Gıdı Yağları Nasıl Eritilir?

Gülin soruyor
Merhabalar; 1973 doğumluyum. Gıdı bölgemde çok fazla olmasa da beni rahatsız eden bir yağ oluşumu var. Bunun için ne yapabiliriz bilgilendirirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülin Hanım. Gıdı bölgesindeki yağlanmayı gidermek üzere tasarlanmış iki sistem var. Bunlardan biri yağ hücrelerini dondurarak yok eden Zeltiq CoolMini, diğeri ise VShape. Eğer gıdıdaki yağlanmaya elastikiyet kaybı eşlik ediyorsa VShape sizin için daha uygun bir sistemdir. Bu sistem yağ hücrelerini parçalarken aynı zamanda cildin elastikiyetini de artırır. Bazı durumlarda hastanın çene altında yağlanma olarak algıladığı sorun aslında sadece derideki sarkma da olabilir. Doğru tedavi sorunun tam olarak tespit edilebilmesi ile mümkün olabilir ancak. Eğer sorun sadece elastikiyet kaybından kaynaklanıyorsa Ulthera ya da Thermage gibi tek seans uygulanan, ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen sistemler yeterli olacaktır. Bu sistemler cildin sıkılığını artırarak gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlarlar.
Adem soruyor
Merhaba. Çok hafif bir gıdı yağım bulunmakta. Bununla ilgili teklif almak istiyorum kolay gelsin…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Adem var. Gıdı probleminde en çok kullandığımız sistemlerin başında VShape geliyor. Bu sistem hem gıdı bölgesindeki yağ hücrelerini parçalamakta hem de cildin elastikiyetini artırmakta etkili. VShape teknolojisi ve tedavi protokolü hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Bazı hastalarda gıdı bölgesinde yağ fazlalığı yoktur, problem sadece bu bölgedeki derinin elastikiyetini kaybetmesidir. Böyle durumlarda Thermage ya da Ulthera gibi sadece cildin elastikiyetini artırmaya yönelik tek seanslık tedaviler daha etkili bir seçenek olacaktır.
Gulin soruyor
Merhaba, ben gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkma için nasıl bir yöntem izlenebileceği hakkında bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülin Hanım. Öncelikle bazı hastalar gıdı bölgesindeki elasitkiyet kaybına bağlı form bozukluğunun yağlanma kaynaklı olduğunu düşünebiliyor. Bazen de elastikiyet kaybı olarak ve yağlanma olarak algılanan problem tamamen bu bölgedeki fazla yağ dokusundan kaynaklanıyor olabilir. Tabii ancak sorunun tam olarak neden kaynaklandığı tespit edildikten sonra bir tedavi protokolü oluşturulabilir ve bu da muayene ile mümkündür. Gıdı bölgesinde yağlanma varsa CoolSculting sistemi ile bu soruna etkin bir şekilde müdahale etmek mümkün. Eğer soruna ciltteki elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa o zaman Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık tedavilerden fayda sağlayabilirsiniz. Yine çene bölgesine yapılacak dolgu uygulaması ile (Bu işleme jawline dolgu uygulaması diyoruz) bu bölgede daha net bir görünüm yaratmak, gıdı bölgesindeki sarkmayı hafifletmek mümkün olabiliyor. Eğer yağlanma problemi söz konusu değilse o zaman CoolSculpting yerine çeneyi ve gıdı bölgesini toparlayacak işlemler uygulanır. Sarkma sorununda etkili uygulamalardan biri de organik iple asmadır. Gördüğünüz gibi sorunun kaynağına göre uygulanabilecek pek çok tedavi var. Bunlardan hangisinden optimum fayda sağlayacağınız ise ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Muayene ücretsizdir.
