Gözaltı Kırışıklıkları

Göz altı yorgunluğunu ve yaşlanmanın ilk bulgularının gelişmesine daha yatkındır. Genetik faktörler, bazen fazla güneşte kalma,  bakım hataları gözaltı sorunlarında beraberinde getiriyor. Göz altın kırışıkları için yapılacak estetik girişimlerle kişinin ruh halinden bağımsız olarak ifade üzerinde olumlu değişiklikler yapmak mümkün. Göz altı cildikeki çizgi ve kırışıklıklar, ClearLift ve geliştirilen Redensity II gözaltı ışık dolgusu yöntemi etkili olabiliyor.

ClearLift diğer lazer uygulamalara hassas olan ve bu sebeple tedavi uygulanamayan hassas ciltlerde de kullanılabilir özellikle de gözaltındaki kırışıklıkları ve çizgileri çok verimli sonuçlar alınır. ClearLift Klasik fraksiyonel ablasyon uygulamasının tersine ciltte yaralanma yapmaz, sadece hafif fraksiyonel ısıtıcı hasara yaratarak kollageni çektirir ve yeni kollagen üretimi sağlar ve cildin kalitesini arttıran,  ince çizgiler ve kırışıklıkları düzeltir.  Göz çevresindeki hassas bölgeler için uygundur, göz çevresindeki koyu renk görünümü giderir, ince kırışıkların tedavinde oldukça etkilidir.   

Seans sayısı sizin cilt yapınıza ve cildinizin tedaviye nasıl cevap vereceğine bağlıdır. ClearLift ile birlikte birçok hastada yalnızca bir seanstan sonra gözle görülür bir iyileşme gözlenmiştir. Daha fazla sayıda sorunu çözmek amacıyla işlem 3-4 haftada bir yapılan 3-5 seans yeterlidir Anesteziye gerek yoktur, işlem ile sadece sıcaklık hissi algılayabilirsiniz çünkü ClearLift, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve düzgün olmayan cilt yapısının kaynağını hedef göstererek cildin altına lazer enerjisini vermektedir. Tedavi çok hızlıdır, genellikle 10 dakikadan fazla sürmez ve hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz. 

Göz altları kırışıklıkları için özel olarak geliştirilen Redensity II gözaltı ışık dolgusu yöntemi etkili olabiliyor. Göz altı kırışıklık, şişlik ve morluk problemlerini giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına tek seferde yardımcı olan ilk ve tek dolgu ürünü olma özelliğine sahip olan gözaltı ışık dolgusu Redensity II,  yaşlanma nedeniyle artan gözaltı problemlerine ciddi bir çözüm sunuyor.  Gözaltındaki halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Bugüne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamadı, yeni geliştirilen bazı yöntemlerle bu şikâyetlerin üstesinden gelmenin mümkün oldu ve bunlardan birinin de ışık dolgusu oldu. Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu hyaluranik asit içermekle birlikte çapraz bağları değiştirilerek aynı zamanda çapraz bağsız bir hyaluranik asit maddesinde içerir. Bu sayede ışık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Gözaltı ışık dolgusu işlemi, gözaltına aydınlık verdiği için ışık dolgusu olarak anılsa da, aslında temel olarak çok az miktarda özel bir hyalüronik asit formülünün, çok çok ince iğnelerle gözaltına enjekte edilmesi şeklinde uygulanıyor.

Göz altı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki kırışıklar, torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken, içeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır. Dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Göz altı ışık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz. Yine iğnelerin morarma ve şişme yapması nedeniyle gözaltlı dolgusu kanül ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için herhangi bir şekilde morarma, şişme olmamaktadır.

