Fractora Etkisi

Yeni nesil bir fraksiyonel radyo frekans sistemi olan Fractora, çizgileri, kırışıklıkları hafifletiyor, cilt rengini ve kalitesini artırıyor ve cilde daha sağlıklı, duru ve taze bir görünüm veriyor. Sistem, Hollywood ünlüleri arasında da çok popüler… 

FDA onaylı Fractora, elastikiyet kaybından akne izlerine, ince çizgilerden ameliyat skarlarına kadar birçok cilt problemiyle mücadele ediyor. Ünlülerin ciltlerini emanet ettiği ünlü dermatolog Dr. Simon Ourian da bu sistemden ve sonuçlarından övgüyle bahsediyor. Beverly Hills’teki kliniğinin ve Fractora’nın müdavimleri arasında Kim Kardashian da var.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, Fractora’nın cildi fraksiyonel olarak soyma ve cildin alt katmanlarında yarattığı kolajen sentezi sayesinde son derece etkili bir gençleştirme etkisi olduğunu söylüyor. “Bu ikili etki ciltteki tüm problemlerde bize son derece güçlü bir anti- aging sağlıyor. Fractora’da kullanılan fraksiyonel radyo-frekansı enerjisinin kırışıklıkların görünümünü hafiflettiği klinik olarak kanıtlanmıştır” diyor ve ekliyor: “Teknolojide cildi soymak ve yenilemek için mikro-iğne matriksi kullanıldığından minimum invazif bir tedavidir ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan optimum sonuçlar verir.” 

Fractora nedir? Nasıl etki eder?

Fractora, ileri teknoloji bir radyo frekans sistemidir. Etki mekanizması, cildi yüzeysel ve fraksiyonel olarak soyma ve derin dermiste oluşturduğu ısı enerjisinin kombinasyonu ile ortaya çıkıyor. Fraksiyonel bir radyo frekans sistemi olan Fractora, derinin dermis tabakasında radyo frekans enerjisi ile oluşturulan ısı ve ultrason akımını bir arada kullanarak kolajen sentezini artırıyor ve cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. Yenilenen kolajen ve elastin lifleri sayesinde cilt daha sıkı ve daha parlak bir görünüme kavuşuyor. 

Yöntem hangi cilt problemleri üzerinde etkili?

Fractora sistemi çok geniş tedavi olanakları sunan bir teknoloji. İnce ve derin kırışıklardan elastikiyet kaybına, akne ve akne izi tedavisinden, ameliyat ve yanık skarlarına kadar pek çok sorunda etkili olan sistem, üst göz kapağındaki elastikiyet kaybını hafifletmek, gözaltlarını sıkılaştırmakta da kullanılıyor. Fractora, kol, boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerinin tümünde etkili bir teknoloji.  

Etkili bir sonuç için ortalama kaç seans yapılmalı?

Problemin derecesine göre değişse de tedavi protokolü 3-6 haftalık aralıklarla uygulanan 3-6 seanstan oluşur. Yüksek enerji seviyeleriyle yapılan uygulamalarda daha az sayıda seansa ihtiyaç duyulsa da, iyileşme süreci daha uzun oluyor.

İşlem tam olarak nasıl uygulanıyor? Sonrasında neler yaşanıyor?

Tedavinin konforlu geçmesi için işlemden 40 dakika önce cilde anestezik etkili bir krem sürülüyor. Uygun başlık seçilerek, problemli bölgeler değişen enerji seviyelerinde taranıyor. İşlem sonrasında, kızarıklık ve ödem görülmesi normaldir. Düşük enerji seviyeleriyle yapılan uygulamalarda kızarıklık ve ödem 48 saat içinde hafiflemeye başlarken, yüksek enerji seviyesi ile yapılan uygulamalarda 5-7 gün sürebiliyor. İşlemden sonraki birkaç günde cilt yüzeyinde noktasal kabuklanmalar görünmesi, beklenen bir etkidir.

Daha etkili sonuçlar için Fractora farklı uygulamalarla kombine edilebiliyor mu?

Fractora tedavisi, dolgu, mezoterapi, botoks gibi tedavilerle birlikte uygulanabilir.

Tedavinin etkileri ne zaman görülmeye başlıyor?

Cilt analizleri tedavinin beşinci gününden itibaren yeni kolajen formasyonunun başladığını gösteriyor.  Yeni kolajen oluşumu ise 6 ay boyunca sürüyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...