Kol İnceltme & Sıkılaştırma İçin Ne Yapmak Gerekir?

Türkan soruyor
Merhabalar. Kol inceltme ve sıkılaştırma ilgili bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Türkan Hanım. CoolSculpting sistemi ile kol bölgesini inceltmek mümkün. Bu sistem yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak yağ hücrelerini parçalayarak, kalıcı olarak yok olmalarını sağlıyor. Bunu yaparken de cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermez işlem sonrasında birkaç saat devam eden kızarıklık ve hassasiyet dışında. Soğuk yüzünden parçalanan yağ hücreleri etkilerini 2-3 hafta sonra görmeye başlayarak vücuttan metabolize olarak atılırlar. Tek bir seansta yağ dokusunun %25-%30 kadarı yok olur. Pek çok kişide tek bir seans yeterlidir. Tedavi, kol kaslarını biçimlendiren ve kas dokusunu güçlendiren Emsculpt ile desteklendiğinde koldaki sarkmaya da etki etmek mümkün oluyor.
Nalan soruyor
56 yaşındayım ve geçtiğimiz yıl yaklaşık 20 kilo verdiğim için kollarımda aşırı deri sarkması var. Ameliyat olmayı düşünüyorum. Peki, Thermage yaptırsam kollarımın sıkılaşması için yeterli olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Cilt sıkılaştırıcı tedaviler kendi başlarına kullanılabilecekleri gibi bir ameliyat öncesinde ya da sonrasında sonuçlan iyileştirmek adına da kullanılabilirler. Bazı hastalarda Thermage Body sistemiyle önemli bir elastikiyet artışı gözlense de, derideki sarkmanın çok ileri boyutta olduğu durumlarda tek seçeneğin cerrahi müdahaleler olduğunu belirtmekte fayda var. Ama yukarıda da belirttiğim gibi ameliyat öncesinde ya da sonrasında yapılan Thermage uygulaması ameliyatın sonucundan daha memnun olmanızı sağlayacaktır.
Okan soruyor
Merhabalar, kollarımdan üst kısmından rahatsızım kollarımın incelmesini istiyorum ve birazda sıkılığını kaybetmiş bir görüntüsü var. Kollarımı inceltmek ve sıkılaştırmak için ne yapabiliriz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Yağ eritici tedaviler, kol çevresi gibi yağ kaybetmenin zor olduğu bölgelerde harikalar yaratabilir. FDA onayı almış inatçı yağ fazlalıklarını ortadan kaldırmak için non-invaziv tek seanslık CoolSculpting uygulaması 35-60 dakika boyunca yağ hücrelerine dondurucu bir soğuk kullanılarak cildin hemen altında bulunan yağa odaklanarak, yağ hücrelerinin sayısını yüzde 20-40 oranında azaltıyor. CoolSculpting, kollarda bulunan istenmeyen yağlardan kurtulmanın belki de en etkili yoludur. Fakat başarılı sonuçlar elde etmek için cildin iyi durumda olması gerekiyor. Cilt ne kadar elastik olursa Coolsculpting sonuçları o kadar başarılı olur. Eğer emilen yağa karşılık çok fazla gevşek deri bulunuyorsa, ciltte dalgalanmalar meydana gelmemesi için Emsculpt ile kombine kullanıldığında sonuçlar daha verimli oluyor. Emsculpt, elektromanyetik dalgalar yardımı ile uygulanan, bölgedeki kas dokusunun sinirlerini uyararak o kasların ortalama 30 dakikada 20 bin kez kasılmasını sağlıyor. Bu uyarı sonucu çok hızlı şekilde çalışan kaslar enerji ihtiyacının çevre dokudaki yağ dokularını incelterek elde ediyor. Böylece hem kas gelişimi hem de yağ yakımı amaçlanıyor.
Cemile soruyor
Kollarım çok tombul. Üstelik kilo versem de öyle çok incelmiyorlar, üstüne bir de sarkıyorlar. Kol inceltme ve sıkılaştırma için ne yapmak gerekir? İkisini de yapan bir işlem, bir tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Sizin sorununuzda en iyi sonuçları kombine tedavi protokolü ile alıyoruz. Önce CoolSculpting soğuk lipoliz teknolojisi ile kollardaki fazla yağ dokusuna etki eden bir tedavi uygulanıyor. Tedavi, kol kaslarını biçimlendiren ve kas dokusunu güçlendiren Emsculpt ile desteklendiğinde koldaki sarkmaya da etki etmek mümkün oluyor.
Ecem soruyor
Kollarım hem toplu hem de biraz sarkma var. Yazları kısa kollu kıyafet bile giyemeyecek kadar mutsuzum bu durumdan. Kol inceltme ve sıkılaştırma için ne yapmak gerekir?
Dr. Mustafa Karataş
Kollarınızdaki fazlalıklarda en etkili tedavilerin başında CoolSculpting geliyor. Yağ hücrelerini dondurucu soğuğa bırakarak parçalayan teknoloji tek bir seansta yağ dokusunun % 30 - % 35 kadarını yok eder. İşlemin nihai sonucunun ortaya çıkması için yağ hücrelerinin metabolize olarak sistemden atılmaları gerekir, bu da 6-8 haftalık bir süreçte gerçekleşir. Eğer kol kaslarında da bir kayıp varsa ki sarkmaya bu da katkıda bulunabilir, tedavinin EmSculpt sistemi ile desteklenmesi alınan sonucun başarısına önemli bir katkıda bulunur.
Aşkım soruyor
Merhabalar ben Elazığ’dan yazıyorum uzun zamandır göğüs dikleştirip küçültmeyi düşünüyorum doktor araştırmaları sonucu sizi duydum kol ve bacak inceltme ve sıkılaştırma işlemi yapılıyor mu fiyatlar konusunda bilgilendirme yapmanız mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aşkım Hanım. Göğüs dikleştirme ve küçültme ameliyatı için bir estetik cerraha başvurmanız gerekiyor. Kliniğimizde kol ve bacak inceltmede CoolSculpting sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %25 - %30 kadarını kalıcı olarak yok eder. Tedavinin nihai sonucu 6-8 hafta sonra ortaya çıkar. Gerekirse ikinci ve üçüncü seanslar da uygulanabilir. Kol ve bacaklarda kaslarda gevşeme de söz konusuysa tedavi kas EmSculpt teknolojisiyle desteklenebilir. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Birsen soruyor
Henüz 38 yaşında olmama rağmen kollarım çok yaşlı ve çirkin görünüyor. Hem tombul hem de sarkıklar. Kol inceltme ve sıkılaştırma için ne yapmak gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
EmSculpt teknolojisi kol kaslarını egzersizle bile mümkün olmayacak derecede çalıştırarak etki eden bir sistemdir. Tedavi sırasında işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin ortalama %17 oranında azaldığı da klinik olarak kanıtlanmıştır. Kolları toparlayan, incelten EmSculpt tedavisi ile kollarınızda belirgin bir fark elde edebilirsiniz. Eğer kollarınızdaki yağlanma fazlaysa tedaviniz tek bir seans CoolSculpting sistemi ile desteklenebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Bacak İnceltme
Özge soruyor
Bacak inceltmek için evde neler yapılabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özge Hanım. Bacak kaslarını çalıştıran egzersizler var ancak bunlar kasların şişmesine ve bacakların daha kalın görünmesine neden... Daha Fazla