Farklı Estetik Problemlerde Çözüm Dolgu Enjeksiyonları

Yaşlanma belirtilerini geri almanın en etkili yollarından biri olan dolgu enjeksiyonları ve farklı uygulama alanları hakkında her şey…

“Çok zayıfım, yüzüm çok çöktü”
Pek çok kadının hayali incecik olmaktır. Ancak hayalini kurduğunuz zayıflık sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir. Unutmayın incecik bir siluete sahip olmak yaşlanma sürecinde dostunuz değil düşmanınız olacaktır. Çünkü doğal olarak zayıf bir yüz başlangıçta da az miktarda yağa sahiptir; böylece zamanla mevcut yağ miktarı azalmaya başlayınca bir deri bir kemik bir görüntü oluşması da son derece muhtemel. Bu da hem çizgilerin, kırışıklıkların belirginleşmesine neden olur, hem de yaşınıza yaş ekler. Yüze daha dolgun ve genç bir görünüm vermek için en etkili ve en pratik çözüm hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir.

“Burnumu hiç beğenmiyorum ama ameliyat olmak istemiyorum”
Burnu dolgu maddesi kullanarak şekillendirmek mümkün. Dolgu maddeleriyle yeterince yüksek olmayan burun kemiklerini düzeltmek, düşük duran ucunu kaldırmak ve deformasyonları gizlemek mümkündür. Kötü yapılmış burun estetiklerinde de dolgu maddeleri çok işe yarıyor. Eğer burnunuzun ucu kanca gibiyse veya burnunuzda asimetri varsa ve estetik operasyon yaptırmak istemiyorsanız, dolgu maddeleri çok iyi bir alternatif.

“Elmacık kemiklerim silikleşti”
Yaşla birlikte yüzdeki kemik kütlesinde kayıplar meydana gelir. Kaslarda da belli bir düzeyde atrofi yaşanır. Bu değişimler yüzün alt yapısını değiştirir ve yanaklarla orta yüz bölgesine çökük bir görünüm verir. Bu etkiler genellikle ileriki yaşlarda ortaya çıkar, 60 yaşlarında görülmeye başlar ve değişik şekilleri olsa da genellikle erime vakalarının çoğunluğu burun ve orta yüz bölgesinde yaşanır. Bu erimeyi yine hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile düzeltmek, çöken bölgeyi eski haline döndürmek yüzün genel görünümünde büyük fark yaratacak, yılları

“Gözlerimin altı çukurlaştı”

Yüz yağlarının çoğu yanak bölgesindedir. Buradaki yağlar eridikçe gözlerin iç köşelerinden aşağıya doğru bir sönme meydana gelir böylece gözaltlarında bir çukur görünümü oluşuyor. Bazen yağ dışarı doğru çıkıntı yapar. O zaman da gözaltı torbaları söz konusu olur. Her iki sorunu da gözaltları için tasarlanmış ışık dolgusu ile çözmek mümkündür. Işık dolgusunun içinde bölgeye bir miktar hacim veren hyalüronik asit dışında anti-aging etkili vitamin, mineral ve amino-asitler de bulunur.

“Kaşlarımın çevresi boşalmış gibi”
Kaş çevresindeki yağ ve dolgunluk kaybına kaş arasındaki ve alındaki çizgi ve kırışıklıklar da eşlik ettiğinde sarkık bir kaş ve üst göz kapaklarında katlar meydana gelir. Bu sorunu çözmenin en etkili yolu dolgu enjeksiyonudur. Biraz hacim bu görünümü düzelmeye yardımcı olacaktır. Genel bir gençleşme etkisi için dolgular botoksla beraber uygulandığında çok daha etkili olur. Dolgu maddeleri ile botoksun birleşimi, bu işlemleri ayrı ayrı uyguladığımızda elde edeceğimiz etkiden çok daha güçlüdür.

“Yüzümün üst kısmında bir değişiklik var ama sorunun ne olduğunu anlayamıyorum”
Sorun şakak bölgesi olabilir. Şakak bölgesinin problemli bir bölge olduğunu düşünmemiş olabilirsiniz ama aslında öyle. Şakak bölgesindeki yağ dokusu azaldıkça çökük bir görünüm oluşur. Şakaklardaki bu çukurlaşma yanakları çok daha fazla ön plana çıkarır. Bu bölgedeki görünümü yumuşatmak için çok az miktarda hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu kullanmak yeterli olacaktır.

“Dudaklarım inceldi”

Dudaklarda yağ hücresi yoktur. Kolajen, sıvı haldeki yağ ve dokudan meydana gelir. Ancak bu bölgede de yaş aldıkça bir incelme ve hacim kaybı yaşanır. Dolgu maddeleri dudaklardaki dolgunluğu geri kazandırmaya yardımcı olsa da eğer varsa dudağı çevreleyen bölgedeki çizgilerin de iyileştirilmesi gerekir. Bunun için de dolgu enjeksiyonunun yanında lazerle cilt kalitesini artırarak ince çizgilerin görünümü yumuşatma ve minik bir doz botoks uygulanabilir. Dudaklara hacim verirken dozu kaçırmamak ve fazla şiş dudaklar yaratmamak son derece önemlidir.

Burun kenarlarımdan ağzıma doğru inen katlar oluştu”
Yaşanan yağ kaybının en çok göze battığı bölgelerden biri de yanaklardır. Ve yanaklardaki yağ aşağı doğru inmeye başladığında ağız ve burun çevresinde oluklar meydana gelir, yanaklar yüksekliğini kaybederek düzleşir. Yanaklardaki yağlar aşağıya indikçe ağız çevresindeki derinin desteği de azalır. Bu durum burnun altı ile dudakların birleştiği yerde oluklar, hatta katlar meydana gelmesi demektir. Problemi çözmekte en etkili yöntem olarak yine karşımıza hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları çıkar. Ancak bu olukların için doldurulurken ve yanaklara kaybettikleri hacim geri verilirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yanaklarda fazla şiş bir görünüm yaratmamaya özen göstermektir.

“Yaşlandıkça çenem küçüldü sanki”
Çene bölgesi zamanla hatlarındaki kesinliği kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Çene bölgesinde hacim kaybına genellikle yanaklardaki yapı eksikliği de eşlik eder. Hyalüronik asit enjeksiyonları çene hattını yeniden şekillendirip bölgeye hacim kazandırmada yardımcı olur.

“Yüzümün şekli değişti, artık eskisi gibi görünmüyor”
Genç bir yüzün en önemli kriterlerinden biri ters V şeklinde bir forma sahip olmasıdır. Bu ters üçgen zamanla birlikte bozulur, yüz kare ya da dikdörtgen bir form alır. Bunun nedeni ise orta yüzdeki yağ dokusunun kaybolmasıdır. Yüze kaybolan şeklini geri vermenin en etkili yolu hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dolgularla yanak bölgesi doldurulur, elmacık kemikleri belirginleştirilirse yüzde ters V şekli yeniden yaratılabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.