Fractora Etkisi

Yeni nesil bir fraksiyonel radyo frekans sistemi olan Fractora, çizgileri, kırışıklıkları hafifletiyor, cilt rengini ve kalitesini artırıyor ve cilde daha sağlıklı, duru ve taze bir görünüm veriyor. Sistem, Hollywood ünlüleri arasında da çok popüler… 

FDA onaylı Fractora, elastikiyet kaybından akne izlerine, ince çizgilerden ameliyat skarlarına kadar birçok cilt problemiyle mücadele ediyor. Ünlülerin ciltlerini emanet ettiği ünlü dermatolog Dr. Simon Ourian da bu sistemden ve sonuçlarından övgüyle bahsediyor. Beverly Hills’teki kliniğinin ve Fractora’nın müdavimleri arasında Kim Kardashian da var.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, Fractora’nın cildi fraksiyonel olarak soyma ve cildin alt katmanlarında yarattığı kolajen sentezi sayesinde son derece etkili bir gençleştirme etkisi olduğunu söylüyor. “Bu ikili etki ciltteki tüm problemlerde bize son derece güçlü bir anti- aging sağlıyor. Fractora’da kullanılan fraksiyonel radyo-frekansı enerjisinin kırışıklıkların görünümünü hafiflettiği klinik olarak kanıtlanmıştır” diyor ve ekliyor: “Teknolojide cildi soymak ve yenilemek için mikro-iğne matriksi kullanıldığından minimum invazif bir tedavidir ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan optimum sonuçlar verir.” 

Fractora nedir? Nasıl etki eder?

Fractora, ileri teknoloji bir radyo frekans sistemidir. Etki mekanizması, cildi yüzeysel ve fraksiyonel olarak soyma ve derin dermiste oluşturduğu ısı enerjisinin kombinasyonu ile ortaya çıkıyor. Fraksiyonel bir radyo frekans sistemi olan Fractora, derinin dermis tabakasında radyo frekans enerjisi ile oluşturulan ısı ve ultrason akımını bir arada kullanarak kolajen sentezini artırıyor ve cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. Yenilenen kolajen ve elastin lifleri sayesinde cilt daha sıkı ve daha parlak bir görünüme kavuşuyor. 

Yöntem hangi cilt problemleri üzerinde etkili?

Fractora sistemi çok geniş tedavi olanakları sunan bir teknoloji. İnce ve derin kırışıklardan elastikiyet kaybına, akne ve akne izi tedavisinden, ameliyat ve yanık skarlarına kadar pek çok sorunda etkili olan sistem, üst göz kapağındaki elastikiyet kaybını hafifletmek, gözaltlarını sıkılaştırmakta da kullanılıyor. Fractora, kol, boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin tümünde etkili bir teknoloji.  

Etkili bir sonuç için ortalama kaç seans yapılmalı?

Problemin derecesine göre değişse de tedavi protokolü 3-6 haftalık aralıklarla uygulanan 3-6 seanstan oluşur. Yüksek enerji seviyeleriyle yapılan uygulamalarda daha az sayıda seansa ihtiyaç duyulsa da, iyileşme süreci daha uzun oluyor.

İşlem tam olarak nasıl uygulanıyor? Sonrasında neler yaşanıyor?

Tedavinin konforlu geçmesi için işlemden 40 dakika önce cilde anestezik etkili bir krem sürülüyor. Uygun başlık seçilerek, problemli bölgeler değişen enerji seviyelerinde taranıyor. İşlem sonrasında, kızarıklık ve ödem görülmesi normaldir. Düşük enerji seviyeleriyle yapılan uygulamalarda kızarıklık ve ödem 48 saat içinde hafiflemeye başlarken, yüksek enerji seviyesi ile yapılan uygulamalarda 5-7 gün sürebiliyor. İşlemden sonraki birkaç günde cilt yüzeyinde noktasal kabuklanmalar görünmesi, beklenen bir etkidir.

Daha etkili sonuçlar için Fractora farklı uygulamalarla kombine edilebiliyor mu?

Fractora tedavisi, dolgu, mezoterapi, botoks gibi tedavilerle birlikte uygulanabilir.

Tedavinin etkileri ne zaman görülmeye başlıyor?

Cilt analizleri tedavinin beşinci gününden itibaren yeni kolajen formasyonunun başladığını gösteriyor.  Yeni kolajen oluşumu ise 6 ay boyunca sürüyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…

 • Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma

  Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma Sıkı ve daha genç görünümlü bir cildin sırrı kolajendir. Forma ve Forma Plus teknolojileri yeni kolajen üretimini tetikleyerek, kırışıklıkların hafiflemesini ve etkin bir...

 • Anti-Aging’de RevLite Dönemi

  Anti-Aging’de RevLite Dönemi Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan...

 • Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın

  Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın Zamanın cilt üzerindeki etkileriyle savaşan teknolojiler sayesinde cerrahi yöntemlere olan talep ciddi anlamda azalıyor.

 • Vücut Biçimlendirmede Body FX

  Vücut Biçimlendirmede Body FX InMode BodyFX, selülit probleminden bölgesel fazlalıklara ve elastikiyet kaybına kadar vücuttaki tüm estetik problemlere aynı anda etki ediyor.

 • Daha Biçimli Bir Siluet

  Daha Biçimli Bir Siluet Yeni nesil bir vücut biçimlendirme sistemi olan Inmode BodyFX,  mükemmel bir siluetle aranızda duran tüm engelleri ortadan kaldırıyor

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden Zeltiq CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

 • Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite

  Optimum Güç, Maksimum Fayda: Revlite Yeni jenerasyon bir Q-switched lazer teknolojisi olan Revlite farklı güç ayarları ve çok yönlü kullanım alanları ile ön plana çıkıyor. 

 • Zamansız Teknoloji: Thermage

  Zamansız Teknoloji: Thermage Devamlı yeni teknolojilerle tanışan anti-aging dünyasında değişmeyen bazı şeyler de var. Yaşlanma karşıtı tedavilerde çığır açan ama hep gündemde kalmayı başaran Thermage...

 • İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting Zeltiq

   İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting Zeltiq Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden Zeltiq CoolSculpting, yeni nesil aplikatörü ile teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyor. Dr. Mustafa Karataş, CoolSculpti...