Güler soruyor
Merhabalar ben 35 yaşındayım ve gıdı bölgemden çok rahatsızım. Gıdı bölgesi eritme işlem ücreti ne kadar acaba, bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Güler Hanım. Cildinizde herhangi bir elastikiyet kaybı yoksa tek bir seans Zeltiq CoolMini tedavisi yaptırmanız yeterli olacaktır. Eğer gıdı bölgesindeki yağ fazlalığına elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa VShape teknolojisi için daha uygun bir adaysınız. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Nilgün I soruyor
Merhabalar; Ben 55 yasında diyabet ve tansiyon hastasıyım ( ilaçlı) CoolSculpting yaptırmayı düşünüyorum. Hastalığım bir engel teşkil eder mi? Ayrıca bu işlem sırasında emboli atma riski var mı? Gıdı yağlarını eritme için CoolMini ile sıkıntı yaşar mıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilgün Hanım. Kullandığınız tansiyon ve diyabet ilaçları, yaptırmayı düşündüğünüz uygulama ile ilgili herhangi sorun teşkil etmez. CoolSculpting son derece güvenli bir teknolojidir. Yağ hücrelerini dondurucu bir ısıya maruz bırakarak ölmelerini sağlayan bu sistem çevre doku ya da damarlara herhangi bir zarar vermediği için herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Cerrahi yöntemlerde görülebilen emboli atma riski yoktur. CoolSculpting bölgesel fazlalıklarda etkili olan ve uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun % 20-% 30 kadarını tek bir seansta yok eden bir teknolojidir. CoolMini ise daha küçük aplikatörü sayesinde bize eskiden müdahale etme şansımız olmayan yerlere müdahale etme şansı veriyor – ki bu bölgelerden biri de yüz ovalini bozarak, görünümü olumsuz etkileyen çene altındaki fazlalıklardır. İşlem gayet konforludur. Sistem vakum özelliği ile uygulama yapılacak bölgeyi hafifçe işlem başlığının içine doğru çeker. Ve yağ tabakasının bulunduğu bölgeyi kontrollü bir şekilde soğutmaya başlar. Tedavi sırasında yağ hücreleri yapısal olarak değişime uğrar birkaç hafta sonra da lenf sistemi yoluyla vücuttan atılmaya başlarlar. İşlemin optimum sonuçlarını ise 3-4 ay arasında alabilirsiniz, bu ölen yağ hücrelerinin tamamen atılması için gereken süredir.
Fulya soruyor
Gıdımda yağlanma var. Bu da beni olduğumdan çok daha kilolu gösteriyor. Gıdı yağları nasıl eritilir? Ameliyatsız bir çözüm var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan CoolMini tedavisinden yararlanabilirsiniz. İşlemin etkisi yaklaşık iki ay sonra ortaya çıkar. Bu tedaviyle tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun yüzde otuz kadarı kalıcı olarak yok olur. Eğer gerekirse ikinci, üçüncü seanslar yapılabilir. Ancak genelde iki seans pek çok hasta için yeterli oluyor.
Beyza soruyor
26 yaşındayım kortizol kullanmaktan dolayı kilo alıp veriyorum gıdım da 60 kilo olmama rağmen var. Ne önerirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyza Hanım. Gıdı bölgenizde yağ dokusu varsa CoolMini sistemi ile bu yağ dokusuna etki etmek mümkün. CoolMini, yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak tek bir seansta yağ dokusunun üçte birini yok eden, kalıcı sonuçlar sağlayan bir tedavidir. Ancak bazı hastalarda sorun yağ dokusuna bağlı değil yapısal bir sorundur. Sizde hangi tedavinin etkili olacağına ancak muayene sonrasında karar verilebilir.
Cemile soruyor
5-6 kilo fazlam var. Ama bu beni çok rahatsız etmiyor. Esas sorunum gıdım. Gıdım olmasa vücudumdan hoşnudum. Sadece gıdımdan kurtulmak için ne yapabilirim, gıdı yağları nasıl eritilir?
