazer hakkında bilgi almak istiyorum. Akne izlerine iyi geliyor mu? Kaç seans öneriyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Fraksiyonel lazerler eski nesil lazerlere kıyasla cilt yüzeyinde daha az tahrişe neden olan sistemlerdir. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde ha... Daha Fazla
Yüzdeki Sivilce İzleri ve Çukurları
Ali soruyor
Merhabalar 20 yaşındayım. Yüzümde sivilce izleri ve çukurlar mevcut. Fraksiyonel lazer tedavisi yaptırmamda bir sakınca var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ali Bey. Hayır, hiçbir sakınca yoktur. Emerge Fraksiyonel Lazer sistemi sivilce izlerini ve yüzde akne yüzünden oluşmuş çukurlukl... Daha Fazla