Fit ve Sıkı Bir Vücut

Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir teknolojide saklı: EmSculpt.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş EmSculpt için “Kasları çalıştırarak etki eden EmSculpt ağır bir egzersiz rutini ile bile elde etmenin mümkün olmadığı sonuçları sağlayan bir sistem. Tedavi sadece otuz dakika sürüyor ve bu otuz dakikada kas dokusunda oluşan yoğun kasılmalar hem vücudun forma girmesini sağlıyor hem de yağ yakımını hızlandırıyor.
Karataş, EmSculpt teknolojisinin kendi alanında bir ilk olduğunu söylüyor. “Son yıllarda yağ dokusuna etki eden ve yağların kalıcı olarak parçalanmasını sağlayan sistemler geliştirildi. Ancak düşünülenin aksine biçimli bir siluet için sadece bölgesel fazlalıklardan kurtulmak yetmez, kasların da çalıştırılması gerekiyor. EmSculpt kas dokusuna etki eden ilk ve tek teknoloji olma özelliğine sahip. Kasların yoğunluğu artıp kas dokusu gelişirken vücut şekilleniyor, sistemin yağ yakıcı özelliği ile bölgesel fazlalıklar yok oluyor. Artık kas yapmak için egzersiz salonlarında saatler geçirmeniz gerekmiyor. Üstelik biraz önce de belirttiğim gibi hiçbir egzersizle kaslarınızı bu derece çalıştırmak mümkün değil. Dolayısıyla da spor yapanlar bile EmSculpt’tan fayda sağlayabilirler.”

Etki Mekanizması
EmSculpt odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratarak etki ediyor. Karataş, “İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım” diyor. “Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratıyor.”

EmSculpt’ın kas dokusu üzerindeki etkisini kanıtlayan 7 farklı klinik çalışma mevcut. Bu çalışmalara göre sadece altıaltı seans EmSculpt tedavisi kas dokusunda ortalama %16 artış, yağ dokusunda ise %19’a varan azalma sağlıyor. “Bunlar gerçekten etkileyici bulgular, bu değişim siluetin yeniden şekillenmesi, çok daha çekici bir vücut anlamına geliyor.”

Peki EmSculpt teknolojisi vücudun hangi bölgelerinde kullanılabiliyor. Dr. Mustafa Karataş EmSculpt’ın karın bölgesini biçimlendirmede harika bir sistem olduğunu belirtiyor. “Karın kaslarını forma sokmak gerçekten çok zordur. Özellikle de hamilelikten sonra. Düz, kaslı bir karın isteyen herkes bu sistemden faydalanabilir. Aynı şekilde yaşla beraber aşağı düşen kalçaları yukarı kaldırmak, daha kaslı ve biçimli bir popo için başvurulabilecek sistemlerden biri EmSculpt’tır. Kol kaslarındaki sarkmaları toparlamak için de bu teknolojiden yardım alabilirsiniz. Belli bir yaşın üstündeki kadınların en önemli sorunlarından biri üst kollarındaki sarkmadır. Kolun iç ve dış kısmına yapılacak altı seanslık bir EmScupt tedavisi kol kaslarını forma sokmak için yeterli olacaktır. Bu tedavinin etkili olduğu bir diğer bölge ise bacaklar. Daha biçimli  bacaklara kavuşmak isteyen herkes bu teknolojiden faydalanabilir.”

EmSculpt tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi, aklınıza takılan soruları Dr. Mustafa Karataş cevaplıyor...

EmSculpt tedavisinin etkisini işlemden ne kadar zaman sonra görülür?
Optimum sonuçlar 6. seans tamamlandıktan 1 ay sonra görülür. Eğer işlem karın bölgesine yapılıyorsa, daha ilk seanstan sonra bile daha dik durduğunuzu, postürünüzün düzeldiğini fark edebilirsiniz. Çünkü düzgün postürün sırrı güçlü karın kaslarından geçer. Popo kaldırma tedavisinde ise yine ilk seanstan başlayarak kalçalarınızın daha yukarıda ve daha biçimli göründüğünü gözlemleyecekseniz. Ancak dediğim gibi optimum sonuçlar için altı seanslık tedavinin üstünden yaklaşık bir ay geçmesi gerekiyor.

EmSculpt teknolojisini bu kadar özel kılan nedir?
Emsculpt sistemi kas dokusuna etki eden ilk ve tek teknolojidir. Odaklı elektromanyetik enerji ile kasların kasılmasını sağlar. Egzersiz kas liflerinin en fazla % 50’sine etki ederken, EmSculpt’ta bu oran %90’lara kadar çıkar. EmSculpt’ın etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Emsculpt nasıl etki eder?
Emsculpt, kaslarda 7,6 cm derinliğe kadar ulaşan bir uyarı ile kasların kasılmasını sağlayarak etki eder. Bu da karın bölgesine yapılan 30 dakikalık bir EmSculpt tedavisinin 20,000 adet mekik çekmeye eşdeğer bir etki yaratması anlamına geliyor. EmSculpt belirgin karın kasları isteyen erkekler için de ideal bir tedavidir.

EmSculpt hamilelik sonrasında karın kaslarında oluşan ayrılmaya iyi gelir mi?
Evet! Diastasis rekti olarak bilinen bu sorun özellikle hamilelik sonrasında görülür. Karın kaslarındaki aşırı gerilmeye bağlı olarak oluşan bu durum, kasların ikiye ayrılmasına neden olur. Bu da karnın çıkık görünmesi anlamına geliyor, öyle ki ne kadar egzersiz yapılırsa yapılsın karın düzleşmez. EmSculpt yeni kası lifleri oluşturarak, aradaki boşluğu kapatarak bu sorunu hafifletir, karnın daha düz görünmesini sağlar. EmSculpt teknolojisinin karın kaslarında oluşan ayrılmayı %10 oranında azalttığına dair bilimsel bulgular var.

Tedaviden ne kadar zaman sonra sosyal yaşama geri dönülebilir?
Emsculpt tedavisinin hemen ardından işinize, sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgede hassasiyet olması normaldir ve bu birkaç gün sürebilir. Ancak bunlar ağır bir egzersiz seansı sonrasında hissettiğiniz ağrılar, sızılar gibi rahatsızlık verici değildir. Bunun nedeni ise işlem sırasında oluşan laktik asidin yine tedavi esnasında yıkılmasıdır.

Emsculpt hangi bölgelere uygulanabilir?
EmSculpt popo kaldırma ve biçimlendirmede, daha sıkı ve daha düz bir karın bölgesi yaratmada, üst kolları biçimlendirme ve baldırları şekillendirmede etkili bir teknolojidir.

Tedavinin herhangi bir riski, bir yan etkisi var mı?
EmSculpt FDA onaylı bir teknolojidir. Bu da tedavinin güvenli ve etkili olduğunun en önemli kanıtıdır.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...