Dr. Mustafa Karataş
Gıdı bölgesindeki yağ dokusunu eritmede en etkili sistem CoolMini’dir. CoolMini, CoolSculpting tedavisinin özel aparatlar sayesinde gıdı bölgesi gibi daha küçük alanlara uygulanmasını sağlayan bir sistemdir. CoolMini, tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %30-%35 kadarını kalıcı olarak yok eder.
Sibel soruyor
Gıdı ve yanak inceltmek için tek bir işlem istersek ne yapmamızı önerirsiniz? En kısa sürede hangi yöntem çözüm olur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sibel Hanım. İki farklı bölgede de optimum sonuç almanızı sağlayacak tek bir işlem maalesef yok. Mesela gıdı bölgesindeki yağ dokusunda en etkili tedavi CoolSculpting soğuk lipoliz teknolojisidir. Yanaklarda ise sadece bu bölge için tasarlanmış olan Agassi teknolojisini kullanıyoruz. Yanak içinden uygulanan ve dokulara radyo frekans enerjisi ileterek etki eden Agassi yanaklardaki yağ dokusunu küçültmek, o bölgede daha ince bir görünüm yaratmada başarılı bir sistemdir. Bu tedavilerin nihai etkisi için işlemden sonra belli bir süre geçmesi gerekir. Agassi ve CoolSculpting teknolojileriyle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Hürrem soruyor
İyi günler. Bugün itibari ile troidlerimde çok nodül olduğu söylendi dağınık şekilde. Benim gıdım çok yağlı. Eritme uygulaması yaptırmayı düşünüyordum. Hangi sistem uygundur sağlık açısından.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hürrem Hanım. Gıdı bölgesindeki yağ dokusunu azaltmada en etkili sistem bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting teknolojisidir. CoolSculpting yağ dokusunu dondurucu bir soğuğa maruz bırakarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Tek bir seansta yağ hücrelerinin % 30 - %35 kadarı kalıcı olarak yok olur. Bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığına ancak tedavinizi yürüten doktorunuz karar verebilir.
İrem soruyor
Merhabalar 20 yaşındayım. Benim de ufak bir gıdım var coolmini ile aldırmak istiyorum. Siz %30’u kalıcı yok olur diyorsunuz. Peki tamamen gitmesi için ne yapılabilir? Sanırım tek seans gerekir benim için ama yüzde yüzünün gitmesi için seanslar mı arttırılır. Bu arada tek seans fiyatı ne kadar acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Birgül Hanım. Gıdı bölgenizde ufak bir fazlalık olduğunu belirtmişsiniz. Büyük ihtimalle tek bir seans fazlalığın tamamen gitmesi için yeterli olacaktır. Daha fazla yağ dokusu olan kişilerde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Ayfer soruyor
Merhabalar, BabyFace uygulaması gıdık yağını eritir mi, gıdı yağlarını eritmek için nasıl bir tedavi yapılabilinir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. CoolSculpting tedavisi gıdı bölgesindeki fazla yağların kalıcı giderilmesinde başarılı bir tedavidir. Uygulama gıdı gibi küçük bölgelerde kullanılan CoolMini başlığı ile gıdı bölgesindeki yağ dokusunu dondurucu soğuğa maruz bırakarak, tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin ortalama %30’unu kalıcı olarak yok edebilir. Soruna ciltteki elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa CoolMini tedavisini Ulthera, Sofwave, Forma ya da BBL Hero gibi cilt sıkılaştırıcı bir sistemle kombine etmek gerekebilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Gıdı Sarkmasına Çözüm
Pınar soruyor
Merhaba, ben 28 yaşındayım ve acayip gıdı sarkması mevcut. Çok çirkin ve yaşlı görünüyorum. Bana bilgi ve fiyat verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. Gıdı bölgesinde etkili olan ve olumlu sonuçlar aldığımız tedavilerin başında VShape geliyor. VShape teknolojisi, ses... Daha Fazla