Thermage CPT Kırışıklık Tedavisi

termajThermage kırışıklıkların yanı sıra cildi sıkılaştıran ve yüzün konturunu geliştirmek için yumuşak dokuya duyarlı radyofrekans enerji kullanan bir makinedir. RF enerji cildinizin içyapılarında güvenli ısıda çalışmak için dokunmatik bir uçla kullanılmaktadır.Thermage CPT kırışıklık tedavisi ile kremler ve serumlardan çok daha etkili sonuçlar veren bir yöntemdir.

Çoğumuz yaşlanmanın görünür etkilerini bilir.  Yüzün yaşlanması doğal bir süreçtir, sürekli ve yaşam boyunca ilerler. Bu yaşlanma sürecini durduramazsınız üstelik doğal özelliğinizi korumak ve geliştirmek için birçok yol olmasına rağmen. Kırışıklıklar, çizgiler ve derin kıvrımlar, elastikiyet kaybı ve sarkmış cilt, cilt netliğindeki ve dokusundaki değişiklikler meydana gelir.  Cildinizin daha az parlak ve yorgun olduğunu fark edilir. Göz çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklar  (kazayağı) kaşlarınız ki dikey çizgiler ve alnınızdaki yatay kırışıklıklar görünmeye başlar. İlerleyen zamanlarda alnınızdaki göz çevrenizdeki ve gülümsediğinizde oluşan daha derin çizgileri görmeye hazırlanın.  Yaşlanmanın ve güneş hasarının kümülatif etkileriyle karşı karşıyasınızdır bunlar sadece derinlemesine çizgileri ve kırışıklıkları içermez aynı zamanda kolajan ve elastin liflerinin ittikçe artan bi oranda tahribini de içerir ki bunlar derinin içindeki destekleyici yapılardır. Derinin belirgin gevşekliğiyle birlikte yüz sarkıklığı ortaya çıkar.

Yaşlanma başladığında ondan kaçmamız mümkün değildir ve gençlik çeşmesinin akması da artık bir hayli zorlaşacaktır. Kadınlar bugün artık ciltlerinde meydana gelen değişikliklerin kontrolünü kendi ellerine alabiliyorlar. Erken yaşlanmanın belirtilerini önlemek için asla çok geç yâda çok erken değildir.  Genç, güzel ve kırışıksız görünmesine yardımcı olacak tedavi Thermage,  hastaların çoğunluğu, ameliyatsız ve ağrısız şekilde genç ve güzel bir görünüm elde etmek yardımcı bir sistem. Thermage kırışıklık tedavisi ile kremler ve serumlardan çok daha etkili sonuçlar veren bir yöntemdir. Medikal estetiğin piyasaya sürülmesinin nedeni yaşlanmanın önemli belirtilerine sahip olan kadınların sorunlarını cerrahi müdahale gerektirmeden çözebilmektir.

Thermage kırışıklıkların yanı sıra cildi sıkılaştırır...

thermageThermage kırışıklıkların yanı sıra cildi sıkılaştıran ve yüzün konturunu geliştirmek için yumuşak dokuya duyarlı radyofrekans enerji kullanan bir makinedir. RF enerji cildinizin içyapılarında güvenli ısıda çalışmak için dokunmatik bir uçla kullanılmaktadır. Thermage’in yeni geliştirilmiş, yaygın olarak kullanılan versiyonu  Comfort Darbe Teknolojisi (CPT) sistemi ile tanınır. Bu FDA onaylı teknoloji monopolar Radyo Frekans (RF) cilde ısı vermek için serbest elektrik akımı sağlamak adına enerji kullanan bir non-invaziv cilt tedavisi sağlar. Bu cihaz deri ile temas halinde olan ve elle kontrolü sağlanarak RF enerjisi sunan bir cihazdır ve işe ilk olarak buradan başlanır. Sonrasında bu cihazla cildi sıkılaştırmak için kollejen katmanlarında tepkiye neden olup onu harekete geçirmesi adına belli bir bölgeye ısı verilir. Bu sürecin etkileri olarak pürüzsüz, yumuşak ve genç görünümlü bir cilt görülebilir.

Thermage sadece belli bir cilt tipi üzerinde çalışmayla sınırlı değildir. Her cilt tipi üzerinde aynı verimle çalışır. Thermage etkileri işlem sonrası dört ila altı ay kadar sürebilir. İlk 2-3 seanstan sonra alınacak sonuçların aylarca tadını çıkarabilirsiniz. Sonrasında bir rötuş gerekebilir. Oysa cilt sıkılaştırma kremleriyle eğer sonuçları korumak istiyorsanız o halde her gün uygulama yapmak zorundasınızdır.

Hemen Doktorunuza Sorun