4 yorum
Çiğdem
Merhaba hocam 35 yaşımdayım gözaltımda kırışıklık var ben çok rahatsız oluyorum bunun için ne yapmalıyım ışık dolgusundan korkuyorum ve yaptırmış bile olsam ne kadarda bir tekrarlamam gerek?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Çiğdem Hanım, Gözaltındaki kırışıklıklarda mikro-botoks denilen bir yöntem uygulanabilir. Bu yöntemin farkı tekniğinde yatar. Enjeksiyon minik dozlarda ve birçok noktaya yapılır. Böylece ince çizgilerin görünüm hafifler, etkisi ise 4-6 ay kadardır. Işık dolgusu özel olarak gözaltları için tasarlanmış bir formüldür. Özellikle morlukları kamufle etmekte çok başarılı bir uygulamadır ve anti-aging faydası da vardır. Cilde yoğun nem veren hyalüronik asit, vitamin, mineral ve amino-asitler açısından zengin bir formüle sahiptir. Yani ışık dolgusu ile hem gözaltlarınızda var olan sorunlara müdahale edersiniz, hem de ileride oluşacak yaşlanma belirtilerine karşı etkili bir önlem almış olursunuz. Öncesinde anestezik krem uygulanır, böylece tedavi nispeten konforlu geçer, bu tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Bu dolguyu uzun zamandır uyguluyor ve başarılı sonuçlar alıyorum. Sözün özü: Korkulacak hiçbir şey yok. Tabii işinin ehli ve bu uygulama konusunda deneyimli bir uzmana başvurmanız koşuluyla. Bu arada gözaltı çizgilerinde kombine tedavilerden de son derece etkili sonuçlar aldığımı belirtmek istiyorum. Yani hem ışık dolgusu hem de mikro-botoks yönteminin beraber uygulanabiliyor. Eğer size ürkütücü gelen enjeksiyon yöntemi ise lazer sistemlerinden de fayda sağlayabilirsiniz. Emerge lazer hassas göz çevresinde bile başarıyla uygulanan bir sistemdir. Cilt altında ısı kanalları açarak etki eder ve cilt yüzeyine zarar vermez. İşlem sonrasında göz çevrenizde kızarıklık ve ödem görülebilir. Bu normaldir ve birkaç gün içinde tamamen geçerler. Seans sayısına gözaltlarınızdaki çizgilerin durumuna göre karar verilebilir, ancak genelde 3-6 seans yapılır.
Zeral
25 yaşındayım gözaltımda derin kırışıklıklar oluştu. Gözaltı için botoks kötü sonuçlar verebilir diyorlar göz alt kapağı düşmesi torbalar oluşturması gibi. Doğru mudur hocam?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Remziye Hanım. Gerçekten de gözaltına yapılan botoks tedavisinin böyle sonuçları olabilir. Bu yüzden de sadece ve sadece işinin ehli, bu yöntem konusunda deneyimli bir uzman seçmeniz son derece önemli. Gözaltı botoks uygulaması yaygın bir tedavi olmadığı için bu işlemde uzmanlık büyük önem taşıyor. Enjeksiyon mikro-enjeksiyon dediğimiz bir teknikle, son derece az miktarda ve doğru noktalara yapılmalı. Gözaltındaki çizgileri hafifletmede Emerge veya ClearLift sisteminden de fayda sağlayabilirsiniz. Gözaltındaki ince ve hassas deriye uygulanabilen bir teknoloji olan Emerge, elastin ve kolajen üretimini artırarak etki eder. Boks, ClearLift veya Emerge’i kombine bir tedavi protokolü ile uyguladığımızda aldığımız sonuçlar daha başarılı oluyor.
Ayla
Merhabalar; Botoks tedavisinin yaş uygulaması var mıdır? 23 yaşındayım göz çevresi kırışıklıklarım var; gülmek ve kilo alıp vermekten dolayı. Şimdiden ilginize teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayla Hanım, 23 yaş botoks enjeksiyonu için uygun bir yaştır. Eğer mimik kasları çok güçlü ve çok etkinse 20’li yaşların başında bile alın bölgesinde ya da sizin durumunuzda olduğu gibi göz çevresinde- çizgiler oluşabilir. Bu tür çizgilerle savaşmanın en etkin yolu ise botoks enjeksiyonudur. Düzenli olarak botoks enjeksiyonu yaptırmak ileride oluşacak çizgileri önlemek ya da var olanların derinleşmesini önlemekte de etkilidir. Çok yaygın bir işlem olması uygulama yaptıracağınız kişiyi gelişigüzel seçebileceğiniz anlamına gelmesin. Doğal görünümlü bir etki ve başarılı bir uygulama için mutlaka işinin ehli bir uzmana başvurmanız gerektiğini unutmayın. Botoksun kalıcılığı 6-8 ay kadardır. İşlem yapıldıktan birkaç gün sonra etkisini gösterir ve nihai halini alması 7-10 gün kadar sürer. Tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
Burcu
Mustafa bey benim stresten ve yanlış uygulamalardan dolayı göz çevrem ince kırışıklar özellikle göz altımdaoluştu. Yüz yogası yapayım dedim göz kapaklarında da hafif bir sarkma var ancak ben yine de dert ediyorum göz çevresini derleyen toplayan kaş da dahil buna nasıl bir tedavi önerirsiniz. Tabii dolgusuz botokssuz bir yöntem olması şart.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Burcu Hanım. Dolgusuz ve botokssuz bir yöntem olması şart dediğinizde elimizde sadece göz çevresine uygulanabilen Emerge teknolojisi kalıyor. Bu teknoloji ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak ince çizgilerin görünümünü hafifletebilir, kaş altlarına uygulanarak kaşların çok az da olsa bir miktar yukarı kalkması sağlanabilir. Cildin elastikiyetini, sıkılığını artıran bu sistem sorunlarınızın hafiflemesini sağlayabilir. Ama en belirgin ve gözle görünür farkın Emerge sistemi ile botoks enjeksiyonunun kombine edilmesiyle alınabileceğini de belirtmek istiyorum. Özellikle yaşla birlikte aşağı düşen kaşları kaldırmakta botoks altın standarttır.
Hemen Doktorunuza Sorun